6000 eur za stavbu od základov po strechu. Je to veľa?

Profilova fotka
ahojte prosim vas mozem sa opytat mam majstrov z okolia kosic,od zakladov az po strechu pytaju 6000euro,cize vytiahnutie murov+mi za tu cenu zalozia aj okna je to drahe?a nahodou lacnych a dobrych strecharov nepoznate z okolia KE?dakujem tina :-)
Odpovedať
1
2
@tina00 hmmmm ... hruba stavba, zastavana plocha 80 m2 a dvjizbovy bungalov, alebo hruba stavba zastavanych 160 m2 a poschodovy 6 izbak s garazou? hladala by som majstrov na odporucanie, ktorych uz znami "overili".
Odpovedať
@tina00 myslim, ze je to dobra cena, aj ked neviem rozmery a vlekost domu.. my sme si zaklady robili sami nejakych cez 200 m2 . murari nam vytiahli mury bungac 16,75 X 10 urobili krov a pokryli skridlou vablovu strechu cez 220 m 2 robota za mury, preklady, venies, krov a pokrytie nas vysla cca 4800 € bez zakladov teda
Odpovedať
Profilova fotka
je to poschodovy asi 6 izbovy bez garaze....referencie maju dobre
Odpovedať
Profilova fotka
@lucka1987 a odkial su ty majstri?my mame rozmer 9750X11....a strechu nerobia,rada by som majstrov aj zo strechou
Odpovedať
@tina00 od nas z oresu PB.. su to starsi chlapi u nas z obce, cize neprecestovali ani nic, zial sa im rizpadla partia, prave preto, ze jedem z nich si pytal vela a ostatní dvaja boli taky ludomili. tak teraz si robia len tak na okoli .. ale ten starsi pan nam chodi radit co a ako.. je to sused, sice niektore veci neovlada, kedze je zo starej skoly, ale inak super clovek ..
Odpovedať
Profilova fotka
a co myslis su moji drahy???bez strechy mam zrayat ceny?
Odpovedať
Profilova fotka
@ergaerga13 oki dakujem mozes...a nejakych lacnych majstrov na stavanie hrubej stavby? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
neviem my sme mali partiu chlapov 7 ukladali tehly 7 podávali ( z rodiny ) zaplatili sme za murovanie cca 500 eur @tina00 čo myslíš v tej cene aj krov? či len tehly?
Odpovedať
ked porovnam ze len moja vstavana skrina vysla 2x tolko tak je to super cena ;-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@creator paráda nie? :) veľká rodina je veľká rodina:)
Odpovedať
Profilova fotka
nie to mam iba za zaklady a murovanie...to je asi drahe nie?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
za základy a murovanie s materiálom to ber super cena my staviame svojpomocne- manžel je stavebný dozor majster a ešte neviem čo vo firme a nás toľko vyšlo základy materiál kupovaný vieme ako a robota viac menej rodina a murári síce tam bol báger beton z betonárky na túto sumu sme došli doteraz reálne bungalov 140m2
Odpovedať
Profilova fotka
@tina00
Odpovedať
Profilova fotka
@katkaf25 takto je to bez materialu....cize pride bager na zaklady....a oni potom vytiahnu mury....+za tu cenu ked kupime okna ich zalozia,oni beru 6000 eur cisto iba za pracu....tak radte :-(
Odpovedať
Profilova fotka
ahaaaaaaaaaaaaa opýtam sa manežela ked príde domov , lebo to máš poschodový dom, čiže deka............
Odpovedať
Profilova fotka
Myslím si že cena odpoveda velkosti domu,na strechu rataj tak 3000€za pracu pokial je valbova jednoducha bez stresnych okien..
Odpovedať
Profilova fotka
tusim 2 stresne budu a bude bramac obycajna ackova....kolko ma asi vyjde cela aj z pracou?
