Cena za hrubú stavbu v roku 2019 - išli ceny hore?

Profilova fotka
Zdravím Vás idem stavať katalogový dom od Euroline Bungalov 1871 zastavaná plocha 144m2 Okres DS Euroline mi dalo ponuku na Hrubu stavbu 55000€ a jeden súkromník bez dph 46000€ vzdá sa mi vsak táto suma prehnana, pred 2 rokmy som staval mensí bungalov 78m2 a sukromník mi ho postavil za 19500 bez dph cize metrák hrubej stavby vysiel za 250€ a to bola draha cena lebo mala metraz, a teraz pocitam s 320€ za metrak takto sa zvysili ceny ? alebo na mne zas chce niekto zbohatnuť? Diky za postrehy a info
Odpovedať
dost by pomohlo keby si napisal zhruba položky čo je v tom všetko zaratane ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Hruba stavba vymeranie a vykopanie zakladovych pasov podstrkovanie rozlozenie hromozvodu zaarmovanie hr.12a8mm 3rady betonových tvarnic zabetonovanie nasyp strkom pod zakladovu dosku udusenie vodoinstalacne prace zaarmovanie sietovina 8mm 100mm styrodur okolo zakladov nopová folia zabetonovanie zakladovej dosky komin schiedel 6m penwetracia dosky zaizolovanie protidadonovou ipou vymurovanie murov obvodovych nosných a priecok ulozenei prekladov zasalovanie venca zaarmovanie zabetonovanie ulozeeie zavitovych tyčí dodanie dreva na krov krokvy 10x20 vaznik 20x26 pomurnica 15x15 dosky na plny zaklop 2,5cm, stresne laty 5x4 klampiarske prvky antracit, haky zlaby, okapovy plech, plech okolo komána stresna folia delta max plus skidla mediterran coppo anticka cervena s potrebnym prislusenstvom
Odpovedať
podla mna je teda cena primerana ak tam nebudes musiet nič robiť, plochu mam podobnu a toto čo píšeš ma vyšlo okolo 44 tis € (aj s DPH) vela pomohla aj svojpomoc a za tuto cenu som toho porobil este o kopec naviac + aj 2x žumpu, terasu a všetky rozvody po pozemku...
Odpovedať
Profilova fotka
a toto je cena bez apiera... hlavne preto ma zarazila, do hrubej stavby sa nechcem motat, nech mi nespadne dom na hlavu, skor interier, elektriku, kurenie a blbosti si porobim sam
Odpovedať
Pred 3 rokmi bolo Slovensko najmenej zadĺženou krajinou v EU.Dnes je najviac zadĺženou krajinou.Takže ak sa pýtaš či sa zvýšili ceny tak áno a rapídne.Ja som predal byt pred 7 rokmi za 60 000.Dnes by som ho uz predal za 90 000..K tomu zbohatnutiu.Aj by som povedal že niekto chce zbohatnút.Lebo preto podniká.Skôr by som povedal že na tebe chcel zbohatnúť ten čo ti staval dom bez DPH.Lebo prijem nepriznal,daň neodviedol a oklamal štát čim sa obohatil😂
Odpovedať
@julius92 zabudni na všetko čo bolo pred dvomi rokmi, ak ešte pár mesiacov počkáš budeš to mať ešte drahšie, alebo počkaj 2-3 roky a možno to budeš mať zasa lacnejšie ak na tom svete niekto nespraví poriadok.
Odpovedať
Profilova fotka
@slavoslav Za dva roky bude musieť stavať pasívny dom. Potom sa ceny vyšvihnú o 50% vyššie.
Odpovedať
@mikazibanejad to staval za štátne?je podľa teba normálne že štát nepohne pri tvojich starostiach ani prstom a týmu máš dať minimálne 20% a toho čo vyrobis?....komu ? Tým zbytočným úradníkom? ,Ktorí aj tak nikdy nič nevyriešia..
Odpovedať
@daralbajda nevytrhavaj z kontextu.A uz som ti pisal v iných temach ze na teba nebudem.reagovat
Odpovedať
@mesarosanton múdro navrhnutý pasív nie je o veľa drahší ako domy ktoré staviame teraz, ale ak k tomu budeme pristupovať po starom a budeme stavať klasické domy v pasívnom štandarde tak máš pravdu a bude to o hodne drahšie.
Odpovedať
@julius92 tak ako vsetko islo hore tak i cena za pracu a material. Netreba sa tomu cudovat, jednoducho je vsetko drahsie a cim dalej tym pojdu este vyssie ceny. Takze byt tebou to dam spravit tomu sukromnikovi.
Odpovedať
Profilova fotka
@slavoslav mudro navrhnuty ? Skor by som povedal, ze bud bude mat niekto "kocku", alebo si priplati :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?