Cena rodinného domu svojpomocne do 40 000 eur

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte vsetci chcem sa spitat, či niekdo postavil dom aj so zariadením, myslím Kurenie podlahy atd za cca 40000eur. Ďakujem.
Odpovedať
@luk25 ak si mám postaviť búdku pre vtáčikov, tak to ani stavať nemusím, a materiály priemer? Žartuješ, nie?
Odpovedať
Profilova fotka
@salichat22 ale material musis nakupit...
Odpovedať
Profilova fotka
@nelika666 videla som váš domček klobúk dole :-)
Odpovedať
@salichat22 Držím Vám úprimne palce. Aj ja by som chcela mať všetko do 40 tis. To by som bola najšťastnejšia, ale chcem aby ten dom aj nejako vyzeral.
Odpovedať
@salichat22 to nie je moj :) ale osobku ktorej patri poznam velmi dobre ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@katrin21 samozrejme ze ano švagor postavil dom pred rokom ale sanka by vam padla. Vyslo ho to 45000eur všetko ma . A vnútro nádhera. Preco by som to nezvládla ja ???
Odpovedať
Profilova fotka
@salichat22 ak pre kazdeho je " nadhera " nieco ine.... to je velmi subjektivne..... :-p realne.. ake materialy pouzil??
Odpovedať
@nanika11 ako nehnevaj sa ale nazvat niekoho dom budka pre vtačiky su silne slova, niekomu staci mensi domcek ale je jeho, ma minimalnu hypo, nemusi sa bat buducnosti a niekomu nestaci ani 300m2 na byvanie,obrovska hypo na krku a buducnost neista, a co sa tyka materialov co je lepsi a co horsi material? je dokazane že dajme tomu ytong je najlepsi lebo je najdrahsi, resp. je tu niekto komu sa rozpadol dom lebo nestaval z "kvalitných materialov"
Odpovedať
záleží aký dom si predstavuješ... ja mám pre teba inšpiráciu a pre všetkých čo tu kričia nedá sa dôkaz že sa dá... a aj kvaitne (a kvalita neznamená len tehly a porobetón.. tiež nie sú v kvalite všetky top, niektoré drevenice prežili dlhšie ako tehlové domy, alebo stredoveké krovy na historických stavbách. kričte drevu že je nekvalitné až sa váš dom dožije aspoň 500 rokov ;)) http://bratislava.sme.sk/c/6849243/ar... a neberte to v zlom ;) tiež nie som pre všetko nové a ekologické, ale občas sa uskromniť nie je zlé :)
Odpovedať
Profilova fotka
@nanika11 určite nejdem robyt dom na rok a vnútro čo bolo pred storočím. Ale dokážem to ...
Odpovedať
Profilova fotka
@katrin21 len kupelnu ma za 3000eur stavali všetko sami tehly ma klasicke červené žiaden ytong. Len zariadenie ma cca 10000eur myslim vnútro aj s krbom. A kedysi sa stavalo s obyčajných tehal a domy su suché a majú vyše 200 rokov.
