Cena rodinného domu svojpomocne do 40 000 eur

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte vsetci chcem sa spitat, či niekdo postavil dom aj so zariadením, myslím Kurenie podlahy atd za cca 40000eur. Ďakujem.
Odpovedať
@sonau len treba ešte podotnut,že bloček je z roku 2011 ..neviem či ceny išli hore ,či dole,len aby to osadenstvo fora nemylilo ,dakujem za pochopenie :-)
Odpovedať
@radoslavc No neviem. Hádať sa s tebou nebudem, ale 30 - 60 % z maloobchodnej ceny som nikde nevidel ani nedostal. Ani keď som nakupoval akékoľvek množstvo. Zľavy, ktoré som dokázal zjednať, boli tak najviac okolo 20 - 25%. Ale možno ty máš väčšie štastie. Napr. konkrétne krytina. Teraz majú na stránke, kde som kupoval uvedenú cenu 1,40 so zľavou 40%, t.j. 0,84 EUR bez DPH. Keď som pred pol rokom kupoval, tak mne uviedli cenu 1,29 a zľavu 40%. t.j. 0,774 EUR za kus. Ty považuješ túto zľavu ako 40% zľavu? Ja nie, pre mňa to je len manipulácia s cenou za účelom zmiasť klienta. Nakoniec som kúpil za 0,71 EUR / kus. Pre mňa skutočná zľava bola tá z 0,774 na 0,71, čo je cca 9%.
Odpovedať
@lubk0 Mne nevadí, ak nákupom u niekoho majú nejaké bonusy. Ale ja som oponoval voči tvrdeniu, že keď kupujem sám v maloobchode, tak to mám o 50% lacnejšie, ako keď mi dodá stavebná firma.
Odpovedať
@mato981 tema sa zvrtla o tom ze neexistuju zlavy,ale beriem ze v roku 2011 sa mozno dalo a dnes nie.
Odpovedať
@sonau ja som mal myslim 39€ za m3 tvoja cena je lespia ale nie zazracna, je to par eur rozdiel, velke zazraky s na materialy nedaju, jedna vec je tehly skridla polystyren, mozno vata a tym asi vacsie nakupy koncia,vela stoja hovadiny kde mnozstwevne zlavy nehrozia a tiez sa v podstate neda bez vatu
Odpovedať
len rozdiel medzi roznymi stavebninami je 20%..cize ak najdes s najlepsou ponukou...a u nich vies dohodnut zlavy..vzdy ked som bral nieco vo vacsom som napisal viacerym z okolia aj z vacsej dialky..ono velakrat ti to donesu zo stavebnin co su 100km vzdialene lacnejsie ako zo stavebnin co su poblizku ... lebo stavebnin je vela a sutaz je velka....
Odpovedať
@chrobak7 Tak 50 percent to asi globálne nebude, to bude skorej nižšie percento, fakt ale je, že nejaké to číslo existuje ... A to je presne o tom, čo ti za čo stojí ... Lebo čisto názorná ukážka. Písal si, že už tuto nejaký kolega z Hornbachu, to mal o pár Eur lacnejšie ... Písal si, že celková cena je 39 Eur za m2 a písal si, že celková suma je 16 tis. Eur ... 16 000 / 39 = to je cca 410 m2 fasády ... Predpokladám, že v ponuke máš rozrátané, čo stojí materiál a čo práca ... Takže v tom prípade máš "tendrovanie" veľmi uľahčené tým, že si len opíšeš z ponuky, koľko materiálu ti nacenili a rozpošleš to stavbninám po tvojom okolí ... A aby sme ten príklad uviedli do čísiel tak dajme tomu, že z tvojej ceny je 20 eur material a 19 eur práca ... Ak by sa ti podarilo vybaviť čo i len 10 percentnú zľavu, už by si mal na 1 metri doma 2 Eurá. Keďže tých metrov máš 410, tak už máš doma 820 Eur ... Ak by sa ti podarilo vybaviť 20 percent, už máš doma 1640 Eur ... A jasné, táto svojpomoc by stála nejaký čas, ale silno pochybujem, že za ten krátky "čas" vybavovania zľavy by si niekde inde až toľko zarobil :) @sysell V tom je práve čaro, že keď si dávaš nacenovať, najlepšie, čo najviac vecí naraz ... Tj nie len obvodové murivo, ale aj maltu, nie len eps, ale aj XPS, sietku, lepidlo, taniere, rohové lišty, fasádnu omietku a možno už aj škridlu,odkvap atď atď ... Väčšinou ti väčšie stavebniny vedia tieto veci "naceniť" s tým, že odber nie je nutný naraz ... Chodíš si to vyberať postupne, ako potrebuješ ... Vtedy sa s maržou totiž pracuje inak a stavebniny si môžu dovoliť na niektorom materiálu kľudne už aj "nezarobiť" resp predať za náklady, lebo vedia, že na niečom inom, napríklad na nejakej malej kravine, majú maržu dostatočnú ...
