Cena hrubej stavby

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Dobrý deň, chcel by som poprosiť Vás tuna prítomných odborníkov ale aj neodborníkov, lebo každá rada je rada, o odhad stavby domu podla rozpočtu z katalogu. Rozhodli sme sa s manželkou že by sme chceli stavať vlastný dom. Samozrejme ako väčšína tu na SK svojpomocne. V prvom rade čo som čítal veľa ľudí to tu nepopíše dosť podrobne a preto su aj odpovede dosť všeobecné preto sa pokúsim priblížiť čo najdetailnejšie čo chceme a naopak od čoho sme ochotný upustiť. Išlo by o tento domček http://www.eurolineslovakia.sk/sk/pro... v prvom rade čo máme : pozemok ! ten sme dostali do daru k svadbe problém : je 100m od IS ale da sa na ňom stavať keďže je tam nový GP urobený obcou dotiahnutie sieti ako takých som odhadol na cca 6000€ išlo by o elek., vodu, kanál. to si myslím že by po prečitani pár tém tuna mohla byť aj reálna cena. čo sa týka domu bude bez pivníc ako je v projekte akurát ho chceme o 1m zvačšiť na garáži a za gárážou vybudovať kotolňu. Plyn je velmi nákladny na doťiahnutoe možno otázka budúcnosti tak uvažujeme nad ústredným kúrenim na pevné palivo a vykurovanie kombinacia radiatory a podlaha plus možno doplnkove kúrenie akumulačný elek. kotol. Samozrejme že chceme ušetriť čo najviac na práci ale aj na materíali zas nie za cenu toho že nam to spadne ak si to zapýta o niekolko 1000€ viac ale vyplati sa tak to zafinancujeme. čo sa týka stavebného materiálu chceli by sme použiť tehlu a síce sa rozhodujeme medzi heluz 38 brúsenu alebo porotherm 38 brusenu , krytina by mala byť keramika tondach s glazurou, krov bude asi vaznicovy na ten rozmer neviem nevidel som este projekt mozno nas prekvapi aj hambalek netusim . okná niesme este 100% rozhodnutý ale najlacnesie nechceme skor nejaký stred mozno nakoniec kupime spicku ale zas nechcem kupovat najdrahsie okna ak mi pojde teplo von cez stenu. Niekde som čital ze dnesne tehly sa nemusia zateplovat je to pravda ?? v zime je v Rajeckej doline celkom tuho :D. velmi doležitá vec je asi spomenut to ze nepoznám nikoho v stavebninách čiže sa budem musiet soplahnut na svoje vystupovanie a jednanie s predajcami a dufat ze sa mi ustedrí nejaka ta zlavicka :) elektriku mi bude robit kolega , materiály by mali byt z velkoskladu to zozenie on krov by mohol urobit svagor s partiou ako fusku popri praci stavaju drevodomy tak snad ma nenecha v stychu, osadzanie okien, dveri, odpadov, kablov sekanie zliabkov a podobne prkotinky budem robit sam s rodicmy a svokrovcami, kurenie a vodu na to bude firma uz rodicom nieco robili a boli sme spokojny aj ked su drahsi ale robota super. no dufam ze som spomenul vsetko co je potrebne na nejaký ten usudok aspon odhadom. Ja by som sa chcel zmestit do 30.000€ co sa týka HS tolko mame k dispozícii bez uveru na dorabky sa bude riesit hypo. alebo myslite ze by bolo lepsie opacne cez hypo poriesit hrubu stavbu keby sa vyskytli necakane vydavky a potom so svojho dorabat mam 29 rokov ze 24 a v tomto obore niesme profici preto dakujem vopred za kazdu radu a odpoved.
Odpovedať
@tutkovci nemal, mam prizemie a jedno poschodie, rovna strecha
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Nam dal majster cenovu ponuku 7500e za Zaklady(3000e) dalej obvodove mury,priecky a veniec(4500e) dom bude bungalov 13x11 bez pivnice, tehla heluz 30 . Nevyznam sa v terajsich pomeroch prosim vas o nazor.
