Cena za základy a základovú dosku

Zobraz úvodný príspevok
Dostal som ponuku na zaklady + zakladovu dosku. Dom ma cca. 15m x 13m , cena s DPH spolu s vykopovymi pracami cca. 26.500 EUR . Zda sa mi to privela, kedze to je este cena bez zateplenia. Je v tom zapocitana klasika... tz. zemne prace, zhutnenie, kari siete, beton a praca. Je to ciastkova cena cenovej ponuky na hrubu stavbu.
Odpovedať
@chrobak7 ja viem ze to je podorys rodinneho domu, kedze som fanatik do aut a mam v plane do dochodku si spravit nejaku tu zbierku, tak to chcem mat spravene tak ako treba, a nie riesit to postupne flakovanim a podobne. tiez viem ze treba projekt a stavebne povolenie.. uz teraz mam 3 auta a dve nemam kde parkovat, a downgradovat nejak neplanujem. 60 metrov furikom nosit urcite nebudem, toto poznas? http://www.kolex.sk/svk/putzmeister/c... kamosovi to tak robila jedna firma, takze aj by bol nejaky kontakt na to. do 150 metrov vedia tlacit z ulice.. ale 2500e za komplet beton nieje take hrozne, za 5K by sa ta doska dala postavit? skor mi ale ide o to ci je v poriadku mat iba tu dosku vpodstate zo zelezobetonu bez zakladov..
Odpovedať
este povodne som mal plan ze by som to spravil zo 4 kusov 12 alebo 13.5 metrovych kontajnerov, lebo ten styl a vzhlad celkovo sa mi paci, a do 10 000 by som mohol mat vpodstate hrubu stavbu hotovu. ale nedostanem ich nijako na pozemok, kedze dom mi uz stoji a dostat sa dozadu s tahacom a navesom by bolo o hubu.
Odpovedať
@fuxxo Ak to bude ľahká konštrukcia, žiadne poschodia ani ťažká strecha, tak ak to podložie dovolí, stačí aj iba základová doska bez základových pásov. Ale jednoznačne ti to povie projektant na základe toho,z čoho to chceš mať postavené a ako to bude ťažké.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Profilova fotka
Svojpomocne (bola to fuska emoticon) ma platna pri zakladni 14,5x8,6 vysla cca 3800 EUR. beton 40 m3 cca 2800E kamene do zakladovych pasov 0E (nazbierane na poli - umyte cca 10 m3) salovacie rezivo - 0E co dom dal (nepouzil som DT ale saloval som vsetko) zelezo do platne 600E bleskozvod 100E voda kanal 100E piesok 0/4 100E makadam na presyp 0/32 100E - vlastny minibager a traktor s vyklapackou - tyzden prace Prikladam foto tesne pred betobazou. Kludne si pozrite moj cely fotoblog: http://www.modrastrecha.sk/blog/janci... Hruba stavba s vencom ma vysla na necelych 8000EUR
Odpovedať
ahojte, viete niekto poradit kolko by stala platna pod zahradny domcek 5 x 3m (30cm hrubka) ? od jednej firmy som dostal cenu odhadom 2-3 000 eur za komplet (salovanie, beton, praca .. betonarku mam do 10km) ale pride mi to dost prehnana cena. rozumiem ze fullservis ale ajtak, vzhladom na to ake ceny sa tu uvadzaju
Odpovedať
@pekny z 30cm uber na 15cm ale inak ten rozdiel tie nie je malo. Tisicka hore dole. Nepises nic o zakladoch, to sa potom tazko radi.
Odpovedať
@nicearty som v tomto laik ale ked sa skusis opytat konkretne, tak ti snad odpoviem konkretne :) je tam rovna zem, neviem ci si toto chcel vediet
Odpovedať
@pekny cena zalezi od toho co ste sa dohodli. Pri tebou uvadzanej doske je cena za beton cca 300€. Plus nieco na salung a ostatne je praca. Ak vies urob si to sam za 400€, ak nie vypytaj cenu este od ineho a uvidis.
