Bungalov stilo1 (45.000 eur +ytong+elektricky kotol...) uzitkova 82m ,obytna 58m

Dobry den prajem , precital som si vela prispevkov ohladom postavenia domu za 40.000 a pod..,preto som sa rozhodol tuna zaregistrovat a poziadat tiez o radu -pomoc ci sa MAM ODHODLAT IST DO TOHO ?? (A zateplenie z vonku 20cm a ostatne veci az po tom -2 rok najskor SKOR MA ZAUJIMA CI BY SA DALO BYVAT ...) Pozemok mam 17m sirka-dlzka 66m.-celkove moje financie su 45.000 eur ktore su max..rozhodol som sa pre podobny projekt stilo 1 v rozmeroch 8,5m x 11m..material ytong 300 lamba -strecha meditteran..(zmena je zrusenie zachoda na chodbe ) poslal som cenove ponuky viacej zivnostnikom na hrubu stavbu takze najlepsia cena co my vysla bola 24.000 eur (zakl.doska+mury+krov+strecha )- 4 zivnostnici-murari (ziadne platby vopred-akurat material zaplatit) *okna +vch.dvere 2600 eur. *kurenie 3000 eur (kotol protherm raja-teplovodne kurenie s pracou ) *elektrika 2500 eur *izolacia stropu 40cm +podlahy 10cm +sokel 10cm -2000eur(svojpomocne) *komin s montazou 1000eur (neskor bude daka piecka podla financi) *potery+omietky 2000eur s pracou *sadrokarton 1000 svojpomocne *voda 1000eur *podlahy plavajuce 1000eur *kupelna 1500eur (wc-umyvadlo-sprchovy kyt murovany-obkladacky) *farby 500eur +dvere 3ks (300 eur *zumpa 600 eur (neni kanalizacia 6 kub. pre 2 osoby) *kuchynska linka 1000 eur ??? neviem este kolko by sa platilo za revizie a ost,poplatky (voda je na pozemku uz urobene so sachtou +elektriku mam na plote..) SPOTREBICE,stol,stolicky,sedacku,postel,skrinu a rozne doplny-svetla-lampy MAME . CO SI MYSLITE???? STACILO ( 45000 eur) BY TO PRE BYVANIE MIN.TAK 2 ROKY A POTOM PRI USPORENI BY SME POKRACOVALI FASADA atd.. :-( (pozemok je uz ohradeni) Dakujem sumno ( ci uz pozitivne abo aj negativne odpovede..)
Odpovedať
veľa šťastia a pevné nervy...
Odpovedať
@mino1985 Chceš lacný dom, ale každú somarinu dáš robiť živnostníkovi za premrštenú cenu. Radšej pohni rozumom. Menší dom nemusí byť lacnejší ako väčší. Odporúčam 3 spálne, pivnicu, krytú terasu a možno garáž ako súčasť domu. Tiež je dobré mať krb. Bez akumulačnej hmoty a poriadnych okien na juh, hrubá izolácia stien príliš nepomôže znížiť náklady na kúrenie.
Odpovedať
@polystyren akumulácia nie je zas až tak potrebná, stačí murivo a potery @mino1985 EPS na fasádu dajte hneď a omietku stačí neskôr
Odpovedať
Profilova fotka
dá sa to, 23 500 aj s oknami...45 000 ti vyjde aj na zateplenie,treba zhánať materiál za najlepšie ceny t.z.porovnávať a pýtať si cenové ponuky.Samozrejme ,čo sa dá spraviť si sám.Napr.základy od živnostníka 6000 €/svojpomoc 3500 €.
Odpovedať
@mino1985 nazdar, podla mna neuvazujes zle. Ale pridal by som si par m2 (min 10-20m2). Na komforte a priestore ti to spravi velmi vela, na praci, vybavovani a financiach je to v podstate zanedbatelne. Co sa tyka financii, chyba tam min 5000 na nezaratane/zabudnute polozky. Stym zial musis ratat. Co sa tyka fasady, myslim tym silik. omietka, bude ta stat okolo 1000e. To uz je na tebe, ci budes chciet stenu 2x penetrovat, alebo dat to naraz. Zalezi samozrejme ako pri kazdom znas, kolko prave mame a ci ma zmysel a mozeme vobec investovat viac. Pokial si poziciavas, a mas to nebodaj aj s pozickou pre mladych, tak nevahaj, a rovno si pozicaj tolko, aby si dom dokoncil. Kazda neskora investicia ta bude stat navyse cas, investicie a kompromisy, no neusetris prakticky nic.
Odpovedať
Hm no tak lacno postavili jedine ak si robili ľudia dosku sami ...Dávaš veľa toho robiť živnostníkom nie rodine ...tak neviem či to bude vychádzať...skôr nie... žumpa je hrozne malá aspoň 12m3 najlepšie 16
Odpovedať
Profilova fotka
Mas plan a to je zaklad uspechu... Ja som si dal Stio postavit stavebnej firme, ale ako drevodom... Kde to planujes stavat, myslim lokalitu
Odpovedať
ako by bol dom orientovany na svetove strany ?? inak cenovo by to malo byt v pohode ale .....
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?