Aké máte mesačné výdavky v rodinnom dome 140m2?

Ahojte. Chceme stavať bungalov 13x13m, viete mi povedať, v akej výške sa pohybujú výdavky(voda, elektrina, plyn) s úžitkovou plochou 140m2?
Odpovedať
1
2
okolo 120 eur by si sa mala zmestit
Odpovedať
trnavacka - to vazne?? 120 euro uz so vsetkym? Ak je to pravda, tak to je uplne super..sak my v 2-izbaku sme platili hodne viac...
Odpovedať
trnavacka toto sa mi zda byt daka nizka suma. hm...
Odpovedať
pokial majú krbové vykurovanie tak nie je... aj moja sestra má poschodový dom, a dosť velk´a mesačné náklady má do 133 eur. ja mam tiež v dvoj izbovom "svojom" byte omnoho vyššie.....
Odpovedať
Profilova fotka
mňa by toto zaujímalo na poschodový (podkrovný) domček 11x11..na prízemmí budeme mať podlahové k. + krb a hore radiátory.. teraz bývame v starom rodinnom (staré drevenné okná) a veeľa platíme všetko..hlavne teda plyn 8-(
Odpovedať
mame poschodovy - vnutorna plocha 124 metrov, platim plyn 50 eur a elektrinu 33 a vychaza mi preplatok (nie je to nizkoenergeticky dom, je to B-cko), kurime nonstop na 23, v noci na 21 vodu a stocne neviem porovnat
Odpovedať
wewe4 dala som do môjho blogu fotku sestrinho domu.. ony majú 11x10m... a nákldy neprevyšujú 4000 mesačne. teda na energie.... šeky a všetko okolo toho samozrejme nerátam....
Odpovedať
Profilova fotka
to je super..lebo ťahať hypo+leasing+sami platiť všetky účty...to je naozaj o nervy ]-( ešte, že teraz bývame s mamkou.. ale vizerá to tak, že v novom to budeme zvládať :-) teda keď budú také nízke náklady..
Odpovedať
Profilova fotka
maska..my budeme mať niečo veeľmi podobné ako sestra...ale ešte sme len v začiatkoch :-N
Odpovedať
maska ak su pri takomto dome take naklady ako pises tak je to super.
Odpovedať
mima1: nemám dôvod klamať. aj my sme sa preto pustili do stavby rodinného domu, pretože tieto bytové jednotky sú nenormálne drahé a ešte našťastie patríme k tým, čo nemajú zateplený činžák... píšem preto našťastie, lebo už teraz platíme len nájom 2400sk a to podotýkam , máme svoje ústredné kúrenie, nie od bytového. a ked zoberieme úver, tak nám ho zase zvýšia. ved tu mám kubík vody skoro 2 eurá!!!! to je nenormálne... a segra?? 40 eur elektrina,70 eur plyn a zhruba každé 3 mesiace zaplatí vodu okolo 40 eur, záleží či je leto alebo zima. a jasne rozhlas a telku... má poschodový dom, mám ho aj v albume. ale každý rok, dá zhruba 300 eur na drevo. ale aj tak.. to nikdy neminú v krbe všetko a tento rok im tolko ostalo, že nebudú kupovať vôbec, jedine ak sa im bude dať zohnať za výhodnú cenu, lebo nikdy nevieme čo bude o rok....ale nemusia majú ho dosť
Odpovedať
Dajte solarne panele, je to sice draha investicia, ale vrati sa vam to :-) my nad nimi rozmyslame... ma niekto s tym skusenost??? dik
Odpovedať
Článok sa načítava...
..solárne panele sa vám určite tak skoro nevrátia....
Odpovedať
Nevravim, ze skoro... potrva to par rokov, ale vela sa da pri tom usanovat, pri ohreve vody, kurenia... cize vydavky nebudu take velke... znamy to maju na ohrev vody, nevedia si vynachvalit :-p
Odpovedať
my sme chceli solar, davali sme si robit individualny projekt na dom ale potom nam znamy developer vysvetloval - musis mat naozaj velky zasobnik vody alebo vyhrievany bazen, aby to malo zmysel tu susedia maju kolektory a v lete ich polovicku zakryvaju a to maju aj veliky vonkajsi prikryty bazen
Odpovedať
Trnavacka : A preco ich v lete zakryvaju? neviete nic o tej statnej dotacii na tento solar?