Odpovedať
@lubk0 hmm podla mna kecy, co ich vytrhne 15 vreciek lepidla po 5€? 5 balikov sietky? 500 kotiev? su to par desiatok eurove polozky. Ja som bral z dvoch stavebnin a teta mi davala vzdy daco dole, niekedy aj celkom pekne, Kamarat co bere odtial vo velkom ma stavebnu firmu mal vacsie zlavy ale ze by ma to vytrhlo z biedy to nie .Nidky som nemal vacsie blocky ako max. par stoviek, vacsinou par desiatok eur na nakup. Co tu mam spekulovat s nacenovanim pridem berem co treba, co som pozeral po internete ako idu ceny v podstate najlacnejsie co je, sa vyrovnali cenam v stavebninach alebo ked nei som povedal ze kolko to stoji tak mi cenu dali ako som chcel. A okrem toho predavacka bola fakt neskutocne sexi tak mi tam chodit ozaj nevadilo :-D
Odpovedať
@sysell "Nidky som nemal vacsie blocky ako max. par stoviek, vacsinou par desiatok eur na nakup" tak pri tomto je jasne, ze potom nepekulujes ... ale ja som napr. za zateplovaci a podlahovy polystyren + mineralnu vlnu na jednu stenu robil nakup a faktura bola 7000eur ci kolko, to su uz ine cisla a ine zlavove hodnoty
Odpovedať
jednoducho stručne nie nedá ....
Odpovedať
Ja som kupil napriklad porfix 300mm v zime za 1.89 kus. Neviem kolko je cenikova ale to bola velka zlava. Kamarat teraz bral 250mm porfix za 1.51 kus. Ale ano myslim ze kazdy taku cenu nedostane. :)
Odpovedať
@atak77 Naco mam kupovat vatu s polustyrenom naraz ked som to robis v rozpati par mesiacov, polystyren som kupil z bazosu a doviezlo mi ho auto, vatu som si kupil akciovu a doniesol sam zo stavebnim a bud si isty ze nizsia cena sa uz spravit nedala a aje jedno ci by som mal k tomu liter navyse za polystyren. Nikto nevie s cenami tolko carovat, nemaju na tom zase az take marze, na celom dome co sa tyka tychto velkych veci usetris max par stoviek. aby si ci chcel nejako zdruzovat vsetko naraz.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@lenka_21 ale netrep, ja mam dve deti chodim kazdy den do prace , a staviam dom sam to znamena v jednej osobe, a ano vstavam o 4:00 rano, a stiham vsetko, ked mam poobednu som na stavbe a poobede do roboty, deti su aj tak v skolke, a ani si nevies predstavit kolko som zarobil za to ze si robim vsetko sam, za mesiac 5000 eur neviem ci donesie bezny Slovak domov lebo Tolko som usetril na praci co si pytaju ucnovkari"majstri"
Odpovedať
@jblaze vies ako najlepsi narod je zadlzeny narod...a taktiez najlepsi zamestnanec je zadlzeny zamestnanec...ten s pracou a zmenou riskovat nebude...ma to viacero pricin, aj geopoliticke tahy...
