Cena rodinného domu svojpomocne do 40 000 eur

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte vsetci chcem sa spitat, či niekdo postavil dom aj so zariadením, myslím Kurenie podlahy atd za cca 40000eur. Ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@nikolla2 zaklady a múry dvaja živnostníci a strop a komplet strecha firma :)
Odpovedať
Profilova fotka
@katka888 ako som uz spominal na pozemku vpredu mame starsi dom takze tam garaz / tam je rotovator, kosacka pila a vsetko naradie co potrebujeme, vedla je miestnost kde mame zavaraniny a vsetko mozne co potrebuje chlad, stromcek kufre dosku a susiak je v satniku vedla spalni, kurime plynom je to tech. miestnost vedla kuchyni a tam je aj vedro aj metla :) dalej je jedna izba uplne obyvatelna kde je velky jedalensky stol a postele kde sa prespavalo ked sme grilovali a pod. ostatnu polku stareho domu chceme dat dole lebo to nepotrebujeme preto nam aj staci tento dom ;-) ostatna strava je ulozena v kuch linke na kolko tam mame dost skriniek :-)
Odpovedať
@bacinko aha, ten starsi dom mi usiel :-)
Odpovedať
fuuuha to je debata... osobne mi je jedno kto si aky dom postavi a za kolko, v kazdom pripade si myslim ze do sumy 40tisic sa urcite da, ale clovek by musi byt skromny, potom casom zisti ze by potreboval este jednu miestnost, potom zas dalsiu a po rokoch sa rozhodne ze este pristavi dalsie 2-3miestnosti, kazdy si na zaciatku mysli ze nam to stacit bude, ale urcite nebude... radsej si ani nejdem predstavovat ako velky dom by som mal mat, kedze planujeme 4deti... kolko izieb a miestnosti na odkladanie bude treba a casom sa toho nahromadi... a ak nam deti odrastu a pojdu vlastnou cestou, tak z domu budem mat asi penzion :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@katka888 :) no preto sme si mohly dovolit tento projekt, keby nebol ten stary dom tak by tento projekt urcite nebol. ale zasa vela ludi nema tolko veci, zahradu nemaju a dvor si nechavaju kosit dneska to je uz o niecom inom :) maju bazen a dom a hotovo.
Odpovedať
@lucka1987 lucy koľko ste platili majstrom cca za vytiahnutie múrov aj priečok? vieš sumu osobitne? či máte nacenené murárske práce spolu(myslím aj omietky a pod.)?dík za info
Odpovedať
Nevie niekto sem dať link ako to bude musieť byť po novom dokladovať všetku prácu?Ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@topvideo ma to len pre priatelov, lebo ja to vidim...je to moja krvna skupina :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@salichat22 ...my mame taky ako sa pytas...co sa tyka domu, cize bez pozemku,sieti-v tomto stave 35 000 e...
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 zatiaľ si stým nerobte starosti, formulácia pripravovaného stav. zákona neprekročila tieň starého. Možno, ale to bude musieť byť vo vykonávacej vyhláške, sa sprísni dozor (čo by som privítal), ale to ide iným smerom. Zatiaľ najväčší pokrok je zavedenie statických posudkov (čiastočnče súhlasím) a energetických certifikátov, ktoré sú čiste formálne, neviem aká lobby ich presadila, výber DPH sa poriešil čiastočne bločkovou lotériou. Práca, ktorá nemusí byť potvrdená odborne spôsobilou osobou sa nedá skontrolovať.
Odpovedať
Profilova fotka
@solinkarka viem, už som medzi nimi :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@godfather to ma prekvapuje, že ľudia nehľadajú riešenia, len kopírujú okolo seba, ten má veľký dom ja ešte väčší, ten plot, ja tiež. Dom by sa predsa mohol riešiť ako skladačka, teraz mám na takýto, potom pristavím, podobne ako boli podkrovia. Kým sú dvaja, traja stačia dve izby+ zariadenie. Ušetrím, pristavím. Určite by to bolo lacnejšie ako celá suma naraz + úrok.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@jan45 tak,tak
Odpovedať
@lucka1987 Ten dom tých 167m2 je zastavaná plocha či nie? my staviame bungallov, 177m2 vrátane terasy, zastavaná plocha 220 m2 , všetko svojpomocne a sme na sume 30 000€ bez okien, ale zaratala som tam komplet všetko.......náradie čo s amuselo kupovať, klince, matice, pivo pre chlapov a tiež poplatky za geometrický plán a znalecký posudok kvoli hypoteke, bez toho by to bolo možno 28 000.