Odpovedať
@palo1987 a budeš mať aj s ním zmluvu o dielo s garanciou ceny? Je v cene aj spojovací materiál, dovoz materiálu, odvoz stavebného materiálu, dph?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
@porsche19 to je cena len za pracu ak sa smiem spytat
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@nina1711 doma máš podľa tvojich slov zručných chlapov, manžel robil 10 rokov na stavbe a od nás si pýtaš radu či je možné postaviť taký dom? Ved keď manžel robil na stavbe a je zručný, ma prehľad čo koľko stojí tak si jednoducho urobí kalkuláciu a hotovo...ja som domy nikdy v živote nestaval ani nič podobne a pred stavbou som si urobil istý rozpočet čo bude koľko stáť podľa cenníkov, internetu a diskusii a sekol som sa na konci len o 4500€ čo je si myslím že super na laika, takže manžel už mal mat dávno takýto rozpočet urobený 😉 a navyše nenapísali ste tu kooopec podstatných veci, ktoré treba pri akomkoľvek nacenovani a tie opat viete vy a váš manžel a nie my
Odpovedať
@karoli12 áno rozpočet sme vypočítali na cca 35000 HS. Ide mi skôr o to, že projekt na stránke vo verzii holodom vychádza na 172000, pričom keď sme to prepočítavali vyšla nám úplne iná suma, preto som chcela vedieť názor ľudí, ktorí stavajú teraz. Otec stavia chatu svojpomocne (pivnice pod celou chatou, prízemie a druhé poschodie) a vychádza to na cca 75000. Jasné viem, že som tu veľa veci nenapisala, ale rátame s nimi. 🙂
Odpovedať
@juraj351 zdravim, prosim vas stavali ste nakoniec podla projektu od Eurolinu? Vyslo vas to v reale tak, ako to nacenili v rozpocte? Paci sa mi od nich jeden projekt, ale uvadzaju tam cenu 200tis Eur, co je celkom dost, tak ci je to nadhodnotene, alebo realne. Dakujem 🙂
Odpovedať
@nina1711 Ahoj, myslim ze svojpomocne by to bolo tak o 30 percent menej ako tych 172 tis. Nic ma do toho nie je, ale tento projekt nie je velmi stastne navrhnuty, bud budete mat na severnej strane obytne izby, alebo kuchynu a obyvacku, len moj postreh mozno ste chceli prave taky dom, neviem.
Odpovedať
@nina1711 za 100 000 v pohode, ked si vsetko spravite sami.
Odpovedať
Profilova fotka
@vikusjk Zdravim poviem pravdu ze som po 100.tis.€ prestal pocitat 😄 ale co si pamatam tak hruba stavba beriem stav obvodove mury, vnutorne priecky strecha okna izolacie s pivnicami 45tis. Odhadom.som na 150.tis komplet so zariadenim spotrebnou a elektronikou ale zas daval som si take nepotrebne hovadiny do cgalupy ktore som chcel ale nepotreboval cize by som bol mozno -20tis.(napr. Rehau rautitan, biometricke zamky, pruemyselna brana Hormann, drecene masivne obklady, zabradlia z antikoru atd. proste veci ktore som mohol dat lacnejsie) Ale zas vsetko som si robil sam co sa tyka hrubej stavby obkladov izolacii sadrokartony atd. Volal som si znamych na elek.,potery, omietky, fasadu to mi vela pomohlo a dohadoval som zlavy v stavebninach ako sa len dalo. Takze tak este dorabam okolie odhad cca 40tis.
Odpovedať
Pytata sa na cenu domu je siroky pojem 🙂 pre niekoho je standard dlazba v celom dome za 40e m2 + robota a pre niekoho laminatovka za 10e m2 a robota svojpomocne, cize investicia do prace 0... v takom pripade moze byt rozdiel vo final sume aj 100000e. Z hruba ale, cena za dom 150m2 bez pozemku a taky zdravy standard cca 150 tisic
Odpovedať
Článok sa načítava...
@karoli12 Super,ja len začnem tento rok zo stavbou. Vedel by si mi prosím poslať tvoj rozpočet. Aby som si porovnal. Mne to vychádza cca 800 eur/M2 (ZP) môj email:brano29@gmail.com Ďakujem
Odpovedať
@lubiak83 strasne veľa
Odpovedať
Profilova fotka
Pozri moj album... 123m² zastavana plocha bez terasy. Zaklady liate salovane ziadne DT 60m³, murivo porfix 375mm + priecky 150mm, strecha vaznik a bramac platinum, izolacia na strop+parozabrana, okna dvere spolu 30 000e vsetko svojpomocne az na zakladanie okien (800e) koli zaruke
Odpovedať
Profilova fotka
Dobry den, da niekto super cenovu ponuku na hrubu stavbu? Zastavana plocha 232m2 v SE. Dakujem
Odpovedať
@maja_chodurova super cenovú ponuku... bože kedy sa ľudia naučia že lacné domy sa nerovná kvalitné domy
Odpovedať
@nina1711 nie som stavebnik ale mam vela napozerane, aj my sme mali stavat... odpoved na vasu otazku je ze sa nezmestite do 100 000€...len na porovnanie nas dom ma zastavanu 135m2 uzitkovu 120m2 a mam ho naceneny na 120 000e, v cene je vsetko do stadia omietok aj s vypinacmi vy mate ovela vacsiu zastavanu plochu, dvojgaraz a aj ked si spravite vsetko sami dostane sa tak na 120 000e, moj nazor...aj to neviem ci som nebola velmi skromna....ratajte ze nieco vas vyjde aj zahrada, plot atd...
Odpovedať
@snehovagula1 AJ ja som mal všetko napočítané v xls tabulke ale nejak to prestalo sedieť s realitou a pribudlo päťsto osemeurových kompromisov , potom desať 50 eurových , potom nevratne palety lebo do Martina ich nebudem viezt na osobnom aute 20 , ďalej naviac za dovoz tamtoho aby to bolo načas na stavbe a uz je zo 120 tis 145 tis ... A xls tabuľka sa rozpadla a pribudlo v nej ďalších 400 buniek s nepredvídateľnými nákladmi .
