Aký dom sa dá postaviť za 50 000 eur?

viete mi niekto poradiť asi aký dom sa dá v dnešnej dobe postaviť pre 4 člennú rodinu za takúto sumu? Nemusí to byť nič extra ...rozmerovo stačí niečo ako 4 izbový byt. Len ja nemám žiadnu predstavu...rozmýšľame nad kúpou strareho domu a rekonštrukciou ale chcem vedieť či za to čo som ochotná do toho vraziť nepostavím niečo nové...ak ano tak čo?...Budem rada keď mi poradíte prípadne aj pošlete link na konkrétne typy domov...
Odpovedať
Ano dá sa to. Môj kolega takýto dom postavil. Má 110 m2. Prízemny bungalov. Nie je to žiadny vysoký štandart, ale ten dom reálne stojí a býva sa v ňom. Staval ho skoro tri roky a všetko tvrdá svojpomoc. Určite by som nešiel do rekonštrukcie, ale do nového.
Odpovedať
Ja sa zaoberám tiež niečím takým a zatiaľ mi to vychádza na dom typu STILO absolut od APEXU. Myslím že čiastočnou svojpomocou by sa to dalo zmáknuť.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj takto sa mi to pači že si daju ludia montovať na kluč,maťe to krasne vidno že to robia kvalitne nech vam pekne rasťie domček
Odpovedať
Profilova fotka
lacno postaviš keď to nedáš nejakej firme stavať na kľúč, trochu sa musíš v tom vyznať, lacno nakúpiť materiál, a najmeš partiu šikovných chlapcov z oravy :)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj, my sme postavili za 45tis.(cena uz obyvatelneho domu,kuchyna,kupelka) ma 11,2x13m. Ale manzel s mojjim otcom na nom makali den noc.. za 1,5 roka sme sa stahovali! vsetko svojpomocne. Vzdy ked sme mali nieco kupovat,tak sme obehali viac stavebnin,predajni a clovek by neveril kolko dokaze usetrit,ked nekupi hned v prvom!!! :))))
Odpovedať
Profilova fotka
Svojpomocne by sa to isto dalo...za predpokladu, že máš pozemok... no a potom by som zaradil aj stupeň náročnosti...čo od toho vyžaduješ...no a dosť často býva pri materiáloch a to pri vyberaných najlacnejších za každú cenu, že cena zodpovedá kvalite...(a trvanlivosti)... A aby som trochu zarýpol, ale často sa to tu opakuje, radšej dať do domu trocha viac € a mať moderný nový a nízko prevadzkovo -nákladový dom. (EPD,NED,EHD)..ale je to tak...aj keď človeku, ktorý nemá dosť peňazí na stavbu domu sa to nedá počúvať o navýšujúcej cene investicii domu, ktorá sa časom vráti aj s úrokami...ale treba sa zamyslieť určite do budúcna, lebo dom sa nestavia na 5 alebo 10 rokov... Preto je výhoda postaviť nový dom a nie opravovať stále v kuse celý život nejaký stary...preto je stavbu domu dobre riadne premyslieť, aby ste časom aj nový dom stále neprerábali...
Odpovedať
To mas ako s autami, ked chodis desat rokov na bicykli a potom zacnes rozmyslat nad autom a nemas peniaze, prve co Ta napadne Dacia Logan, za 6 tisic mas nove auto, ktore vyzera dobre, tesis sa z neho, ale tvoja radost upadne ked zistis, ze by si chcela elektricke stahovanie okien, ze bez klimy je to strasne, ze sa to kazi uz v zaruke, tak co bude este potom... Ze cez kufrove dvere nevies nic nalozit, ze ked si postriekas okna musis osobitne zapinat este aj stierace...A prides na to, ze si si mohla radsej kupit za 6 tisic 5 rocnu toyotu corrolu, zanovnu v dobrom stave, postupne sice musis, vymenit, homokineticky klb, brzdy, rozvody atd , ale radost z jazdy na nezaplatenie... Priestor, hudba, vykon, vzhlad, zavist susedov..... Ale pozor stale tu hovorime o 5 rocnom aute, nehovorim o 15 a ani 20 rocnom zhrdzavenom serbli... Na obidvoch autach sa udrzbe nevyhnes, kazde bude zrat benzin, kazde bude chciet vymenit olej...
Odpovedať
Chumo to si si vybral veľmi zlý príklad, nakoľko ceny áut prudko klesajú s vekom, zatiaľ čo ceny nehnuteľností klesajú len veľmi pomaly, alebo dokonca rastú. Zuzka: V prvom rade ide o to či je to 50 000 na rekonštrukciu alebo na celú akciu vrátane domu a pozemku. Za 50 000 (+ pozemok) sa dom postaviť dá. Vo všeobecnosti ťa rekonštrukcia môže vyjsť aj drahšie ako stavba nového. Záleží od stavu. Podľa tvojej fotogalérie to vyzerá na obyvateľný dom ale nemáš tam foto z obývacej časti len zo stodoly ktorú by bolo podľa fotiek najrozumnejšie strhnúť. Aby som sa držal otázky tak za 50 000 sa dá postaviť bungalov so sedlovou strechou s obývacou plochou okolo 85 m2 čo je už ten 4 izbák. Len si to treba dopredu dôkladne prerátať a na nič nezabudnúť a nerobiť optimistické scenáre - tie nefungujú.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Profilova fotka
Mozem poprosit kontakt na firmu z Oravy ? Dakujem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?