Cena holodomu 180 m2 + pivnica

Dobry den. Chcel by som sa spytat kolko by ma vysla cena holodomu cca 180 m2 + pivnica cca 40m2. Vedel by mi niekto poradit popripade kto uz ma s tym skusenosti. Bol by to bungalov z tehly strecha z plechu celkovo by bol dom v tvare L. Za kazdu radu vopred dakujem
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
Vynásob si plochu domu x 1000€ a od tej sumy sa mozes odraziť plus pivnica rátaj cca 15-20tis. €
Odpovedať
@18huri ak je v tvare L a nie kompaktny, tak radsej plocha domu x 1200 eur + pivnica.
Odpovedať
Profilova fotka
@18huri Dobry den prajem, neviem kde ludia beriete tie ceny.. ale 1000€ alebo 1200€ za holodom je sialene.. neskutocne sialene!
Odpovedať
@housereality prečo?veď byty sú okolo 900, a dom je o 30%drahsi minimálne(strecha, základy)to všetko pri byte odpadá ,alebo sa delí 15 tímu.
Odpovedať
@housereality to je realita ak sa nestava spojpomocne, mozno sa do tych 1200 dostane aj s podlahami, kupelnami, dverami. Strasne zalezi aj na oknach napr. U nas teraz predavaju v jednom projekte nove byty za 1400 eur m2.
Odpovedať
Profilova fotka
@daralbajda @klara321 smiem vediet odkial ste a kde sa za take peniaze stavia?
Odpovedať
@housereality Sever Slovenská,holobyt ,a to je problém predať....ja som krásny byt nový 84m2 ledva predal za 64 000,a to bol nádherný..developer ich chcel predávať po 1000 evri,nepredal,skrachoval, vydražili mu niekoľko bytov v rámci záložného práva banky...
Odpovedať
@18huri cena holodomu by ťa vyšla 110 321,89 eur.
Odpovedať
Profilova fotka
@johnytlusty 👏👏👏👏
Odpovedať
@18huri to je otazka na urovni ...... Kolko bude stat modre auto .... Odpoved od 9 000€ do 100 000€ Nenapises nic konktretne a cakas odpoved? Ale skusim odhadnut cenu ... Takze tvoj vysnivany holodom bude stat od 50 000€ do 200 000€ ... Niekde v tomto intervale sa budes pohybovat :-)
Odpovedať
nájdi si niekde na nete projekt a tm máš zväčša taký orientačný výpočet na materiál a hrubú stavbu.. nik ti tu tú otázku nezodpovie. nevieme z čoho to chceš stavať, technológie použiť, takže tu asi odpoveď len tak nenájdeš
Odpovedať
@housereality TN
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@klara321 tak asi sme na zlom smere.. pretoze cena 1200€ je brana ako cena do stadia standard... ale 1200€ za cisto m2 domu s materialmi a pracami je preeehnane sialene vysoka...
Odpovedať
@18huri Poviem ti že tie cifry čo tu lietajú je somarina. Ja som postavil bungalov zastavana plocha 202 m2 z pivnicou 40 m2 a som niekde medzi 110-120 tisic aj s pozemkom a zariadením. Väčsšina prác svojpomoc. Dodavatelsky len strecha, potery a omietky, bleskozvod. Elektrikar mi zapojil rozvadzač (Inels) a alarm. Tak že m2 cca 500 €
Odpovedať
Otazka znela: Chcel by som sa spytat kolko by ma vysla cena holodomu cca 180 m2 + pivnica cca 40m2 Odpoved je viac ako narocna, najskor je potrebne zodpovedat zasadne doplnujuce otazky, aby sme sa vedeli bavit o pribliznej cene a to: - lokalita (je zasadny rozdiel medzi cenou v BA a okoli a cenou na vidieku pri Roznave) - "kolko by ma vysla" znamena cena materialu (budes si to komplet robit svojpomocne) alebo je to cena na kluc (vratane prace)? (lebo toto je este zasadnejsi rozdiel ako bod prvy) poznamka na zaver: ak chcem dostat kvalitnu odpoved musim sa vediet aj kvalitne opytat, v opacnom pripade je z toho len zabavny thread na citanie
Odpovedať
@ruren Vraj si postavil bungalov zastavana plocha 202 m2 z pivnicou 40 m2 niekde medzi 110-120 tisic € aj s pozemkom a zariadením. A fotky máš kde? A pozemok koľko stál? Koľko stála iba pivnica? A cena strechy? Cifry vyfúknute z nosa, alebo skôr zo zadku. A na všetok materiál máš určite bločky nie? Dokonca zo zariadením fííííííha to by som chcel vidieť. Takže si prekonal rekord modrej strechy a si staval meter štvorcový pod 400€ GRATULUJEM. A nejazdíš na Octávii 1.9 TDi za 3.49l/100km?
