225m2 Holodom na kluc za 95tis eur. ANO alebo NIE?

Planujeme stavbu bungalovu, zastavana plocha 225m2, z toho garaz 30m2 a terasa 30m2. Dostali sme cenovu ponuku na Holodom na kluc za 95tis €. Murovana stavba 30 ytong + 20 biely EPS, okna - plast trojsklo, podlahove vykurovanie, strecha - betonova krytina Terran.som zvedavy na Vase nazory ohladom ceny, pripadne kolko by to mohlo vyjst keby to robime svojpomocne. DAKUJEM
Odpovedať
@joker46 Definuj bližšie "svojpomoc".
Odpovedať
Svojpomoc myslim platit majstra + pomocne prace v ramci rodiny, material zhanat sam
Odpovedať
@joker46 podla mna je to celkom dobra cena, dokonca mozno az trosku podozrivo nizka
Odpovedať
@joker46 To nie je svojpomoc. TO je rovnaké, ako stavať cez firmu, ba ešte horšie. Rodina ti nebude chodiť na stavbu robiť. Možno 1 - 2 krát prídu pomôcť. Týmto spôsobom neušetríš. A cena na holodom je dobrá. V konečnom dôsledku možno bude aj vyššia.
Odpovedať
Firma ma velmi dobre referencie na okoli, dodrziavaju cenu aj terminy. Len mame dilemu ci by nebolo hospodarnejsie stavat po castiach.je mi jasne ze stavba by sa casovo natiahla... zmluva z firmou na zhotovenie holodomu - 8mesiacov.
Odpovedať
@joker46 nemyslim si ze by si vyrazne usetril ak by riesis svojpomoc, ta cena je naozaj dobra, ak mas overitelne referencie asi by som moc nevahal. najdi si uz len dobry nezavisly stavebny dozor, ktory dohliadne na to aby nesla cena na ukor kvality.
Odpovedať
Este upresnim pojem Holodom - zvonka komplet farebna fasada, okna, vonkajsie a garazove dvere, zvnutra hygienicka malovka.nezahrna vnutorne dvere, podlahy, kuchynu a kupelnu. V cene nie je ani plynovy kotol.aj tak OK?
Odpovedať
elektrika, voda, vzduchotechnika všetko v tom?
Odpovedať
Elektrika, voda ano. Ak myslis vzduchoteknikou rekuperaciu, tak ta v tom nie je.nezahrna to ani vnutorne , vonkajsie svietidla
Odpovedať
Pripájam aj pôdorys rodinného domu: závetrie: 4,50 predsien: 3,28 WC: 2,28 špajza: 2,73 kuchyňa: 10,54 obývacia izba: 36,80 chodba: 7,47 izba: 12,6 izba: 13,78 izba: 17,46 kúpeľňa: 12,16 garáž: 27,50 kotolňa: 7,56 terasa: 30,02 Celková zastavaná plocha stavby: 225 m2
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@maya8686 nehnevaj sa na mňa ale OTRAS.
Odpovedať
Otras
Odpovedať
Článok sa načítava...
Retardi komentujte rok stary prispevok, len aby ste napisali otras
Odpovedať
@sysell Nebude ten issqoo reinkarnácia nášho starého známeho? =-) =-)
Odpovedať
Svojomocne bude drahsie a dlho, cena za holodom 95? Ake okna ? Aky material sa bude pouzivat treba vsetko prezistit
Odpovedať
@maya8686 za 95 000 budem v tom dome byvat, ale to sa stavia 1,5 roku svojpomocne, cize nic pre vas.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?