Ako nastaviť rozpočet

Profilova fotka
Ahojte. Prešla som tu kategórie avšak chcela by som sa poradiť, poprosiť o radu a skúsenosti. Prvý dom nám stavala komplet firma na kľúč, takže tam bol rozpočet na meter a bolo. V tomto prípade ideme na vec “sami” v zmysle, že budeme hradiť jednotlivým firmám podľa oblastí, ktoré zastrešia. Radi by sme mali aspoň približnú predstavu koľko by to zhruba mohlo vyjsť. Hrubú stavbu nám nacenili na 75k Okná aj s externými žalúziami na 15k Garážovú bránu počítam okolo 3k Potom sú tu však položky ako: - tepelné čerpadlo, vykurovanie a chladenie - elektroinštalácia - vodoinštalácia - odpady - zateplenie - fasáda - maľovka - dlažby, parkety, obklady A viem že som zabudla na milión iných položiek. Viete mi prosím poradiť ako sa odpichnúť, kde prísť k nejakej zmysluplnej kalkulácii? Základné údaje domu: 2 podlažia, 2 garáž, zastavaná plocha 163m, vrchné podlažie úžitková plocha 72m a spodné 85m, 5 izieb. Neviem ešte čo doplniť bude rada ta všetky rady. Ďakujem pekne.
Odpovedať
@herodias ja som nedavno riesili nieco podobne. Najlepsie je rozhodit siete, polozku po polozke. Vytipujete si podla recenzii zopar firiem napr. na rekuperaciu, poslete dopyt a uvidite. Okrem ceny sa dozviete aj kopec inych veci, ktore spociatku cloveka ani nenapadnu a aj casovu vytazenost, co znacne ulahci nasledne menezovanie stavby. My mame zatial hotove len zaklady, no uz na jesen minuleho roku sme si zabestelovali takmer vsetky profesie a kde sa dalo zaplatili aj zalohy (samozrejme az po riadnom preklepnuti firmy ), cim sme si zarucili fixne ceny.
Odpovedať
Profilova fotka
@kayman ďakujem, aj to tak urobíme. To je asi najistejšia cesta. Ďakujem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?