Odpovedať
@radoslavc prepac, ale myslis, ze kazdy Slovak je majster, ze vsetko vie? ja som studoval IT, pracujem v tejto oblasti, nezarbim mesacne 5000 ako pise @jblaze ale mozno o polovicu menej, ale neviem si sam seba predstavit, ze by som vsetko robil, ved by som sa zblaznil a znicil si zdravie uplne, na totalku a to nehovorim o rodine ... kazdy mame ine priority, moznosti
Odpovedať
Profilova fotka
@jblaze netrepem...mam o jedno dieta viac a samozrejme opat nemozes porovnat, lebo chodis do prace na smeny. To nema kazdy. Ked pridem domov z prace tak aj deti koncia v skolke/skole a treba sa im venovat. Na druhej strane som zacala stavat ked do skolky este nechodia a neviem kde by si ich potom dal keby si sa o ne musel starat. Na druhej strane pre mna je dolezity cas, ktory stravim s rodinou. Nakupom sa zivim cca 16 rokov a dokonca robim v stavebnictve, takze viem co je mozne a co nie. Jednotlivec si tazko dohodne velke zlavy ako vacsia stavebna firma, ktora je staly odberatel a robi vacsie odbery. To je fakt. Lenze tie ceny treba ovladat a dohodnut sa so SF. Mohla by som tu kludne dat priklady za co som nakupovala tovar, ale bolo to za ceny co ma dohodnute nasa firma z dodavatelmi a to jednotlivec neda aj keby robil neviem co :-D :-D :-D Ano na praci dokazes usetrit, lenze opat je to o tom, ze tomu venujes svoj cas a ani ten nie je zadarmo. Ale z toho co pises ti ekonomika vela nehovori, takze zbytocne vysvetlovat... A vobec som sa strasne nezadlzila, mam dobru pracu a tak hypo mam uplne optimalnu. Ked by bolo treba viem to vyplatit, ale naco ked teraz su hypo tak lacne... Ked to bude horsie tak to zvazim. Opat je to vsak o ekonomike a to sa tazko niekomu ako si ty vysvetluje... A stavba domu ma vychadza cca 800 Eur m2, ale mam stropne chladenie, TC a v tejto cene je uz vsetko - komplet zariadenie interieru, vonkajsi zastreseny bazen, ploty, chodniky, zavlaha automaticka, zahradne upravy... proste uplne vsetko. A nemyslim si, ze to zla cena a na stavbe som nepohla ani prstom... :-)
Odpovedať
@lenka_21 Preboha, až takto sme klesli ? Snáď nečakáš, že ti tu bude niekto "žrať" tie bludy o tom, ako ti všetko robí firma na kľúč, ty nemusíš pohnúť ani prstom a v cene máš dom nakomplet so zariadením, tč, stropným chladením, zavlahami, plotmi, vonkajsim zastresenym bazenom atď atď za 800 Eur / m2 :D :D :D: D Akože, viem, že anonymita na internete pridáva na "svaloch" ale toto je troška cez :) Jedine teda, ako 800 Eur za m2 rátaš na veľkosť pozemku, to by sa zase bola bývala moc preplatila ... Poučuješ o ekonómií, pritom napíšeš, že na peniaze domu peniaze boli ale radšej budeš plati úrok či poplatky banke, je to tak lepšie :D Resp načo by som staval z vlastného keď banky sú také skromné tera, dám im zarobiť :D PS: Prezradím ti trik ... Aj jednotlivec v stavebninách môže nakupovať na nejakú firmu, kľudne aj tú najväčšiu :) Robím to tak bežne, nikomu to neškodí. Ja to hneď zaplatím a rieši sa to blokom, dostanem zároveň zľavu a vo finále sa ešte aj zvýši obrat, tej danej firmy ... PSS: Asi robíš v obchode málo, aby si vedela povedať, že jednotlivec nikdy nemôže mať takú zľavu, ako veľká firma ktorá je stálim odberateľom :) Naozaj sa celkom podstatne mýliš, možno to tak funguje u Vás, našťastie nepracuješ v jediných stavebninách na Slovensku ... @sysell A nezabudol si na fasádnu omietku ? Lebo píšeš mi, že lepidlo, sietka, terče nie sú velké položky ... Alebo teda, keď to nie je tajomstvo a si presvedčený, že lacnejšie to už nikto nezoženie, hoď sem nejakú konkrétnu ponuku ,,, Ak si myslíš, že na celej stavbe sa dá vyjednávaním získať len pár stoviek, tak naozaj sa mýliš ... Ale ako som písal vyššie, nikto nehovorí, že tvoj systém je zlý, každý funguje inak, má iné priority a iný rozpočet :) O tom to je, keď ti to tak vyhovuje, nemáš o čom :)
Odpovedať
Profilova fotka
@atak77 vidis ty si studoval a zarobis menej ako ten co nestudoval a uklada tehly na seba co vie robit aj primitiv a nieje to nic tazke kde by sa nicilo zdravie. ja robim tiez v IT a stavebnictvo ma bavi ovela viac beriem to ako hoby v praci viem len to co mi treba vediet ale nejak som sa v tom nenasiel
Odpovedať
Profilova fotka
@lenka_21 ekonomiku som studoval a viem ze je nastavena proti beznym ludom. ja mam manzelku ktora je s detmi si asi v inej situacii tak to je samozrejme ina vec. poviem len jedno , "komu sa neleni tomu sa zeleni :) ale trochu k teme,, za 40 000 sa da postavit tak 100m2 dom na kluc v stredom standarde , samozrejme mimo zahrady a oplotenia. zas ako som pisal ja si robim vsetko sam a aj tak mam na 160 m2 bungalov rozpocet 100 000. na dome by som zas nechce;l silou mocou setrit na ukor kvality a pouzitych materialov.
Odpovedať
@lubk0 duokontakt cca cez 5e vydatnost cca 5m2 ja cca 170m2/5 = dam hore 40 vriec to je 200e... fsky polozka ak kupim o 50 centov lacnejsie to je 20e hmm balik, polysryten cca 39e za m3.. o kolko zozenies lacnejsie? Pri povedzme 40m3 a 2e nizsej cene to je 80e hmm takze na fasade usetrene 100e hmm huste...tak dajme vatu 100 tehly 300, strecha ta sa kupuje vzdy cela tak neviem dobre nech 300 a co este mozes usetrit coho je vela? Nikde tisice nevidim...
Odpovedať
moj ciel, poschodovy 140m2 (plus 20m2 hlucheho priestoru) do 70tisic eur. som v polovici rozpoctu, neviem ci som v polovici stavby. chyby ktore som zatial spachal: nearmoval som si zaklady sam, nerobil som si zaklady sam, tu som pre*** 2000eur. to iste veniec pod strechou, tu ma to stalo 1500eur navyse oproti tvrdej svojpomoci a zaplatenia pomocnikov, resp hlavneho majstra betonara v kriticky moment (aj za cenu 100-150e/den). DTcka nauklada aj samica opice spravne. to je 5% z mojho rozpoctu. v polovici. dalsia vec ale je: dom sa nestavia na 1 den, to nie je ako auto, ze kupim si nove auto za akciovu cenu a som pan. ten dom musi sluzit x rokov, cize ak setrim na materialoch, ktore potom o 15 rokov potrebuju vymenu, kdezto o 50% drahsi by vydrzal 30 rokov, tak na oko som dal dom lacno, ale neefektivne - dolezite je kolko ma bude stat byvanie v prepocte na 1 den, pocas zivostnosti stavby. je to asi take nieco, ako kolko ma stoji 1 km jazdy autom pocas zivotnosti, az na to, ze tu cim viac najazdim, tym menej ma 1km stoji. v dome je pocet dni iny ako kilometre. teoreticky tam je velmi vela premennych. cim menej rekonstrukcii tym menej stoji ten 1 den byvania. takze porovnavat kto postavil co a za kolko nema zmysel. viem len jedno a to na beton. armovanie co som robil sam a svojpomocne v strope bolo lepsie, kvalitnejsie, a usetril som cca 20eur/hod resp zarobil, ak som prepocital kolko brali majstrikovia kktkovia.
