Cena zakladov - 176m2

Caute pani/damy, asi ako kazdy tu pritomny, mam mensiu dilemu vybrat si zhotovitela na zaklady. Blizsie info: - pozemok rovinaty - rozmery 18,5x9,5 (176m2) - 2 rady DT (DT 300mm 124ks, DT 250mm 50ks) - 60 cm zakladove pasy - doska 15cm - salovanie dosky styrodurom 160cm - vystuz kari siet 6mm 10x10 + roxory do DT Dal som si spravit vykaz-vymer aby som mal prehlad o meterialoch a profesiach ktore je potrebne spravit cize k vyssie uvedenemu priratajte + robota + beton 50m3 (pasy + platna) + zasyp + vykopove prace + geodet Ponuku som si dal spravit k viacerym firmam/zivnostnikom, stalo sa ale presne to co som cakal - kazdy mi to nacenil uplne inak (niekto len robotu, niekto cele, atd). Celkovo ceny sa tocia okolo 17500. Co na to hovorite?
Odpovedať
a v com konkr. mas teda problem, ked konkr. vies co chces a nacenili ti to plus minus rovnako ? :)
Odpovedať
@matwey1 sprav si to sám, budeš to mať najkvalitnejšie a cenovo najvýhodnejšie, ja som dal firme robiť a spätne sám by už som si robil, stačí nájsť niekoho z rodiny alebo kamarata čo ti poradí, netreba sa báť
Odpovedať
@pepo344 zabudol som do popisu napisat ze osobne na to cas nemam aby som si to spravil sam 🙂
Odpovedať
@matwey1 to je montovaný dom? Nechápem výkop 60 cm keď ideš 30 cm Dtčkami... to vychádza skoro 100,- EUR /m2 dosky čo sa mi zdá dosť
Odpovedať
Mam polovicne zaklady ako ty, s tym ze ma to svojpomocne stalo cca 6000€. Cize material bude tak 10000 - 11000€ a zvysnych 7500€ - 6500€ sa mi zda dost za robotu. Tak ale ak nemas cas resp. zarobis za mesiac tych 6500-7500€ budes to musiet cvaknut.
Odpovedať
Je to murovany dom. :-)
Odpovedať
Zaoberáme sa výstavbou rodinných domov a také základy stoja komplet aj s materiálom max.13000. Ale záleží aj od lokality. Najdrahšie na tom vyzerá byť ten styrodur 16cm.
Odpovedať
Myslím že prehnane drahé
Odpovedať
@matwey1 co chces pocut, vyratat cednu za beton vies, za polystyren vies, za dt vies, siete vies, bager pumpa dovoz odhadni a mas cenu za matros a vidos co stoji praca. A potom si zvaz ci "nemas cas to robit sam" alebo nemas peniaze.
Odpovedať
Nikdy by som zaklady nedal urobit tymto slovenskym firmam, s.r.o. a zivnostnikom, lebo ani len netusia ako sa to ma robit. Pises, ze nemas cas si to urobit sam, no poviem ti, ze ked si to das spravit firme prides este o viac casu a nervov, ked budes riesit nedostatky co narobili. Taketo zaklady ta mozu stat cca 8000-9000€ len material. Firmy maju roboty dost, tak mozu strielat taketo vyssie ceny, pred par rokmi bola cena za zaklady a dosku 60-65€/m2, teraz aj 100€/m2. Take zaklady sa daju rychlo a hlavne kvalitne urobit svojpomocne. Za usetrene peniaze mas tepelne cerpadlo. 😀
Odpovedať
140m2, 2 rady DT, starodur 100mm, praca+material+elektrika+hromozvod+kanalizacia-8500€-dodavatelsky
Odpovedať
@matwey1 V akom meste idete stavat ?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@dobryden1985 31m2 na garáž - iba prívod elektriny by bola aká cena?
