Cena RD postup ?

Dobrý den, ako ste riešili nacenovanie domu ? cena za m² ? alebo vám niekto robil cenovú ponuku na material ? zatial len uvažujem o projekte 🙂 dakujem
Odpovedať
@andrejholo tieto polske projekty su mozno na pohlad pekne, no casto ich robia komplikovane a precackane, co (z mojho pohladu) zbytocne zvysuje cenu. Tento este ako-tak, ale niektore zazraky co som od nich videl - skoda reci. Ak to chcete na kluc, najdite si par overenych firiem, doneste im projekt, ukazte pozemok a oni vam daju cenu. Ak si to chcete stavat sam, tak ... v podstate je to zbytocne riesit, lebo co nacenite dnes zajtra uz neplati. No mozete ratat a ratat, potom tom vynasobte 2 a mate cenu.
Odpovedať
svojpomocne, rovinatý pozemok
Odpovedať
@andrejholo Fu, no ak ešte len uvažujete o projekte, tak vás čaká ešte dlhá cesta papierovačiek najprv k projektu, neskôr k stavebnému povoleniu. Tento birokratický proces vám bude trvať určite aspoň pol roka (niekedy aj rok a viac). Nacenenie projektu vám môže urobiť stavebná firma, alebo vedúci stavby. Prípadne vy sám tým, že si pozriete ceny materiálov. Vo všeobecnosti sa ale cena momentálne pohybuje cca od 1200€ na m2 úžitkovej plochy domu. Pri objednávke firmou kľudne aj 1700€ na M2. Samozrejme cenovú ponuku si môžte dať urobiť, ale keďže budete stavať až najskôr o rok, tak to úplne nemá zmysel, pretože o rok môžu byť sumy úplne niekde inde. Pre príklad len uvediem, že momentálne každý mesiac ceny stúpajú o niekoľko percent. Vieme to, lebo ideme stavať a máme cenové ponuky, avšak ich garantovanost je tak na 2 týždne. Preto odporúčam zvážiť využitie a premyslené každeho metra štvorcového z domu. Ale držím palce!
Odpovedať
@andrejholo Čo si ty predstavuješ pod pojmom "svojpomocne"?
Odpovedať
@andrejholo Ale veľmi hrubo si môžeš naceniť náklady na výstavbu domu tak, že úžitkovú plochu vynásobíš x 1900 €. Takže dom, ktorý si uviedol, má úžitkovú plochu 140 m2, teda náklady na výstavbu by boli od 250 do 350 tisíc.
Odpovedať
@chrobak7 140m2 dom za 250-350 tisic €? Za samotny dom bez pozemku a veci naokolo? To mi pride uletene. Ja mam v najblizsej rodine 4 rozostavane domy, 3 z nich sa zacali stavat minuly rok a jeden tento rok. Tie tri su uz velmi blizko dokoncenia a pri vsetkych to vychadza niekde okolo 1100 € za m2 uzitkovej plochy. A na garaz to vychadza tak 550 €/m2. Konkretne viem dat udaje, okres Kezmarok, dom 130 m2 + garaz 48m2, zaciatok stavby 2021, vo velmi pokrocilom stadiu a predpoklada sa, ze uplne vo finale to bude 170 000 €. Stavane na kluc, priemerne/bezne materialy. Bavime sa len o samotnom dome samozrejme.
Odpovedať
@vincuro Ty si pletieš úžitkovú plochu a zastavanú plochu. Andrejholo uvádza dvojpodlažný dom, so zastavanou plochou 140 m2. Celková plocha domu je 200 m2. Úžitková plocha toho domu je 140 m2 Ty máš dvojpodlažný dom s úžitkovou plochou 130 m2 za 170 0000 €? A akú máš potom zastavanú plochu? Tak keď to vieš tak lacno postaviť, tak sa ponúkni andrejovi, že mu to zmanažuješ za 190 tisíc a ešte zarobíš 20 tisíc. Pozri si, aký by bol jeho projekt (viem, že nie je jeho, len ho uvádza ako vzor). Fakt si myslíš, že to sa dá postaviť za menej ako 190 tisíc? Tak veľa šťastia.
Odpovedať
@chrobak7 nie, sorry, to ty si pleties uzitkovu plochu 🙂. Uzitkova plocha sa nerata podla poschodi, rata sa za cely dom. Takze pri udaji 130 m2 uzitkovej plochy je to sucet vsetkych izieb/chodieb/wc atd. v celom dome. Cize nedava zmysel hovorit o tom, ci ide o 130 m2 uzitkovej plochy v jedno, dvoj alebo 100 podlaznom dome. Stale to musi byt v sucte 130 m2. Akurat ich mozes rozdelit napriklad 50m2 a 80m2 na dva poschodia, alebo 130 m2 na jedno. V mojom pripade islo o jednopodlazny dom. Ale nic to na veci nemeni. Akurat dvojpodlazny je malicko, ak vobec, lacnejsi na uzitkovy meter. Kvoli uspore na zakladoch atd.
Odpovedať
@vincuro Neviem poľsky, ale vychádzal som z popisu toho domu, čo priložil andrejholo. To, že si postavil dom za 170 000 ti neberiem. Ak si ale pozrieš ten dom: https://www.archon.pl/projekty-domow/... chceš tvrdiť, že sa dá postaviť za 160 000 €?
Odpovedať
@chrobak7 neviem sa presne vyjadrit kolko by vysiel tento konkretny dom. To by sa muselo preratat presnejsie. Asi su tam iste odlisnosti medzi PL a SK definiciami, skusal som si tam rozkliknut aj tu podlahovu plochu (Powierzchnia podlog) a to mi sedelo viac. Pri tej uzitkovej tam odratavali nejake metre navyse. Takze tu by som bral ten udaj 150,77 m2 na vypocet. Ratajme o nieco vyssie ceny oproti minulorocnym, miesto 1100 €/m2 povedzme 1200 €/m2. Takze: 150,77 x 1200 = 181 tisic €. Mne sa to zda realne. Samozrejme, bavime sa cisto o dome, ziadne pripojky, pozemky, zahrady atd. a taktiez materialy "normalnej" kvality. Problem pri tomto konkretnom dome mozu byt tie rozne precackane detaily, ktore zbytocne zvysuju cenu a neviem ako velmi by zmenili tu cenu. Ale to by sa dalo zjednodusit velmi jednoducho.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?