Aký dom postavím do 60 000 eur?

Zdravím vo spolok. Chceme začať tento rok stavať (minimálne hrubú stavbu a cez zimu ju nechať vymrznúť) a nevieme sa s partnerom dohodnúť ktorý projekt zvoliť. Partner je veľmi šikovný no skúsenosti so stavbou nemá preto nevieme odhadnúť reálnu sumu za ktorú by sa dal ten či onen domček postaviť. Problém je aj ten, že pozemok má iba 12m šírku. Dohodli sme sa s jedným susedom, že by nás pustil o meter bližšie k plotu, takže môžeme stavať niečo o šírke max 9m. Ak by ste nám vedeli poradiť, zaslať nejaký link na pekný 4 izbový domček, ktorý sa dá postaviť do 60,70-tisíc, budeme Vám moc vďační ;). Prajeme pekný zvyšok dňa. :-o
Odpovedať
Profilova fotka
@hvorcek tazko takto strielat, bez projektu... mozno ti pomoze hruby odhad 1000e/m2 podlahovej plochy.. ale je to velmi hruby odhad na odhadnutie plochy, bez pivnice, bez garaze... je tam vela faktorov ktore ovplyvnuju cenu..
Odpovedať
Chceme domček bez pivnice, bez garáže. Pôvodne sme zvažovali tento, no skresal sa nám rozpočet tak sa nám ho pravdepodobne nepodarí postaviť. http://www.eurolineslovakia.sk/sk/pro...
Odpovedať
Profilova fotka
Aj Bungalow 110 od Prodomu je podobný. Posielam Ti link http://prodom.sk/?p=projekty&project=...
Odpovedať
Profilova fotka
skus precitat http://www.domzamilion.com/ ,je tam aj vela informacii okolo stavania
Odpovedať
Profilova fotka
http://www.topreality.sk/ponukame-vys... Každopadne zaujimava cena na kľuč - 49000€
Odpovedať
@hvorcek chcel som nieco napisat, ale @tomasforgacs to ponal ovela komplexnejsie a v zasade nie je co dodat..snad len ze sa to da este lacnejsie, ale treba si to fakt odmakat nielen organizacne, ale aj fyzicky..ak mate kamaratov a znamych, co pomozu, o to lepsie.. kedysi sa bezne stavalo svojpomocne stylom "ty pomozes mne a potom ja tebe"..netreba sa fixovat na tvrdenia, ze dom dokaze postavit iba stavebna firma, 80% z nich su obycajni suflikanti.
Odpovedať
Kukni u mna,malé ale naše a určite sa da zvladnut do takej sumy
Odpovedať
@philos hmm, pozrite vyssie a drahsie verzie NA KLUC (ktora vo verzii DEVELOPER za 49000 € obsahuje aj sanitu, podlahy a fasadu) a najdrahsia verzia ALL INCLUSSIVE, ma ako bonus zahrnutu i zakladovu dosku, projektovu dokumentaciu, odpad, inz. siete a rev. spravy. Takze z tej ponuky nakoniec vyslo ze konecna cena za dom je 64000 € nie 49 000 €. Jak u degesov na povale....
Odpovedať
Profilova fotka
@hvorcek ty mas jedno velmi velke negativum - zilina. Vacsinou je okolie zosuvne, treba poriadne betonove zaklady... Takze hoci napriklad @ups postavila domcek v tvojej cenovej kategorii, ty na to mozes zabudnut, pretoze iba kvoli zakladom ho mas predrazeny minimalne o 10 tisic... svojho casu sme zvazovali stavat par km od ziliny - nakoniec sme za tie peniaze, co by sme dali do zakladov (ale ano, pozemok od rodiny) kupili pozemok 130 km juznejsie.... A spravili sme dobre, aspon exmanzel mal co dostat pri vyporiadani BSM, ale to je uz o inom a to sem uz nepatri :-D :-D :-D
Odpovedať
@kaktusik007 ak kalkulujeme ze zaklady mensieho bungalovu vychadzaju cca 5tisic €... tak o minimalne 10tisic viac je 15 tisic na zaklady ? :-D to budu trojstupnove, do hlbky 3metre asik :-p nenechajte sa odradit, ak mate pozemok, tak za 60tisic sa da postavit pekny domcek...nie vsak so zastavanou plochou 200m2 ale len domcek. treba ale staviat svojpomocne, ziadne firmy ktore vsetko odflaknu, a zoberu velke peniaze ! ;-) vela stastia
Odpovedať
Profilova fotka
@cikopp sa smejes... ale fakt tam tie zaklady tak vychadzali.. 15 tisic eur.. . konkretne to bolo staticky riesene pilotmi, do akej hlbky si uz nepamatam... Aj preto sme so stavbou domu tam upustili, lebo zelezobetonovu pivnicu sme fakt nechceli... Svagrina to tam postavila - zastavana plocha nieco tesne nad 100 m2, a cele podpivnicenie je jeden zelezobetonovy skelet, pretoze su tam v podach posuvy.... geologicky prieskum, cele proste zle... a nie je to na nejakom ojedinelom mieste, je to siroky pas dedin od ziliny smerom na rajec
Odpovedať
@kaktusik007 15tisic to vyslo lebo je to podpivnicene, zaklady ako som pisal 3metre v zemi, okrem toho vsak pribudla hydroizolacia, mozno tepelna izolacia, drenaz ak to ma robit stavebna firma, tak 15tisic je urcite malo
Odpovedať
Článok sa načítava...