Odpovedať
toto sú výstrely od boku, nepíšeš z čoho ideš stavať, napr. Ytong ide po 30,00 €/m3, priečky od 10,00 - 18,00/m2, okná 7,00/bm, jednoduchý krov cca 1000,00, to sú ale štartovacie ceny jednotlivých partií... Je bežná prax vymurovať hrubú stavbu za tri dni a zmiznúť s /dobrou/ cenou, laik to neustráži, kvalitných omietkárov čo by to dali do poriadku zase nezaplatí, obkladač to skopíruje a odskáče si to montážnik obložkových zárubní, kuchynskej linky a vstavaných skríň, ktorý si požadovanú rovinu musí nejako prispôsobiť a tmelí a tmelí.... :-|
Odpovedať
Profilova fotka
@tina00 nasi zobrali za pracu zaklady (od pripravy terenu), mury a veniec 4100 eur, material sme si zabezpecili sami. mame bungalov 12x14m. Neviem, ci ti to pomoze, ale ak je to poschodovy dom a je v tom betonovanie stropu, venca a zalozenie okien, tak to nie je az take zle :-)
Odpovedať
Za 6 000 eur sú len základy.
Odpovedať
Profilova fotka
@tina00 Montáž krovu : -montáž pomúrnic 28 bm x 3, = 84,- - montáž stojky 10 bm x 3,- = 30,- - montáž väzníc 21,7 bm x 3,5 = 75,95 - mont.väzníc pod schodami 4 bm x 3,5 = 14,- - montáž krokiev 202 bm x 2,5 = 505,- - montáž klieštin 120 bm x 1,8 = 21,6 - montáž vzpery 2,2 bm x 2,- = 4,40 - montáž okapového plechu 28 bm x 1,8 = 50,40 - montáž paropriepustnej fólie 162 m2 x 0,4 = 64,8 - montáž kontralát 162 m2 x 0,5 = 81,- - montáž latovania 162 m2 x 1,2 = 194,40 - montáž strešných okien 4 ks x 40,- = 160,- - montáž strešnej krytiny 162 m2 x 4,2 = 680,40 - montáž hrebeňa 10,2 bm x 2,3 = 23,46 - montáž hákov žľabov 28 bm x 5,- = 140,- - olemovanie komína 1 ks x 15,- = 15,- Spolu : 2 144,40 € Presun hmôt 3 % : 64,30 € Celkom : 2 208,70 € Takuto ponuku podotýkam predsezonu som mal ,treba si aj pozriet plochu m2 strechy
Odpovedať
Ja som tiez v stadiu kalkulacie, priprav... Takze k murom - k hrubej stavbe mi povedali pri tehle 25€ /m3 - cena za vytiahnutie murov (len mury)... Teda bez okien, venca...
Odpovedať
@katkaf25 ani nie tá skrinka je len pre 2 :-D
Odpovedať
@tina00 ahoj, my mame poschodovy dom a za jedno poschodie (8x13) pýtali 1000 eur vytiahnutie obvodovych murov(kvádre)....a strecha komplet praca krov+plech 1500 eur okolo 170 m2 (východ Sk)
Odpovedať
My sme pred dvoma rokmi za poschodovy od zakladov po strechu (bez strechy) 150 m2, bez zalozenia okien platili 7800eur...tak ak maju dobre referencie,tak mi to proide ako dobra cena... sme z vychodu
Odpovedať
ja mam ponuku na dom 8 krat 12. zaklad steny-15 828 e, voda odpad-314e,ustredne kurenie radiator-3 438, montas voda kurenie-1 200e,strecha 7 999. vsetko spolu s materialom je 28 777.
Odpovedať
@anna777mas to aj s oknami?a je to na vychode?
Odpovedať
Ahojte, mohli by Ste poradit...je to dobra cena 320 € m2 hruba stavba. V cene je zaratane kompletné zateplené základy s prípravou na vodu, kanál, elektriku, základová doska, obvodové a nosné murivo. (Ytong 37,5 cm), železobetónový veniec, komplet vyhotovená strecha s tvrdou krytinou (mediterán ), alebo krytina podľa projektu, dažďové žľaby a zvody upravené vo farbe krytiny, vchodové dvere, okna 7 komorové dvojsklo ( štandart ), alebo podľa dohody. Dakujem za vsetky komentare. Popripade ak ma niekto kontakt za dobru cenu (Kosice , Kosice-okolie) napiste kontakt. :-)
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?