Odpovedať
@lubk0 ano presne tak. Netreba si robit iluzie, ze tu nie su nastrcene platene babky...ako na kazdej diskusnej stranke...obzvlast modry a podobne tam aj tu sa to hemzi manipulaciami...oni vedia ze tieto temy si citaju stovky az tisicky ludi. Kto uvazuje dokaze z prispevkov vycitit kto za koho kope..a kto to nedokaze tak je predurceny zit taky zivot aky zije...holt nie kazdy ma schopnost uvazovat...dnes vela ludi len skenuje a prijima napisane... a dnesna dokonala liberalna slobodna luxusna a neviem aka uzasna doba chce ludi zadlzenych, neschopnych, lenivych, od vsetkeho zavislych a idealne cimskor zomriet alebo zahynut...a samozrejme majetoce ked ziska banka pri buducom naraste urokov...to bude idealny stav....za 15 rokov sa budu tieto diskusie citat zaujimavo...teraz tu je 3 000 000 exekucii...
Odpovedať
potrebujem 360 ks ytong 150mm kto mi da dobru cenu? prezradim svoju: 772eur s DPH je to drahsie ako na nete (730eur), ale doprava a vykladka zadarmo. palety zalohovane, pridu si pre ne, zadarmo. (ale asi je tam nejakych 20c na jednu za opotrebenie, teraz fakt neviem). da sa to sice riesit tak, ze objednam vsetko naraz, obvod, nosne, aj priecky, ale kam ich dam? mimo stavbu? potom neskor zaplatim viac za presun materialu, budem sa s tym 1-2dni trapit. mozu sa poskodit (aj ked provizorna strieska ich aspon vysusi), ale dojdu si pre zalohove palety potom naspat?
Odpovedať
@dusantt ak si v polovici rozpoctu a robis len vnutorne priecky tak v polovici stavby teda z pohladu nakladov urcite neni
Odpovedať
Este som si spomenul na Karola Marxa, ten krasne opisal kapitalizmus 100 rokov dozadu...ludia co u teba robia dostavaju peniaze za tu pracu a maju nejake potreby...ak budes vlastnit podniky, kde im tieto potreby naplnis tak tie peniaze co im das ti vratia spat....tym padom robia pre teba kvazi zadarmo:) a keby sme vedeli, kto vlastni tieto nadnarodne firmy, akciovky...kto je v pozadi viacerych firiem prestala by to byt len konspiracia....nie je nahoda, ze sa to zistit neda:) a potom su pracujuci zobraci a otroci mysliaci si ze ziju luxusny zivot...a ti skutocni pani, slachtici a krali... https://www.google.sk/search?q=nygard...
Odpovedať
@lubk0 terče zaujal si ma, tak mi prosim porad :D viem ze su terce rozne, napr tie samozarezavacie, ale su drahe, tusim 50c kus? len som trepol. ale tie klasicke su urcite lacnejsie, ale zas pracnejsie, ak nechcem mat pehy na dome. tak ako to riesit? kupit drahe ale rychle riesenie, alebo lacne ale pracne ? pri svojpomoci to nevadi az tak, ALE - je tam jedno velke ALE. ak to budem robit o tyzden dlhsie, tak ten tyzdne musim niekde byvat, napr v byte, kde platim najom, resp ktory mi drzi kapital (ktory by sa mohol tocit inde). ten tyzden navyse moze stat realne tak, 100eur, mozno aj 250, neviem presne, je to individualne, nepocital som to. aj toto pocitas v rovnici ? zvacsa ludia nie, lebo si povedia, ze ved zivot je taky.. ale pokial idem na to absolutne striktne matematicky, tak treba zohladnit aj to, pretoze: clovek co byva v byte a stavia 3 roky, namiesto toho aby staval 1 rok, tak 2 roky v tom byte to je 10 tisic eur navyse. cize stavba ho nestala napr 80tisc, ale 90tis! je to velmi skryty naklad. ten CAS. a je uplne jedno, ci je na stavbe denne, alebo ra za tyzden. pretoze pisem skor o tom, ze netoci kapital inde, ale topi ho v nehnutelnosti, ktora mu nedava zisk. (okrem mozneho rally na realitnej bubline, ale to je uz velmi tenky lad) priklad: mam 100 tisic eur dajme tomu. byvam v byte za 50 tisic eur. pridem k carodejnikovy, a poviem mu, postav mi maly domcek za 50 tisic do rana. a on to urobi. mam dom za 50, a byt predam za 50 cash. mam 100 dokopy. priklad2: mam stale 100 tisic, v byte 50tisic, zostale mi stale len 50 tisic na dom, ale staviam ho sam, 2 roky. predam byt za 50, mam dom za 50, cize mam aj cash 50. stale mam 100 dokopy vidis tam rozdiel? odpoviem si sam :D alebo nie? :D necham to interaktivne? :D
