Stačí 110m2 v dome na dobré bývanie?

Ahpj som tu 1. krát , s manželom ideme prerábať dom , ale nievieme sa dhodnúť , obytná časť 1. poschodia má 110m2 a on tvrdí že nám to stači a ja chcem aby sme spravili aspoň 2 izby do pokrovia . Čo si myslíte , podľa mna 2 detské izby a obyvačka a spálna, kuchyna + kupelna a sprcha je na 110m2 málo . :-(
Odpovedať
1
2
číslo je to určite slušné, ale veľmi záleží od pôdorysu - teda ako to bude vymyslené a navyše aj od Vašich nárokov. Ja by som napr. určite nepodceňovala šatník, špajzu, ...
Odpovedať
my mame spodok 120 m a na vrchu mame este dve detske kupelku a satnik, nam by to nestacilo
Odpovedať
Profilova fotka
podla mna by to mohlo byt OK ;-) je to podla mna slusna plocha ...ale my keby sme stavali raz, idealne by sme to asi hodili na takych 140m - 160m nech to ma spolu x-) ...ale zalezi to aj od toho, ake su vase potreby...a urcite aj od podorysu, presne ako pise stolverka.. drzim palce...a ak predsa ostanete na ploche 110 - bud spokojna, byty v Petrzke 4-izbove maju kolo 87... takze tych 110 je lepsie :-) a predstav si upratovanie dacoho vacsieho ;-)
Odpovedať
Dakujem vám mne sa to zdá málo , presne ako stolverka chýma mi tam šatník vecí je vždy veľa :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ja by som zas v dome chcela hostovsku izbu, napr. ked rodicia dojdu, - ale zas aj tak raz deti odrastu a ostane prazdy dom...no neviem :-) a brala by som komoru niekde pri kuchyni - na zemiaky, cibulu...
Odpovedať
ahojte, neda sa mi nepridat do debaty, myslim, ze 110m2 /ak je to myslene ako ta najmensia plocha-cize obytna plocha bez uzitkovych miestnosti/ je uplne super. My sa chystame stavat domcek - dvojpodlazny a obytnu plochu spolu mame do 90m2. Takze 110 m2 na prve poschodie je az az ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
jaaj ked je myslene 110 ako len jedno poschodie - no jasne, staci :-) som myslela ze celkovo spolu :-)
Odpovedať
No tak mi budeme mat asi len 120 m2 celkovo. A musi to stacit. Nasi mali 4-izbovy byt 110 m2 a bohate to stacilo... Kto to ma preboha vsetko upratovat? :-N
Odpovedať
Ano to si teraz neuvedomujem , teraz mám 89 m2 a mám dosť :-)
Odpovedať
Profilova fotka
inak satnik je super vecicka, ulozneho priestoru nie je nikdy dost :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj kočky, my staviame a budeme mať cca. 100 m2. najprv sa mi to zdalo strašne máličko, na domček, museli sme spraviť kompromis viac menej finančný, aj ták nás to výjde cez 5 mil. rodičia majú 3 izbový nejakých 74m2, a stačilo to. nakoniec som sa tak nejako uspokojila aj s tým čo máme. zrušili sme terasu, takže máme v spálni šatník, povala má 85 m2, takže na odkladanie bordelu bude koooopec miesta. a nakoniec, koľko času trávi človek na tých x m2? a akvi má pravdu, kto to bude upratovať. nakoniec ma MM presvedčil, že hádam nebudeme otrokmi vlasného domu ;-)
Odpovedať
aj ja mam niekedy taky pocit, ze bude ten dom maly, ale tiez si poviem, ze kto to bude upratovat a hlavne ze je vonku zahradka a terasa. ;-) Fleuerette, to mate nejaky moc velky rozpocet :-( my pocitame tak 2,5 mil.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
My staviame dom so 100m2 a ja si myslím, že to stačí. Veď dom je aj tak niečo iné ako byt. V podstate celé leto sa trávi na dvore, no pokiaľ neprevláda také počasie ako teraz. Veď ľudia niekedy celý život prežijú v dvojizbových bytoch. My staviame taký menší aj kvôli financiám, do večšieho by sme sa asi nepustili.
Odpovedať
Profilova fotka
kazdy ma ine naroky..take domceky 100m2 to su tzv.byty na travniku ;-) - ale stale lepsie nez byt ;-) ..my sme chceli odjakziva velke vzdusne miestnosti, nie byt natlaceny ako sardinka a mat vyratany kazdy kusok..mame radi moderny minimalisticky styl, zapratany skrinami bude len satnik, prave aby sa nestratila "vzdusnost" miestnosti, aby to dychalo..takze upratovania sa vobec nebojim,len tu plochu umyvat,tak to bude namiesto aerobicu :-D .. adamko - a zase keby ste si hore napr.urobili spalnu,tak mate viac sukromia, my mame poschodovy domcek a hore je iba nocna, dole denna cast, to je fakt super..