Odpovedať
@sorca24 nie to je len samotna cast domu... spolu s terasou, ktora je podpivnicena je 200m.. .. ja som papierovacky nepocitala, tie nam sli na sumu 3 tis € , leb sme to mali komplikovanejsie, kopec projektov na nezastvane uzemie a podobne... a tiez tie obcasno caste nakupy klincov a podobnych veci som nepocitala
Odpovedať
@nikolla2 my staviame 20x11m a tehla nás vyšla 3800€ plus preklady okolo 750€.
Odpovedať
@jan45 To by bolo fajn stavat postupne a urcite by to aj slo napr. pri drevostavbach, ale ten administrativny cirkus absolvovat ked clovek chce pristavit (stav. povolenie, cakat, spravit, kolaudovat) a co je horsie odborne kapacity (projektanti) este aj dnes su schopni vyslovit vety (zateplite iba severnu stenu, TC je pridrahe, radsej 40-50tku tehlu a vykurovat plynom) ktore ani len nekopiruju trend nie to byt inovativny.
Odpovedať
@lucka1987 papiere pres začatim stavania som tiež nepočitala, to bolo tiež nejakých 3000€ vrátane projektu
Odpovedať
@bacinko obdivujem za aký krátky čas ste to postavili, začali sme približne v rovnakom čase a máme len hrubu stavbu, ale je pravda, že velký dom a makali sme len cez víkendy a dovolenky, po robote sa nedalo,lebo priatel chodi na týždnovky. Ste šikovní :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sorca24 dakujeme.bolo toho dost a obdivujem otca a svokra ze po kazdodennej tazkej praci si stale nasli cas a do vecera sa tahalo na stavbe.tym sa strasne vela usetrilo..tusim ani nebol taky den ze som tam nebol.unaveni vycerpani ale uz to mame za sebou je tam este toho dost ale uz byvame Prajem vam nech to co najskor mate za sebou a vychutnate si ten pocit domova:)
Odpovedať
@alcapalca hruba stavba svojpomocne za 30 000??? nie je to troska privela|?
Odpovedať
jedna holka tu na ms postavili komplet dom za 33 000, tak mi nehovorte že sa to neda, 3izbovy domcek- do buducna sa da pristavit ešte jedna izba, ak by ju potrebovali, a materialy taka stredna trieda:)
Odpovedať
Profilova fotka
@sorca24 tak na vychode je asi nejak draho , ym sme mali akciu 1+1 a dali sme za tehly + preklady 4500 eur a to sme este dokupovali..ale mame 44 ky tak mozno aj preto ze su drahsie...neviem aku hrubku mate vy
Odpovedať
Profilova fotka
@stofo nam tiez robili zivnostnici a mury firma... s oknami ale budeme pod pod 40 000e este to musim presne vykalkulovat:)
Odpovedať
Profilova fotka
@luk25 Aj podľa mňa sa dá treba rozmýšľať. A neunahlit sa !!!
Odpovedať
Profilova fotka
@janetka6 Závisí od veľkosti domu a čo ste schopný spraviť sami (napr. základy sa ušmudlajú svojpomocne v pohode, múry hlavne treba založiť do roviny ale taký krov by som bez tesárov nerobil). Keď to premením na svoj dom tak ani z najvyššou mierou svojpomoce by som sa pod 30 000 z hrubou stavbou nedostal.
Odpovedať
Profilova fotka
takychto tem tu uz bolo vela.. za mna 40tis E dom na komplet (!??!) - nerealne , priam blaznovstvo... iba ak naozaj clovek NIC, naozaj NIC nemusi platit za pracu, ma zadarmo drevo na krov, material kupeny pod rukou, alebo v Polsku...alebo tak... ale aj to silno, fakt silno pochybujem, podla mna pod 50tis bez zariadenia a fasady sa nedostanete.... a zabudni na aspon stredny standard kvality materialov, alebo kvalitnu skridlu na krov ( max. plechovu strechu) a pod.. a dom max. tak 80m2. .
Odpovedať
@salichat22 absolútne nemožné, práve dokončujeme dom bungalov a prachy aké nás doteraz stál ani nechci vedieť. Nás len pozemok stál cez 20000 tis. eur.
Odpovedať
@salichat22 mrkni fotoblog http://www.modrastrecha.sk/blog/lubka... da sa, ked sa chce ale vsetko svojpomoc..
Odpovedať
Profilova fotka
Ja pozemok mam a všetko si budeme robyt skoro sami :-) @nanika11
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?