Odpovedať
Idem robit pivnice pod celi dom,rozmerovo 14600x10200.tri steny budu osalovane a odliate..len zelezo ma vyslo na 6000€..na zakladoch netreba setrit si myslim....mal som na to rozpocet 30000€ a uz pri kopani zakladovych pasov som zistil ze to bude malo...a vsetko svojpomoc...
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@wegeta podobne robim celo podpivniceny 17,5 x 12,5 s terasou je to 22x12,5 vsetko si robim sam a komplet armatura plus betonaz zaklad. pasov aj s dekou ma vyslo na cca 7500. Takze dat 6000 za zelezo by som asi musel davat nerezovu ocel :D a to som teda zaklady nepodcenil lebo kady kto to videl sa ma pytal ci idem stavat 10 poschod bytovku . Ja som kupoval zelezo na cely dom za 3800 a to budem robit pivnice zelezobetonove steny a oba stropy podobne.
Odpovedať
@jakub3313 hmm, 10.posch. dom ? cena 3800 eur za vystuz na komplet dom pri cene cca 1eur/1kg to je 3800 kg na cely dom. Plocha 17,15 * 12,5 metra = 218 stvorcov. 2 stropy 218 * 2 = 436 stvorcov. Suterenne steny (17.5*2 + 12.5*2) * 3m vyska = 180m2 To je spolu 436+180 = 616m2 To je spotreba vystuze 3800kg / 616m2 = 6.17 kg/m2. Skus vygooglit kolko je priemerna spotreba zeleza na stropnu dosku. Spotreba vystuze 6.17 kg/m2 urcite nie je ako na 10.posch dom :) A to som tam este neratal tie zaklady, este by isla spotreba na m2 nizsie...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@minonkysk tak vy vychadzate z nejakych teoretickych vypoctov ale ak vam je v zakl.pasoch 80x60 12ks 12mm prutov malo tak chcem videt kto dneska dava tolko na rodiný dom ? a plus v deke 8mm vizane na 18x18. do stropov pojde hlavna vystuz 12mm a rozdeloviaca 8mm vizaná na 17x17 ak je to podla vas malo ok no ... a nikde som nepisal ze to je na 10 poschodovu bytovku ale som pisal ze kazdy kto to videl povedal zo srandy ze ci idem stavat bytovku ci uz 5, 8 alebo 10 je uplne jedno len vy ste to bohuzial nepochopil co som tým myslel a este k tým vasim teoret výpoctom nekupoval som 3,8 t zeleza ale 4t 12mm a ktomu 1,6t 8mm tym som chcel len poukazat ze da sa postavit aj lacne aj kvalitne len musi clovek vediet aj že sa to dá ja som len zostal prekvapeny že niekto dal do základov zelezo za 6000 keď mna stálo pomaly polovicu na celý dom to musel dávať tak min 20 prútom 14mm do pásov a deku viazat z 12mm 10x10 oká
Odpovedať
mne sa celkom pozdáva aj zakladanie na XPS, pokiaľ staviaš na rovine je to jednoduché, rýchle a cenovo výhodné. Akurát ešte nie tak rozšírené - na tejto stránke je pekne rozpísaná aj výhodnosť aj vlastnosti https://atelier-dek.cz/zalozeni-pasiv...
Odpovedať
ahojte chcem sa spytat ste za stavanie domu svojpomocne alebo firma?. Davame si robit plan kde nam uzitkova plocha vzchadza 175m plus 40m dvojgaraz.
