Aký je orientačný rozpočet na holodom 222m2?

Ahojte. Riesim prave rozpocet na RD. Mame 222m2 zastavana. Terasa cca 36m2 pred domom daky beton 177m2 uzitkovu v uzitkovej je aj dvojgaraz 36m2. Rovna strecha betonova daky ten fatrafol na vrch a strkovy zasyp. Myslite ,ze sa zmestime do stadia holodom v rozpocte 120 000€ cez zivnostnikov (neratam cenu pripojok na ele,vodu, projekt atd do ceny holodomu) ? Alebo je to uplne nereálny rozpočet ? Dik
Odpovedať
Profilova fotka
tak to som zvedavý, na tie odpovede, čo tu budú :) lebo si myslím, že na takéto otázky sa dá len ťažko odpovedať.. proste niekto má rovný pozemok, niekto zasa musí robiť základovú dosku zo 6 radov DT, čiže už len pri základovej doske môže byť cena rozdielna aj niekoľko tisíc € (niekto urobí základovú dosku za 10 000€ a niekto zasa za 25 000€) , ďalej, stavba bude z tehly, murovacia tvárnica, silka, ytong, porfix či thermalika? (aká hrúbka? 250, 300....? tu ti už môže cena lietať ďalších xy tisíc €, nikto nevie aké a koľko okien budeš mať (niekto má pár malinkých okien, niekto zasa xy hliníkových HS portálov) a takto môžeš pokračovať až do toho štádia holodom..
Odpovedať
Daj si to nacenit firme ak mas projekt. Odrataj 20-25% a snad sa priblizis cene cez živnostníkov. I ked dnes ani tí uz nie su niekedy lacnejší.
Odpovedať
@pufo20 v dnešnej dobe sú živnostníci porovnateľný s firmou, ale keď spravia prácu a sú vyplatený,nikto ich už nikdy nevidí ako Poliakov 😀
Odpovedať
mne to pripada, ze tu niekto skusa az pokial sa da zajst - dokazem postavit luxusnu vilu a akvaparkom za 10ooo ... 😄 Jasne ze sa zmestite ...aj za menej ...ved male deti stavaju hrady v pieskovisku alebo na plazi ...
Odpovedať
Riesim prave rozpocet,znamená ,že aj niečo pocitas či len píšeš na fórum,kde len zabiješ čas,lebo nikto ti neporadí z info čo si dal?
Odpovedať
@iamriso Rovinatý pozemok cize absolutna rovina. Podlahovka vodou s bojlerom (mozno TC ale ratam v projekte s bojlerom) Porfix 300mm 15 centi .izolacia Na streche 300mm izolacia. 1x HS portal (presklenie 4,5m) 3x Obyc balkónové dvere s presklenim. A este ste niekto pisali ci riesim alebo len vypisujem na forum. Mam uz zo tri cenove ponuky skôr mi islo o daku osobnu skúsenosť ci sa vojdem pod 600€ meter za holodom. Ale kojotiny o skakacich hradoch a piesku... Tak napis milí môj rataj 150k a nie 120k za holodom...
Odpovedať
@unripko oslov stavebniny a vypytaj si ich cenniky. podla projektu napocitaj, kolko materialu treba a vyrataj cenu. ja mam v projekte aj vykaz-vymer na niektore veci, takze som si zohnala cenniky a viem zratat, kolko ma co bude stat zhruba. podla toho si zistis tu cenu prace. par vecerov za pc a mas predbeznu cenu materialu na stavbu ;-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Dnes po polke stavby chapem co ste mi hovorili. Takže ak to tu bude niekto čítať tak odporucam študovať, hľadať kalkulovať 😊 Zalezi na veeeela maličkostiach ktore postupne zdvihaju cenu stavby. Ja teda zdaleka nevojdem do 120K ale viem pre čo 🙂
Odpovedať
@unripko aj napíšeš prečo
Odpovedať
@unripko Na buduce rok dovolenky a bude lacnejšie.
Odpovedať
https://inardex.sk/kolko-stoji-rodinn...
Odpovedať
tiez ma to zaujima, vies napisat co a ako dvihalo ceny?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Strecha, okna, kurenie materialy. Neviem co konkrétne ta zaujima ale ke rozdiel ci si das betonovy monolit alebo drevenu strechu (obe rovne). Je rozdiel ci si das slivaktual plastove okna alebo mas vsetko hlinikove nebod drevohlinikove. Atd.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?