Odpovedať
@matwey1 daj sem výkres základov. 2 rady DT a iba 174ks mi nejak nesedí
Odpovedať
robil som podobné základy, DT 40 a viac kusov, cena 13 500. Lokalita Martin. To máš poriadne predražené
Odpovedať
@matwey1 spravím vám to za 15k odkiaľ ste ;) za mesiac roboty mám 3ku zarobenu
Odpovedať
@pepo344 keby len 3ku... tam je cena materiálu maximálne 10tis € takže hentí zdierači chcú 7500€ za robotu. A ešte na rovine čo sa tam fakt ani nenarobia. A pri peknom počasí je doska hotová za 2 týždne takže si pekne chcú zarobiť chlapci resp. kok....
Odpovedať
@adiso nemôžeš vedieť na akú vzdialenosť vozis betón atď ale dal som to ako príklad
Odpovedať
@pepo344 no tak verim tomu že aj keby sú v najväčšom zapadákove tak by nebola cena dopravy betónu tak markantná že by si mohli účtovať taku šialenú cenu ako je 17500€ Ja tiež keď som si daval cenové ponuky na základy tak to bolo veľmi pestré. Jeden hajzel (pardon ale inak ho neviem nazvať) mi dal cenu 15000€ a to takým spôsobom že sa neobťažoval mi ani nič rozpísať len jednou vetou mi napisal že cena realizácie bude 15tis€... ale ostatní sa pohybovali na úrovni 10-12tis.€ A cena materiálu na moje základy je 7000€, takže je viac takých čo si chcú za 2 týždne zarobiť 7tis.€
Odpovedať
Profilova fotka
@matwey1 ta cena tak ako ti aj chlapi napisali, je prehnana. Keby si si to robil sam, tak vies minimalne polovicu usetrit. No ak nemas na to cas, ako si pisal, tak si skus este nejaku inu firmu najst. Aj ked myslim, ze kazda firma ti ta takuto cifru, lebo oni si proste neskutocne peniaze beru za robotu.
Odpovedať
@matwey1 ja tiez nemam cas, ale po veceroch studujeme projekt s manzelom, mame rozpisane kolko betonu na co treba, kolko DT tvarnic a ake, takze ja rozposielam postupne maily, aby mi to nacenili betonarky a predajne. verim, ze najdem aj dvoch-troch sikovnych chlapov, ktori s tymto pomozu a zaplatim len za ich pracu. to, co mas ty od nich nacenene, tak za to planujem mat vytiahnute mury na zapis do katastra (10x12m)
Odpovedať
Profilova fotka
Nemate v dedine nejakeho sikovneho bagristu? U nas sa vela stavia a mame aj bagristu, ktory chodi robit zaklady a pozna sikovnych ludi, co dorobia zakladovku. U nas sice stavala firma (aj cely dom) , pretoze som tu v dedine nikoho nepoznala. Ale aj ta firma si len najala bagristu a beton z co najblizsia.
Odpovedať
7500 za robotu za zaklady, ty vole. Ruky prec od takej firmy. Chcel by som potom vediet kolko si nauctuju za hrubu stavbu po veniec. 15000? :D :D
Odpovedať
aka je normalna cena za pracu? idem oslovit priamo murarov (ZA), tak by ma zaujimalo, kolko je rozumna cena. ci uz hodinova sadzba alebo za dielo. budem vdacna za kazdu radu.
Odpovedať
@leatea 25e za m3 obvodového a 7-8e M2 priečky
Odpovedať
@pepo344 dakujem velmi pekne :)
Odpovedať
@matwey1 Presne ako píšu , skús si to spraviť sám a máš to najkvalitnejšie a hlavne zadarmo poprípade nie toľko čo pises . Ja som staval 186 M2 dosku s kaskadami v základoch a niekde až 5 rádov dt. Cena komplet som sa mestil do 10 000 . Síce ten styrodur keď chces 16 tak to bude palka.
Odpovedať
@drought dik, je to take, sam to dam ale nie za rozumny cas a nemam nikoho znameho co by mi s tym pomohol. Mozno si ale predsa zoberiem 3 tyzdne dovolenky a budem si tam sam bastlit :-D
Odpovedať
@matwey1 my mame rovnaky problem. ale verim, ze niekoho ukecame na pomoc. najmeme este par murarov, co budu pomahat. my sa budeme hlavne vo vnutri realizovat sami.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?