Odpovedať
Dobry den chcem sa opytat na zakladovu dosku 11x11 2rady DT,Kosice-okolie,vie mi niekto poradit dobru firmu alebo pribliznu cenu Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@nikolas_00 toto neber ako rýpanie :) ale aj keď ti niekto povie približnú sumu, tak tá sa kludne môže od reality líšiť aj niekoľko tisíc €, lebo nikto nevie, čo ty máš v projekte..aké hlboké/široké výkopy - čo už ti urobí rozdiel v množstve betónu, aké dlhé budeš mať napr. odpady (možno máš dve kúpelne), tak pvc rúry naviac, možno budeš mať v dome krb a už do základovej dosky chceš dať exteriérový prívod vzduchu (ďalšie rúry naviac), akým hrubým styrodurom budeš izolovať základovú dosku atď. atď.. Košice sú veľké mesto a je tam určite xy stavebnín, pobehaj ich, oni ti dajú veľa kontaktov na murárov, tých skús osloviť a nechaj si to naceniť na základe projektu
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
No nazdar strechaci..dlho som tu nebol,lebo nebol čas...mám odliate pivnice a zaliatu deku..a som na 25..plus mínus 2 tisíc...ako som čítal komentáre,nestačil som sa čudovať...to že som písal 6 za železo som troška prehnal,zatiaľ som na 4 a to ma čaká ešte jedno poschodie..neviem kde poniektorí kupujú železo ale ja som dal cca 0,74 za kilo...a všade dávam siete 150x150x 8....zakladove pásy roxor 16...preklady roxor 20... A tam ti váha nabehne hneď...betón všade iba 30tka...cca 100€ Kubík..celkovo 130 kubikov..tak si to poniektorí popocitajte...
Odpovedať
🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Profilova fotka
@nina1205 nápodobne všetko svojpomocne okolo 6k-7k dom 10m*11m
Odpovedať
Zdravím, koľko by vyšla cena základovej dosky aj so základami na prístavbu k bungalovu: základová škára hľblka 0,8 m, betón C20/25, šírka základových pásov min. 0,5 m, chemickými kotvami prepojené s existujúcou stavbou, podkladová doska min. 150 mm.
Odpovedať
@milan_toman cca 9000€
Odpovedať
@mateu cez firmu, aj s prácou? mne to tu tak z diskusií vyšlo, že priemerná cena cez firmy cca 110 €/m2 práca + materiál...
Odpovedať
ano material + praca. Cena sme asi dali podobnu. Vy v m2 ja na komplet.
Odpovedať
@mateu ono ide o cca 60 štvorcov, možno tam tie chemické kotvy spravia taký veľký rozdiel... lebo som rátal tak do 7 000 aj s prácou, výkopmi, odvozom zeminy, šalovaním a všetkými vecami, na ktoré nemám čas ani chuť a pravdu povediac ani schopnosti 🙂
Odpovedať
@milan_toman Zaleží od lokality kde budeš stavať. Iné je na východe slovenska a iné v okolí BA. Ja com to rátal na 80m2. Každom prípade sa do tých 9 tisíc zmestíš.
Odpovedať
@milan_toman A chemické kotvy, to je nákladná položka.
Odpovedať
Profilova fotka
@mateu - bezna kotva Fischer VL-300T stoji pod 10euro. Spravis s nou 1-2 diery, takze ak ratam 200euro za kotvy, prehnal som to :).
Odpovedať
124m2 zakladova doska svojpomocne celkovo 6245 eur + vela nasej vlastnej prace. Cena zavisi od kvality, my sme davali zelezo, kamene nad ramec projektu + betonovali pätky v strede domu proti buducemu prepadavaniu sa betonu, pretoze hlina nikdy nejde na sto percent udupat. Ceny su uvedene za material zo stavebnin po zlave... Kopacie prace 90cm-110cm - 180eur Hromozvodovy pas - 100eur Roxory - 32eur Makadam - 62eur Ochranna trubka na kabel - 40eur Kanalizacna trubka - 10eur Betonovanie zakladovych pasov - 1520eur Betonove tvarnice 235ks - 269eur Cement - 126 Roxory - 144 Kari siete - 642eur Doprava materialu - 60eur strk 7m3 - 160eur cement - 100eur Extrudovany polystyren - 200eur Kanalizacia do zakaldov (trubky 100+robota 150) -250eur Vibracny peh (pozicanie,benzin) - 40eur Makadam -560eur Murar + brigadnik - 500eur Betonovanie zakladovej dosky - 1250eur __________________________________________________ spolu zaklady 124m2: - 6245 eur
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
dostali sme cenovú ponuku na základovú dosku 13 800. Ideme stavať na rovine, dávame 3 rady DT. zastavaná plocha 127 plus 15m2 terasa a vstup do domu. je tá cena ok? Ďakujem za radu
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?