Cena majstra murára a pomocníkov

Profilova fotka
Ahojte ! Chcel by som vás poprosiť o pomoc pri ohodnotení aktuálnej ceny práce majstra murára a jeho dvoch pomocníkov. Chlapcov poznám a viem, že sú šikovní nestrácajú čas, skrátka makajú ... Prídu robiť obklady, kde sme sa dohodli zvlášť na sadzbe za m2 obkladu a zvlášť na prácach, ktoré nebudú zahŕňať len obkladanie. Lokalita je Nitra. Ďakujem pekne za rady !
Odpovedať
Tak hadam chlapi vedia, kolko chcu za robotu...este sa mi nestalo, ze by nevedeli 😄 Ci u teba to funguje stylom "chlapi, dam vam 10€ a makajte"? Nova doba 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@zefe áno máš pravdu ale predsa človek chce mať prehľad o cenách tak využívam toto skvelé fórum 😉
Odpovedať
@davidpastier Zalezi co konkretne. Poslal som ti asi najpodrobnejsi cennik, co je na internete - hoci stale orientacny. Verejne nebudem robit reklamu cloveku, s ktorym nemam skusenosti - okrem jedneho telefonatu.
Odpovedať
Profilova fotka
@zefe aj za to ďakujem, pozrel som si ho avšak ak by sa našiel niekto kto mal u seba nedávno majstrov bol by som rád. 🙂
Odpovedať
@davidpastier no a tie ceny na ohodnotenie sú aké? to teraz máme ako hádať? a aj tak sa tu dozvieš viacero názorov zo širokého spektra. nevieme, koľko toho budú robiť, ako to tam vyzerá, poschodie, skrátka kopec informácii, ktoré oni snáď majú. vešteckú guľu nemáme ani jeden. a ani ty to nedokážeš popísať tak, ako to oni videli (snáď).
Odpovedať
Profilova fotka
@worker_falcon Čakal som skôr odpovede všeobecnejšie ako Majster 12eur/hodina, Pomocník 7eur/hodina. Čo poviete ? Mohla by byť taká dohoda ?
Odpovedať
@davidpastier pomocník v pohode, ale majster ak niečo robí za 12€ na hodinu, tak je to pre neho strata času. lebo ak by robil na výkon, tak pod 20€ by mu to vyjsť nemalo, iba ak by mal jednu ruku v sádre. Takže pre teba je to dobrá cena, ak bude normálne robiť.
Odpovedať
Profilova fotka
@worker_falcon hej ďakujem to som fakt tie ceny nastrelil, teraz človek počíta každé euro a aby som vedel čo čakať a pripraviť sa. Čiže v pohode môžem čakať že majster povie aj 18€/hod ?
Odpovedať
ved mu zavolaj a spytaj sa ...
Odpovedať
@davidpastier Dohadovať hodinovú sadzbu nie je najšťastnejšie. Lepšie je dohodnúť sumu za dielo v určenej kvalite. Vyhneš sa tak zbytočným možným komplikáciám.
Odpovedať
@davidpastier osobne si myslím, že majster by mal robiť iba úkolovo. má robiť jednoducho definovateľné a merateľné práce. keď už hodinovka, tak pre pomocníka. ten môže robiť kadečo aj nič.
Odpovedať
@davidpastier ak chces usetrit nedohaduj sa na hodinu ale ukol,jedine ze by si tam cely cas bol a pomahal.dobry majster nema chut tam natahovat cas,chce si urobit robotu a ist dalej,ale ked to preratas bude mat aj 50 na hodinu.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Ja som sa vždy dohadoval na úkol a je mi jedno, či to spraví za 1 hodinu alebo za 10 hodín. Keď sa dohodneš na hodinovke, tak si nemôžeš byť istý, aká bude konečná suma a ani či to majster nenatiahol viac, ako bolo nutné.
Odpovedať
@davidpastier majster čo by si pýtal hodinovú sadzbu by som otočil hneď medzi dverami ale asi aj teba keď riešiš takúto kravinu. Cena sa dohodne, podá sa ruka a platí! Za hodinovku ti to bude koľko robiť? Ako vieš koľko mu to bude trvať? Či potom príde otázka koľko trvá nalepiť m dlažby, natiahnutie omietky, uloženie SDK? Aby ti sedel čas a mzda. Totálna hovadina takéto zmýšľanie.
Odpovedať
ja odpadnem to sú hodinovky, my platíme vyučenému murárovi 5 euri na hodinu a indiánom z osady ked treba niečo pomocť 4 éčka, min. rok sme dávali 3 éčka. Min. týžden dal manžel jednému dvacku za pať hodín, a chudák skoro odpadol, tolko penazí asi nečakal, na druhý den ani netrebalo ísť do osady, čakal už pri ceste... Včera makal s mužom murár celý den, od 6tej rano do večera do desiatej a dostal 75 eur. A to si chudák ešte aj stravu nosí, postavili sme s ním okrem základov a strechy celý dom za rok. Náš murár nemôže robiť v žiadnej partii, lebo občas chytí slinu, a je pár týždnov mimo, takže chodí len takto na fušky, vačšinou k nám. Tých 5 eur si povedal on, zaplatila by som mu aj viac, chudák keby vedel kolko si iný pýtajú. Robí stále s mužom, takže moc ukolovo ho platiť nemožeme, kedze nerobí sám.
Odpovedať
a čo sa týka obkladov, to je jedna z mála vecí kde si platím živnostníka, čakám na neho už od februára, kupelna 4,5 a 2,5, obklad od výšky 2,4m, bude betonovať sprchový kut tam nám anhydrit nevyliali, plus obloží menšiu technickú miestnost ktorá ma zdrhuba 2 štvorce podlahovú plotu na výšku asi 2m, cena 1700eur. Ja som s nim neriešila cenu za štvorce a podobne, to sa ani nedá, lebo tam mám plno mozaiky, jolly rožtekov a tak, boli nanho referencie že je pedant, takze by som mu kludne zaplatila aj viac. Kupelna je jedna z mála vecí kde určite nebudem brať niekoho podla ceny ale podla kvality roboty. To by som pri špekulovaní zobrala toho nášho murára za 5 ečok na hodinu... robí aj kupelne...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Ako sa aktuálne pohybujú ceny za vymurovanie 1m3 obvodovej steny ? (KE - pórobetón)
Odpovedať
cena za murovacku 1m3 45€
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?