Odpovedať
@sysell Fasádu písal na komplet :) Tj aj s fasádnou omietkou / farbou, konkrétnym vzorom :) Ako som písal, ak z celku dáš toho materiálu dáš dole 10 percent, je to v jeho prípade 800 Eur ... Nič viac, nič menej. Keďže nám ceny neukázal, tak je ďalšia polemika zbytočná ... Pracujem v oblasti obchodu celý svoj "pracovný" život až na prvý rok :) Nie je nič ľahšie ako zobrať si konkrétnu ponuku, napríklad čo má chrobák a obehnúť alebo obvolať stavebniny v okolí, ukázať, čo mi dal niekto iný a či to vedia dať za lepšiu cenu ... Ale ako hovorím, bez konkrétnej ponuky a zadanie sa to rieši ťažko :) Ja vidím tie rozdieli, za čo nakupujú známi ktorý stavajú ... By si sa naozaj možno čudoval, aké vedia mať na podobných materiáloch rozdielne ceny ... @dusantt Písal som to inde, napíšem to aj tebe ... Akékoľvek serioznejšie stavebniny zo skladom, ti predajú naraz aj väčší objem stavebného materiálu s tým, že si ho môžeš chodiť brať v nejakom časovom intervale postupne :)
Odpovedať
@radoslavc perfektne :D teroeticky v praxi: robim u pekara, peciem chlieb, dostanem placu a potom si ten chlieb kupim. :D dobre to maju premyslene. este aby ten majitel vlastnil drogeriu a kupim si od neho drogeriu a ten co robi v drogerii si kupi chlieb. cize plati, pokial si upeciem chlieb sam, vyrobim drogeriu sam, nemusim chodit do roboty. lebo to urobim doma, tu robotu. jasne, svet je komplikovanejsi, nie vsetko si vyrobim. sice neviem to obhajit, ale nesedi mi to, ten Marx , lebo musi tam byt nejaka strata aj pre majitela podnikov, neni mozne aby to bolo 100% efektivne pre neho. ale mozno je to ako s ockovanim, staci 95% a je to tam, funguje to, pre majitela. pridjame tam inflaciu, nemoznost si uchovat HODNOTU penazi (cize prace) dlhodobo a je to otrocina ako vysita. hlavne ze mame chlieb a hry, resp skor uz len hry a chlieb.
Odpovedať
@lubk0 tak nejak to robim (dal som dopyt na cely dom material a teraz mi ho vezu po kuskoch bez priplatku na cene, doniesli ked bolo treba aj 4 palety tusim, a inokedy 6, max 12), ale potom pozriem eshop istych stavebnin, a oni to maju lacnejsie, ten material, ale bez dovozu, nedelia dovoz, lebo len maju kamiony ktore idu od vyrobcu ku mne. cize potom mam dobru cenu, neexistuej lepsia :D jedine ak by som mal sklad, alebo kamion.
Odpovedať
@lubk0 vodar mi poslal cenovu ponuku, prva polozka geberit 165eur, na nete 115 s dovozom. idem dalej, ale tam je to uz taketo: trubka xyz cena 3eur, na eshope 3,1 trubka abc 4eur, na eshope 3,9eur.. cize neviem, ale zda sa mi ze nie vzdy by to islo, mozno kumuativne dam dole 2%, co je pri cene materialu 1000eur 20eur.. mozno dma dole 5%, co je uz 50eur. ak vodar bude pracovat za rovnaku cenu ak mu donesiem material.. takze uz na geberite mam 100eur, kedze ich mam dva, otazne je, ci na trubkach dam dole viac, ak donesiem jeho ponuku a vybielitkujem jeho cenu, nech dopise cenu dany obchod s trubkami.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?