Odpovedať
Profilova fotka
@salichat22 ved ja nemam nic proti tehle... to myslis ake klasicke tehly, tie malicke?? 7x25cm ci kolko maju? asi nie..... ze?asi skor klasicke nejake Porotherm alebo tak... Kupelna za 3 tis E to udavas akoze stala vela??? no , to nas stal len obklad, bohuzial...( ale jasne, da sa aj lacnejsi obklad, nevravim, ze nie) ... ale tak my mame obrovsku kupelnu + este WC samostatne.... kde je sanita, robota obkladaca ( ak si neobložis samam tak napr. nas stala robota 2tis E a to sme mali klasicke ceny, nic predražene.... len vela m2 ), a pod..? zariadenie za 10tis aj s krbom? fuuuha... no, to by som chcela mat.... ved len za dvere sme dalui 2,5tis E a to sme vyberali najlacnejsie laminatove ake sme nasli... podlahy tiez nieco stali, .... kuchyna 3,900E ( bez spotrebicov !!!) je taka bežná cena, ak chces vacsiu kuchynu do U, nejaky ten vysuv, sufliky s dojazdom apod... ale tak mozno netuzite po takych veciach.. o to nejde.. len pisem, ze ide o to, aby si potom nebola sklamana, ze si nemozes dovoliť to, co si si predstavovala... krb - to je kapitola sama o sebe... lacny sa da, ale potom tí uzivatelia pisu, ze je to kotolna v dome.. takze ... neviem, ci by som si dala taky najlacnejsi, podla mna je to riziko nehovoriac o poziari, ak si to clovek robi svojpomocne, tak to je uz cisty hazard... a takto by som mohla pokracovať... cize opakujem... ide o to, ako si narocna..ak si velmi velmi skromna, tak to zariadis aj do 10tis..ale potom nemaj hlavu v smutku, ze chcela si to a hento, lebo to sa proste neda..... som realista... na zaciatku tu ma kazdy ruzove okuliare.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@luk25 ja som nikoho dom nenazvala búdka pre vtáčikov, nikoho som nekonkretizovala, napísala som to všeobecne. Ja zastávam názor, že dom by mal byť rozmerovo väčší, priestrannejší ako byt, inak môžem aj v paneláku bývať. A čo sa hypo týka, tak prečo si myslíš, že ten s nižšou hypo, to má do budúcnosti ľahšie, má väčšiu istotu? Zasa blud... Každý nech si postaví čo chce a za čo chce, ja som vyjadrila svoj názor, na to slúži fórum, resp. aj na to slúži..
Odpovedať
@salichat22 Tak sa drž, prajem všetko dobré, nech vám to vyjde. A veriť v seba je dôležité
Odpovedať
Profilova fotka
@katrin21 kúrenie podlahove mal za 2000eur. Dvere ma 5 ks s hrubymi zarubnami nema klasiku. Nemyslím male tehlicky to určite nie ale sedacku nepotrebujeme za 2000eur stačí za 500eur a kuchynska linka sa da kúpiť za 1000 aj menej a ne 3000eur to uz ľudia chcú strašný prepich,,, či? A kúpeľňa za 3000eur je málo?? Ma kvalitné obklady a obkladacov zdarma. Treba sa pozret aj s inej stránky.
Odpovedať
Profilova fotka
@nanika11 ďakujem.
Odpovedať
Veľmi dobre čítanie na decembrový večer, zaujímavé názory na danú tému ;-)
Odpovedať
@francuz :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@nelika666 no, nešetrili ste, nehodnotím zariadenie ale stavebnú časť, tam sa ešte dalo ušetriť. Predimenzované základy a výztuž, výlez na strechu na prízemnom dome , tvar strechy atď. ale potešili ste ma.
Odpovedať
Nemá zmvysel tu asi vyjadrovať názory. Ako písala katrin21, na začiatku má každý ružové okuliare (aj my sme mali). My sme išli pri stavbe na kvalitu za rozumnú cenu, vybarala som veľmi poctivo. Kvalita niečo stojí. A inak, určite tu všetci máte majstrov, ktorí robia zadarmo, ochotne, to je sveta žiť. Aj my sme mali veľa majstrov po známosti, ale nikto okrem môjho otca a švagra zadarmo robiť nebude.
Odpovedať
@nikolla2 jasne, my máme 30tky obvodove, tiež ta akcia a ešte sa nám to podarilo bez papiera, tak aj tých 20% urobi svoje.
Odpovedať
nikto nerobí zadarmo... v konečnom dôsledku aj rodina ťa niečo stojí, ak už si otec, brat, švagor alebo hocikto iný nezoberie peniaze za prácu, stojí ťa to minimálne na stravnom, lebo pochybujem, že ich niekto pošle naobedovať sa domov a zase sa vrátiť späť... čo sa týka materiálu vždy byť mal byť pomer cena/kvalita, aby si tie najlacnejšie veci nemusel človek po troch rokoch opravovať či ich vymieňať...
Odpovedať
@mimikl presne tak, aj my sme mali kamoša murára, ale robil za 20€ na den plus jedlo a pitie a ked robil uplne sam, tak vtedy si vypýtal dvojnásobok :-( trošku nás to sklamalo hlavne preto, že toho urobil málo, ale človek sa uči na vlastných chybách
Odpovedať
Profilova fotka
@mimikl môžete mi poradiť, ako ste zistili, že kupujete kvalitné veci?
