Čo ešte môžem spraviť na hrubej stavbe za 15 000?

zdravim mam dokoncenu hrubu stavbu aj s oknami..chcem sa spytat co si myslite ze sa da este spravit za 15tis euro dodavatelsky
Odpovedať
z vlastnej skúsenosti hovorím, že nie. cena za hrubú stavbu k celkovej cene kompletne dokončeného domu bola asi iba 1/3 a zvyšok dokončenia boli 2/3 z ceny
Odpovedať
Profilova fotka
hrubu stavbu coho? Domu? ako velkeho? Sa uvedom...
Odpovedať
Ja sa nepytam ci to do tej sumy dokoncim ja pytam co este za tie peniaze dokazem spravit
Odpovedať
Dom je bungalov Lko 117m2 uzitkovej plochy
Odpovedať
Profilova fotka
orientacne poter PL cement ca 8Eur/m2 omietky HU/PL ca 8-9 Eur/m2 fasada PL ca 22 EUR/m2 (eps 150mm) EPS podlaha ca 15 EUR/m2 (hr.150 mm) Elektrika 2-3tis EUR/ 100m2 Podlahova (alpex), voda, kanal 3tis/ 100m2 samozrejme neda sa robit poter ked nemas podlahove izolacie atd... a samozrejme dalsi problem je zohnat majstrov, kedze uz sa davno bookuje rok 2019...
Odpovedať
@matkope voda, kanalizacia- vnutorna cca 2000€, rozvod plynu po dome cca 800€,eletrika vnutorna-komplet cca 5000€, omietky-2500-3000€, podlahovka s plyn kotlom cca 8000-10000€, dalej uz asi zbytocne pisat, kedze peniaze budu minute.
Odpovedať
daj si spravit cenove ponuky od nejakych firiem viacerych a uvidis co vsetko sa ti da tak este urobit. a uz sa ti nechce to dorabat samemu alebo to nevies urobit?
Odpovedať
Vsetko co tu zaznelo su len orientacne ceny, ktore sa mozu vyrazne lisit, vsetko zalezi od firmy, preto je lepsie si pozistovat, povypytovat si cenove ponuky :-)
Odpovedať
@matkope treba si uvedomit, ze uz len podlahove kurenie a elektrika je dost draha. Takze pri tvojej financne hodnote mozno zvladnes spravit to a skoncis
Odpovedať
By som vedel za 15.000 poumyvat okna
Odpovedať
@ban heh to by sme sa tu viacerí našli si myslím :)
Odpovedať
Profilova fotka
@matkope Ako písali vyššie daj si urobiť cenové ponuky a uvidíš, ale nezabudni že niektoré práce treba urobiť skôr iné neskôr, aby si nedal urobiť omietky lebo sa vôjdu do rozpočtu 15-tisíc a zabudneš na rozvody vody kúrenia alebo elektriky.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@matkope Postupnosť prác na dome má určitú logiku (asi si nedáš spraviť omietky a potery pred elektrikou a vodou) takže treba si míňanie badgetu prispôsobiť tomu.
Odpovedať
Dodávateľsky vieš spraviť všetko, vyber si práce, ktoré nevieš spraviť sám (ak staviaš aj svojpomocne), daj si ich naceniť a pokračuj v stavbe ďalej. Technologickú postupnosť tam neobabreš, alebo len minimálne (porobíš vonkajšky, alebo prípojky namiesto pokračovania v interiéri a podobne)
Odpovedať
Profilova fotka
@matkope rob pokial budes mat na to financie a potom uvidis, po kadial si stihol prist a co vsetko si spravil :-) :-)
Odpovedať
@matkope To bude asi večná stavba... :-| Nemal si na začiatku rozpočet? Nenaplánoval si si financie?
Odpovedať
@chrobak7 citaj s porozumenim. Autor sa nepyta, ci za 15 tis. dokonci stavbu, ale čo este za ten badget dokaže spraviť.
Odpovedať
@magic08 Máš pravdu, otázka bola iná. Ja som sa len začudoval nad touto otázkou, lebo mi napadlo, že keď minie tých 15 tisíc, čo bude potom? Jasné, že treba urobiť to, čo je logické v postupe prác. Nemôže teraz začať robiť kuchynskú linku, ktorá by to 15 tisíc vyšla. @matkope Ja by som si na tvojom mieste spísal chronologicky práce, ktoré treba najbližšie urobiť v poradí, v akom by ich trebalo spraviť. K tomu by som dal orientačnú cenu a z toho by si jasne videl, čo treba spraviť a koľko z toho ti dovolia financie.
Odpovedať
ono 15 tisíc je málo, treba tam zarátať aj materiál, ten je drahý.... snáď nejaké rozvody - voda, plyn, kúrenie alebo elektrika, ale už aj z toho si bude treba vybrať, že čo.... a ešte si treba uvedomiť, že ak nebudete dlhšie pokračovať, aby ste mali dobre uzatvorenú stavbu, okná píšte, že máte, len nevieme, či máte aj dvere a pod
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?