Odpovedať
dom ktory ma okolo 100m2 nie je vobec maly ..Zalezi to od dispozicneho riesenia celeho domu. treba si uvedomit ze pri tychto domoch je priestor rieseny do kazdeho detailu nakolko priestoru na rozdavanie tam vela nie je. Ako som spominal staviam taky domcek a izby maju 15,5 , 16,2 a 11,8 m2. Mam jednu vstupnu chodbu a chodbu medzi izbami ktore su primerane velke. Hlucheho priestoru ktorym len prechadzam je tam minimalne ... Je jasne ze velkost domu zalezi od velkosti konta ...no a samozrejme ze energie idu hore a raz sa moze stat ze deti mi odidu a potom nechcem skoncit vo velkom dome v ktorom je v zime polovica raditorov povypinana. Ale 100 ludi 100 chuti ... poschdovy domcek alebo bungalow je to le podla vkusu.. ja som si vybral bungalow pretoze tam mam co najmenej hlucheho priestoru ktory musim vykurovat a ktorym prakticky len prejdem inak sa neda vyuzit. Poschodovy domcek ma vstupnu chodbu dalej chodbu na prizemi medzi miestnostami dalej obrovsky priestor a to schodisko a potom chodba na poschodi medzi miestnostami... Ak si clovek odpocita tieto m2 tak mu vide domcek ktory je mozno mensi ako bungalow.. Ale samozrejme ze ak ma niekto domcek s 5 izbami po 17 m2 a dve garaze + suteren .. to je domcisko ale myslim ze kto ma na taky dom tak ma aj na jeho reziu... Manyka ake velke mate miestnosti ?
Odpovedať
Greghouse, suhlasim s tebou. Mne sa tiez pacia viac bungalowy, ale kvoli sirke pozemku sme sa rozhodli pre domcok s podkrovim. A mame to rozdelene tiez na dennu a nocnu cast, cize dolu kuchyna, obyvka, jedalen a jedna mala izba, hore su spalna a dve izby. /nespominam uzitkove miestn./
Odpovedať
Podľa mňa je 110 m2 akurát, ale záleží čo všetko tam chceš mať. my staviame bungalov o rozlohe 114 m2 - obyvka s kuchyňou, spálňa, dve izbičky (tie sú síce menšie, ale stačí), kupelka+WC, veranda. Pridávam sa, že fakt záleží ako je dispozične poriešený vnútrajšok. My sme si urobili pár zmien oproti pôvodnému projektu a v pohode tam pomestíme aj špajzu a malú komoru na "bordel". A od začiatku sme šli len po prízemných domčekoch, lebo podkrovné nám moc po chuti niesu - presne ako písal geghouse chodby, schody, vykurovanie...a tak. Len ten kto má menej m2 pozemku, nemá moc na výber... ;-)
Odpovedať
My sme tiez rozhodnuti uz davno pre bungalov, cisto z praktickeho hladiska - mam skusenost z poschodoveho domu.. Nepaci sa mi napr. ked su detske izby hore, lebo kym su deti male, tak teda chcem vidiet tie, ktore sa tam budu ochotne hravat, zatial co mama je v kuchyni, ci obyvacke.. Takisto z bezpecnostneho hladiska je lepsie ich mat v dohlade. kym sme nemali dieta, tiez sme nad tym neuvazovali, ci bungalov, alebo podkrovie..vobec ma toto nenapadlo. Teraz, ked vidim, ako to realne je, a ze hracky su rozvlacene po celom byte, a ze syn je vzdy tam, kde my, tak mi je jasne, ze nejake podkrovne miestnosti pre nas 0 bodov... Isteze, ked deti vyrastu, bude to ine. Tiez nemame velky pozemok, ale mne staci aj kusok dvorceka. ked budem chciet priestor, odstahujem sa na samotu a nebudem trcat v meste.. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
to zuzisko1 - no te nrozpočet mi ani nepripomínaj, už teraz mám nočné mory. Ale bohužiať.Staviame 16 km od Bratislavy, za pozemok sme dali 3100 za m2. A stavbu nám realizuje firma, to bola podmienka pri kúpe pozemku, že nám to majiteľ pozemku aj postaví. takže dom nás stojí 3.360.000. A ten malý oplazok pozemku nás vyšiel 1.040.000. A to v cene domu nie je kuchyňa, sanita, interiérové dvere. obklady dávame iné. lebo v cene sme mali také voľajaké za 250 Sk m2. tie nemali ani tvrdosť 3. Takže keď sa to všetko spočítalo, tak aj 100 m2 musí stačiť. ;-) . Teraz sme v mojom byte má 32m2. Som taký "malý detailista", ako ma volá môj MM. A kým upracem tých 32m2, trvá mi to celú sobotu. Tak sa desím, keď si to vynásobím m2 na dome =-) . Je to od potrieb, my sme mali s bratom 1 izbu spoločnú a stačila nám. teraz sa plánuje pre každé dieťa samostatná. a čo potom s tým, aj tak v 18 odídu z domu.