Odpovedať
lebo pri vela slnku (maju to presne na juhozapad) uz je voda zohriata na vyse 90 stupnov, takze uz je toho moc kolektory davali hlavne kvoli bazenu ale v jednom dome, kde sme byvali chvilu v podnajme, mal domaci kolektory, v podstate od maja do konca septembra mu vyhrievali vodu uplne v pohode takmer na 90 stupnov, ale mal v pivnici neskutocne velky zasobnik, ani netipnem kolko litrov to bolo ta statna dotacia je uplne symbolicka cast, bohuzial :-(
Odpovedať
Profilova fotka
zivotvdome... hmmm.. a teraz hadam, ze kto.... chapes..co myslim..... idem domov tipovat... :-D
Odpovedať
nie, to som ja, len som to zabudla prepnut, mrkala som foto sorry
Odpovedať
bungalov 137m2. Toto je prva zima. Plyn rocne predpokladam v negativnom vypocte 800eur/rok = 67/mesiac. Elektrika 30e, voda 15e, odpad 250l nadoba 9e. Celkovo 122eur/ mesiac. V jednoizbovom byteco este mam ma stoji vsetko cca 150eur/masiac.
Odpovedať
Profilova fotka
ludia, ale to nie je o m2 .... podla mna sa to odvija od toho, z coho je dom postaven( tehla, ytong, ytong lambda, montovany, drevo....) + ci je zatepleny..... + aký typ kurenia mate.... to sa neda takto plosne..... :-p
Odpovedať
tiež si myslím,že je to individualne,koľko teplej vody sa spotrebuje,koľko ľudí žije v domácnosti,niekto kúri nonstop,niekto na noc vypína kúrenie.niekto varí na elektrike,niekto na plyne,...dalo by sa pokračovať
Odpovedať
Ak použijete kvalitný materiál (napr.YTONG) ,kondenzačný kotol, kvalitne sa zaizoluje strecha(strop) a celé sa to zateplí na R=5,5 tak náklady budú cca. 130€ . Plyn+elektrina+voda= 70+40+20€. Realita, žiadne špekulácie. A slnečné kolektory len na bazén, alebo pre 7 a viac člennú domácnosť.
Odpovedať
my mame bungalov , uzitkova plocha cca 85 metrov stvorcovych, postaveny s durisolu, strop zatepleny a platime 70€ plyn, 50€ elektrika a 15€ voda. sme 4clenna rodina. kurime cez den na 21 a v noci 20. sem tam krb.sme spokojni.
Odpovedať
kk77 - v durisolovom dome take poplatky za plyn??? nechapem, alebo mas preklep pri metroch, inak to nie je mozne durisol by mal byt co sa energii tyka lepsi ako tehla, ale podla tvojich udajov nie mozes to prosim prelozit aj do spotreby kubikov plynu na jeden rok? dakujem
Odpovedať
prave som vyhrabala minulorocnu fakturu za plyn, obdobie jul 2008 az jul 2009, spotreba plynu 1463 kubikov - 734,29€ , na zaklade toho nam vypocitali vysku nasledujucich mesacnych platieb na dalsi rok 62€ x 11 platieb. kotol mame kondenzacny, so 100l zasobnikom na teplu vodu. jediny problem este vidim v strope, tam mame len 8cm polystyren, v lete este prihodime 10cm a bude to lepsie.napriek tomu sa mi to nezda vela.
Odpovedať
Profilova fotka
ma niekto skusenost aj s elektrickym vykurovanim (podlahovka, nie devy) v bungalove? tarifikacia tusim D11, rovnaka sadzba ako pri plyne.. ale ktovie ci to tak aj naozaj vychadza. vdaka za skusenosti!
Odpovedať
kk77 - nie je to vela na starsi dom, ale na durisolovy mi to pripada strasne moc, aj ta spotreba plynu v kubikoch mame vacsi dom a spotreba minuly rok (ako vase obdobie) bola 900 kubikov, tento rok to vychadza do 1200 (asi tou dlhsou zimou) mozno to bude naozaj zateplenim, potom o rok dohod cisla :-) lebo durisol by mal byt naozaj lepsi ako tepla (ked sme my stavali, tak bol este sialene drahy)
Odpovedať
Profilova fotka
8cm izolácia stropu je strašne málo. ono sa to nezdá, ale zle zaizolovaná podlaha a (alebo) strop môžu spôsobiť veľké tepelné úniky. nestačí mať len steny s dobrými izolačnými schopnosťami. izolácie by mali byť podľa možnosti vyvážené ;-)
Odpovedať
Ja mam tiez kondenzacny kotol a zacal som kurit v novembri, ked mi ho namontovali. Na nezatepleny dom rozloha cca 200m2 mi vychadzal plyn na 120€ meacne a to som kuril max na 18 - 19 stupnov. Je to tehla 38cm. Uvidime buucu zimu, ked bude stavba zateplena.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?