Odpovedať
Profilova fotka
@jan45 to si robite teraz srandu, nie? ;-) su iste znacky, ktore by mali byt zarukou akej takej kvality, ci uz stavebne materialy, alebo potom obklady ( aby neboli krive a tak , obkladaci poradia podla skusenosti s cím robili. ) ... skridla - ci si dam plech , alebo skridlu to je tiez o nejakej zivotnosti a kvalite, ktora sa zvycajne preverí pri prvej víchrici ... vela vecí potom na referencie a recenzie sa da zistit, ale to vy dobre viete, lebo sa vo vela veciach vyznate... :) takze preco ta otazka? @salichat22 tak ano, da sa aj velmi lacno zariadit, len to dlho nevydzi.. sedacka za 500e sa ti coskoro rozpadne, taka lepsia aspon niekde v sconte, decodome stoji od 800-900e vyssie.... KUchyna za 1000E , to si velmi ani neviem predstavit, to skor len taky blok Minimax z Decodomu, ktorý sa ti tiež do par rokov rozpadne ( vykývane dvierka a pod....) .. ale ok, da sa to brať ako dočasné riesenie a neskor vymeniť.... Pravdu mas v tom, ze vela sa usetri, ak mas v rodine kurenara, elektrikara, omietkára, murara... aj ked aj my sme vela veci robili svojpomocne ( elektrika, murovanie, tahanie priečok a pod...) ALe kurenie ani nahodou nestalo len 2tis E, ved len kotol stal nejako v akcii kondenzacny 1500E :-p ,co bola este super cena..... + voda, odpady, plyn.... no... za 2tis sa to neda, ani keby som si sama nahádzala trubky ako sa mi páci.... ale tak hadať sa nejdem.... vela sa da usetrit na type strechy. vacsina bungaovov, bohuzial aj naš, ma velmi zlozitu strechu , hlavne ak je dom do L... takze tu sa da fakt vela usetrit, ak by bola strecha len sikma jednodnoducha....
Odpovedať
Ja by som len tolko k teme: v poslednej dobe sledujem vselijake architektonicke stranky a casopisy a je dost zaujimave, ze prave ludia "od fachu", architekti, stavebni inzinieri a pod. si stavaju domy o velkosti 50m2 a co najlacnejsie. Ale je to len taka inspiracia, ja v tom vidim cestu pre mna. Ako nech si kazdy postavi aky chce. Ale podcenovat niekoho byvanie len preto, lebo nema "standard"... ale no tak. Co je standard? Presne ako pise @jan45, ako zisti clovek, ze kupuje kvalitu? Ze je to drahe? :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@sorca24 presne tak, my sme to mali tak isto..) ale hlavne ze sme vymakli akciu a boli zlavy..)
Odpovedať
@salichat22: Viac než nejaký príspevok ti povie toto: http://www.modrastrecha.sk/blog/ups/a... sama si zober sama si z toho zober čo uznáš za vhodné. Hlavne si nenechaj nanútiť cudzie predstavy o kvalite, rozlohe, štandarde a podobných kravinách. Na druhej strane, ani to, že niekto iný postavil lacno nič neznamená. Tebe sa to podariť nemusí. Buď otvorená názorom druhých ľudí, ale podrob ich VEĽMI kritickému skúmaniu, kým si ich osvojíš. A to najhlavnejšie: OPTIMISTICKÉ SCENÁRE SA NIKDY NEVYPLNIA.
Odpovedať
Toto je inak hrozna tema :-D :-D To je asi ako spytat sa, ze ci sa da kupit nove auto za 10.000€, alebo ci sa da ist na dovolenku do Chorvatska za 300€. Da sa, vsetko sa da.. Ale ja by som za 10.000 kupil auto radsej jazdene. A za 300€ by som isiel radsej 2x na dobry vikend do Tatier, ako sa pechorit do Chorvatska za kazdu cenu!!! Sorry za moju priamost, ale starych nedokoncenych domov mame v dedine kvantum, kazdy mal len velke oci a ruzove okuliare..
Odpovedať
Profilova fotka
@luk25 aj nas pripad :-) no stvorizbovy-a materialy nie su najlacnejsie-bramac dvojity nastrek,podlahy a stropy smrekovy masiv hrubka 30 mm,okna 3-sklo,6 komor orechove,schody na mieru masiv,atd....da sa postavit dobre,len sa treba stavbe venovat
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?