Odpovedať
Profilova fotka
@pokakany_trpaslik 👏👏👏👏 suhlasim s tvrdenim.. to ake cifry tu lietaju zalezi od vela faktorov... preto maju ludia vela krat milne predstavi o tom za kolko robi a stavia firma kde sa o nic nestarate iba platite, za kolko robi zivnostnik/ci kde vsak material si zabezpecujete vy v tych mensich pripadoch.. alebo svojpomoc.. su to diametrálne rozdielne veci, ceny vystavby atd atd... niektori ludia si to nedaju vyvsetlit a porovnavaju neporovnatelne ale to uz je ina tema a diskusia...
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@pokakany_trpaslik Ale stou Octaviou si to skoro trafil, ale ja mám 4 x 4 a tam je trochu ina spotreba.
Odpovedať
Profilova fotka
@18huri za seba, síce máme rovnú strechu, krytina fatrafol, plocha strechy 202 m2, plocha domu 172 m2+ zastrešená terasa 27 m2. Cena cca 600€/m2 komplet k bývaniu. Všetko robili živnostníci, žiadna svojpomoc.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@ruren Neuveríš, ale viem, čo je zastavaná plocha. To si mohol napísať skôr koľko čo stálo a čo v tom je, lebo v prvom príspevku si napísal: Ja som postavil bungalov....nenapísal si, že obytná časť je len 96m2 to znamená ani nie polovička udávaného rozmeru a zvyšok je len vyliaty beton na garáž a terasa na konanie bašavelov more.
Odpovedať
Profilova fotka
@topvideo Konecne niekto. kto. ma realny pohlad na vec! Tlieskam👏
Odpovedať
No neviem, ale keby som nedokazal postavit barak za 500E/m2 tak sa do toho ani nepustam, lebo by sa mi to neoplatilo. Ja staviam normalny barak nie ako osocovatel, cize ma 200m2 uzitkova plocha, snad nebudem pripocitavat 40m2 terasu do zastavanej plochy s komplikovanejsou strechou ma stal do stavu zastresenia s oknami 40 000 svojpomocou. Je to len konstatovanie, cize zbytocne mlatenie slami ako pisal @sgi320
Odpovedať
V okolí BA sa štvorec pohybuje okolo 1000, holodom, na kľúč, aktuálne, stačí pozrieť reality Ešte poznámka - cena sa vypočítava na úžitkovú plochu, nie zastavanú, logicky
Odpovedať
Ešte upresním, aby som niekomu nedvíhal tlak - aj stupeň dostavanosti holodomu na kľúč býva rôzny (chodníky, parkoviská, ploty, terénne úpravy, zeleň a pod.), o cene sa dá baviť naozaj len rádovo, presnejšie by sa dala určiť cena materiálu (čiže svojpomoc), preto sú aj ceny uvedené pri katalógových domoch častokrát veľmi nepresné, čo sa týka ceny na kľúč, bližšie býva cena materiálu, aj keď vychádza z rozpočtových softwarov
Odpovedať
Tak tak holodom je u kazdej stavebnej firmy iny pojem :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba asi tak. Zvacsa co som si teraz tak povsimal, sa domy predavaju bez akychkolvek vonkajsich uprav, co i myslim, ze je dost skoda. v holodome by aspon chodniky alebo ploty mohli byt
Odpovedať
@drahoo ale aj sú, aspoň ja mám takú skúsenosť, ale asi je to naozaj skôr výnimka
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?