Odpovedať
Profilova fotka
@peter977 Nie vzdy je to tak!!!
Odpovedať
@maja_chodurova hej hej, môžeš si klamať koľko chceš
Odpovedať
@kollega 👍👍👍moja rec
Odpovedať
Profilova fotka
@peter977 Ok je to tvoj nazor,brat Ti ho nebudem.
Odpovedať
Profilova fotka
No ahojte 🙂 takze, kedze sa nam st.pov. predlzilo tak zaciname teraz na jar. No... ste mi dali nadej poniektorí s cenami 😄 ale uz sa teraz zacinam bat a prestavam vam verit tie nizke sumy za HS svojpomocou. Momentalne mame cenovu ponuku ( najlepsiu ) :ytong necelych 11K, zelezo a salovacky na cely dom 6700e. Cize este nic a uz sme na 17500 eurach 😄 dom bude cca 236 m2 uzitkova.ciastocne podpivnicenie, ciastocne poschodie. Strecha bramac 7, okna popapaju vela. Obrazky domu mam na profile. Je niekto kto vie cca odhadnut cenu HS bez okien? Pri svojpomoci. Jedine vykopy bager a domiesavac na beton ostatne sami vratane strechy.
Odpovedať
@tutkovci načo vám je taký veľký dom máte 10 deti alebo čo? Ja mám 113m2 dvaja dospelí a dve deti plánujeme a každé bude mať vlastnú izbu ;)
Odpovedať
Profilova fotka
@pepo344 naco riesite "naco" ? 😄 no maly rozhodne nie je ale ani obor..velkostne na m2 je este trosicka mensi nez je nas rodicovsky dom, v ktorom zijem cely zivot doteraz (plna pivnica+poschodovy). A pivnica je inak velmo fajna vec 🙂 ak viete poradit/dat odhad na moju otazku to velmi ocenim 🙂
Odpovedať
@tutkovci dám ti odhad že všetko svojpomocne pod 150 tisíc na to aby ste bývali sa nedostaneš a budeš robiť veľa kompromisov tak s tým rataj že kachličky z Polska, okná dvere plastove, neznackove batérie, sanitu atď. Len položka podlaha sa budeš rozhodovať pri 200m2 či si dáš vynil za 25e alebo laminát za 15e čo ti bude robiť napr 2tisic rozdiel ;) potom si spomen namna a na to slovko načo ;)
Odpovedať
Profilova fotka
@tutkovci poviem z vlastnej skusenosti..stavam dvojpodlazny dom, 120m2 od eurolinu..cena na stranke, dom na kluc s najlacnejsimi materialmi 114 000, cena standard 131 000..mne sa cena vysplhala na 130000..v pripade ze by som to dal spravit firme,cele (mal som firmu len na HS,ostatne som si robil sam), tak ratam cenu >140 000..a teraz preco: odhadovana cena domu firmou je marketingovy tah,pretoze si vyberas z viacerych spolocnosti a snazis si vybrat nieco co splna tvoje kriteria a je najlacnejsie.. Nie su v cene zohladnene ziadne navysenia na cenu prace, ja som si dal napr. do domu drevenu podlahu,nic extra ale cena bola hned o 2000 vyssia, zabradlie kovane, cena vyssia o 1000 eur, vymaloval som si sam ale cena bola rovnaka ako z projektu lebo som si dal kvalitnejsiu farbu..strechu som zvolil bramac platinum, v projekte som mal bramac standard..dalsi 100 drobnosti,ktore som kupil pri realizacii kvalitnejsie pretoze som vedel ze sa s tym robi lahsie a lepsie..takze tolko k odhadovanej cene.. A teraz otazka co je lepsie: dom na kluc kde sa ti firma zaviaze na 131 000 dokoncit holodom alebo si spravit z vacsej casti dom svojpomocne..z vlastnej skusenosti,radsej svojpomocne lebo si nuteny si o vsetkych materialoch pouzitych na stavbe nieco precitat a vies co kde davas..
Odpovedať
@tutkovci Serus.Načo si nakreslíš relatívne velký dom keď potom do toho ideš zatiahnuť celú famíliu a ešte po dobu 3-4 rokov?Šak keď chcem koňa tak musím mať aj na seno.Je pekné že rátaš s tým že ti tam bude rodina muklovať a ešte si poriadne ani nezačal len či to tak aj bude.Ak som dobre pochopil tak 150k je do stavu že tam budeš môcť ako tak bývať?Nevravím že sa to nedá ale cesta bude tŕnistá,to usudzujem už len z toho že ideš stavať svojpomoc a pýtaš sa na cenu ktorú si v tvojom prípade lahšie vypočítaš ako meby si staval cez zhotoviteľa.Ďalej uvádzaš že rodina už nječo postavila tak čo nejdeš po radu ku nim.Čo ti povedali?Či ešte ani evedia že budú odrábať?
Odpovedať
@kollega no ved ja suhlasim s vami, ze stavba proste zhltne peniaze a nemyslim si ze pani co chce postavit lacnejsie tak sa realne dostane pod tuto cenu...ale tak nejdem brat nikomu idealy...bodaj by...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?