komplikovane zakladanie moze stavbu predrazit, to je fakt..geologicky prieskum treba tak ci tak urobit, stoji to par sto EUR a potom sa ukaze, mozno budu mat stastie a vyhnu sa takymto komplikaciam.. v tak sirokom okruhu ako uvadzas stoja urcite stovky domov, neverim ze vsetky su zalozene na pilotach:)
Odpovedať
skús kuknúť moj fotoblog-je to B 567od euroline so zmenenou strechou, ak nedáte garáž je možné to do tej sumy postaviť
Odpovedať
@kaktusik007 to akoze dediny smerom na Rajec je cele okolie Ziliny so zosuvmi? Inak byvam v Ziline 22 rokov, ale o ziadnom zosuve som tu nepocul.
Odpovedať
Profilova fotka
Pekný večer, môžete skúsiť aj montovaný, boli sme si pozrieť a boli sme milo prekvapení a aj my sme sa preň rozhodli, ale samozrejme, každému vyhovuje niečo iné, toto je len nápad.
Odpovedať
Profilova fotka
skúste potrieť stilo 1, alebo stilo 1 plus od Apex-u. Ja ho mám a som veľmi spokojný.
Odpovedať
Profilova fotka
@durko64 nie? napriklad babkov -- to je jedna velka diera kde zrovna v 80tych rokoch doslo k dost vyraznemu zosuvu.. a @benco ano, nie vsetko samozrejme stoji na pilotach - ved potom tie domy aj tak vyzeraju ;-) ale je pravda, ze stoja :-D :-D :-D
Odpovedať
Kym zacnes nahanat projekt, zisti si aky domcek a s akymi odstupmi ti dovoli SU postavit. Ze sused ta pusti na 1m je od neho mile, ale SU s tym suhlasit nemusi. Dalej zastavanost pozeku,vysku domu,sklon strechy........potom podla toho vyberaj.
Odpovedať
Profilova fotka
no my budeme tiez tento rok stavat a mame 60tis a budeme STANDARD 110 trochu zmeneny a cely podpivniceny :-). ma rozmer 9x10
Odpovedať
@philos Už sme pozerali tú stránku. Chcelo by to vidieť naživo až si to môže človek "omakať" :).
Odpovedať
Ďakujeme Vám za rady. Popozeráme čo sa bude dať.
Odpovedať
@kaktusik007 fuuu zosuv pre 30 rokmi a cele okolie Ziliny...ja ze das nieco novsie a nieco take ako na vychode v Niznej Mysli...
Odpovedať
Profilova fotka
@hvorcek Tak im zavolaj nech ti ukážu či už také postavili ja ich nepoznám..
Odpovedať
@betuska22 a myslis, ze vam to vyda?
Odpovedať
Profilova fotka
@hvorcek ano vydá, manžel robí v stavebninách a vie si material zohnať lacnejšie a stavať nam to bude jeho šef ten nam to ratal a vydá to :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@hvorcek ale pravda je že budeme davať na poschodí sadrokartonové priečky, a dole bude sadrokarton na stenách nalepený :-) aby to bolo lacnejšie :-)
Odpovedať
@betuska22 Inak tento Váš je fakt fešák, len to by nám sused neodklepol :/. Jedine vyhrať v lote a kúpiť pozemok inde :).
Odpovedať
@betuska22 Tak ale aj tak super. Držím teda palce :). Mne sa celkom páči tento domček no priateľ tvrdí, že sú to moc malé izby. http://www.promiprojekt.sk/projekty/l...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?