Odpovedať
my zaciname stavat, teda este vybavujeme stavebko, v Cachticiach /pri NMnV/, pozemok sme kupili za este slusnu cenu/v porovnani s tebou/ 700Sk/m2. Ale pozemok upravujeme uz 2 mesiace, museli sme totiz odpratat skaly a vykopat asi milion stromov...v septembri by sme chceli zacat kopat zaklady. Ty myslis 100m2 - ako celkova uzitkova plocha, staviate nejaky katalogovy dom?
Odpovedať
Profilova fotka
Hej je to celková plocha. Je to bungalov euroline 667. Pôvodná úžitková plocha bola 92 m2. my sme ju trochu zväčšili. pozri album. majiteľ vlastnil 4 pozemky vedľa seba, keď sme my kupovali už bolo stavebko na tetno bungalow vybavené. všetky 4 sú rovnaké, ibaženie 2 susedia ťahali aj poschodie, aj my sme mohli ale chcel ďalších 600.000 navyše. tak sme s rozhodli že stačí spodok. aj tak mám problémy z chrbticou. kto by behal po tých schodoch ;-) Kúpili sme to preto, lebo sme sa s MM zhodli na tom, že nemáme ani čas ani nervy stavať svojpomocne. určite by sme sa skôr rozviedli ako postavili dom :-N takto sme začali vo februári, a ja dúfam že koncom septembra, najneskôr v oktobri sa budeme sťahovať
Odpovedať
aj my mame euroline :) ale praktik 717, trosku vacsi od vasho. my sice planujeme stavat svojpomocne, ale s manzelom sa vyzname do tom jak hus pivu ;-), tak neviem, ako to dopadne:) minule sme preratavali mm3 na dm3 a uz nam to robilo problem :-D
Odpovedať
Profilova fotka
no presne to presne to, ja mám odhad na miery ako škúliaci lev Cleo, či ako sa volal, a manžel nemá absolútne žiadnu predstavivosť. neviem čo by sme postavili. =-) =-) Už aj takto sme opomenuli kopec vecí, a to nemusíme veľa z nich zháňať. pozerala som ten praktik, je celkom fajn, hlavne si dajte pozor na projekty elektriky, tie sme mi mali desné. veľa vecí nie je doriešených, asi preto že sú to "relatívne" lacné projekty, tak isto sme menili kotol, ten čo bol v projektovej dokumentácii bol nedostačujúci. no a ten čo dávame mi nás stojí o 70.000 tisíc viac. trošku tie kalkulácie projektov skresľujú, lebo keď už začneš stavať zistíš, že dáš radšej niečo kvalitnejšie aby to dlhšie vydržalo, no a už sa peniažky nabaľujú. ta kisto je to s podlahami a obkladom.
Odpovedať
frcim na obed, poobede sa este ozvem:) dneska pracujem o dušu :-D
Odpovedať
no u nas je rozpocet na projekte viac ako 3 mil., ale ak budeme robit svojpomocne, mame uvazovat s o 30% mensou. Ale vsetko ozaj zavisi, ake ceny a aku kvalitu si vyberies...:)
Odpovedať
Profilova fotka
je to tak, a v podstate všetko musíš násobiť m2, tak ako tu už niekto písal. predovšetkým napr. kúrenie, to je príšerne drahé
Odpovedať
my chceme postavit tento rok iba zaklady a zacat az od jari tahat mury, takze este nemam zmapovane ceny...zatial zistujem beton a podobne veci :)
Odpovedať
Profilova fotka
greghouse - my máme na prízemí vstupnú chodbu len 4,5 m2 z ktorej sa ide do garáže a do najmenšej izby (hosťovskej) 11 m2 a hneď odtiaľ veľký otvorený priestor - to je obývačka spojená s kuchyňou 61 m2, nemáme žiadne iné chodby.. okrem toho je na prízemí už spomínaná veľká dvojgaráž, špajza, wc a kúpeľňa-práčovňa, schody na poschodie vedú rovno do galérie 20,5 m2 (taká hala - otvorený priestor,kt.bude zariadený ako knižnica s oddychovou časťou) a z tej sa potom ide zľava do jednej detskej izby 23 m2 a sprava do druhej detskej izby 20,25 m2 a odtiaľ do spálne 23,6 m2 (+ súčasťou spálne sú kúpeľňa 11,10 m2 a šatník 6,6 m2 = 41,3 m2 dohromady).. aj pri poschodových domoch aj pri bungalovoch záleží hlavne na architektúre domu, aby tam nenasúkali zbytočné chodby.. ;-) mne sa páčia aj bungalovy,ale keďže sa mi veľmi páčia veľké miestnosti, tak by nám nestačila výmera pozemku..to by sme museli mať aspoň tak 16-20 árový..my máme len 8,5
Odpovedať
Profilova fotka
na staré kolená nám to určite bude príliš veľké, ale to plánujeme domček predať, zbaliť caky paky + našetrené peniažky a ísť bývať na miesto kde je celý rok aspoň 25 C :-D 8-) takže dilemu máme vyriešenú..
Odpovedať
Nanyka, som sa pobavila na tvojom príspevku...myslim na tom konci...to ste si zobrali dost na plecia. ;-) uz ho mate aj postaveny?
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?