Rekonštrukcia starého domu

Ahojte prosím poraďte mi ,ktori ste tým prešli Máme možnosť kúpiť starší som,zachovalý ,typ domu Tehla ,podpivničený,stred obytná cast3 izby kuchyňa,sanita,vrch jedna izba obyvatelna a druhá časť krov,strecha eternit..chceli by sme jednoznačne urobiť elek.plyn.voda ,a spraviť hlavne stred ,časom vrch ...máte nejaké nápady ,priblizne vaš názor či ste sa zmestili do ceny akú ste mali v pláne alebo dali ste zato viac? Plánujeme svojpomocne +firma ,ďakujem pekne
Odpovedať
Do stanovenej ceny sa pri rekonstrukcii nedostal este nikto. Kto tvrdi ine ten klame
Odpovedať
@cotibebemore mali sme pri obhliadke aj murara ,ten nám približne sumu vyčíslil,už so všetkým , samozrejme ceny išli momentálne hore ,a toho sa bojíme najviac ,že z 30000 bude nakoniec možno aj 50000
Odpovedať
Komplet prerábka, vnútro, strecha, kurenie, okná zateplenie, vnútorné vybavenie okolo 70 000€
Odpovedať
@efinka666 čo budete robit vlastnoručne?
Odpovedať
Poctivá rekonštrukcia je o cca 60%drahsia ako novostavba..všetko staré musíš zlikvidovať a urobiť nanovo (omietky,obklady ,krytina,kúrenie , elektrika,)..?.
Odpovedať
Profilova fotka
@efinka666 toto ti nepovie nik... dolezita je poloha toho domu - dom proste nepremiestnis. Preto je niekedy fajn zrekonstruovat starsie. Ak je dom podpivniceny, da sa dosiahnut v pohode nizko energeticky standard - vies zateplit strop pivnice, vies to potiahnut aj meter dole murmi, a takto vies velmi dobre eliminovat tepelne mosty... Co by mna odradzalo je ten eternit na streche - ale nie je to neriesitelne, iba drahe. A tiez je to o tom ako velmi ti byvanie suri. O tom, ze do rozpoctu sa este nikdy nikto nevosiel, tak o tom nemusime viest rozhovor, to je proste tak. Pri rekonstrukcii vystupuju potom aj skryte veci - proste cosi odkryjes ze ides robit, no musis mat urcite aspon o 30% financii na to nachystanych viac, pretoze zrazu vyskoci ze treba spravit este to, a este tamto.... A vsetko veci, ze ked je to odkryte, tak to urobit musis, lebo inak sa ti to predrazi ak to nespravis resp. ze spravis neskor... Typicky strecha - aj ked je krov dobry z 3 stran, co odbornik vidi na povale ked ho pride skontrolovat ci moze ostat, nikdy nevies aky je ten krov z tej stvrtej strany, na ktorej je krytina --- a po zhodeni sa kludne moze stat, ze cast krovu bude musiet ist prec, aj ked ti povodne povedali ze krov je dobry.... U mna navysenie takychto skrytych veci bolo na streche fakt tych cca 30%, takze som rada, ze som sla do lacnejsieho typu skridle a tie peniaze som si nechala ze keby nahodou bolo treba.... Lebo aj komin - az ked sa dala dole strecha sa zistilo, ze musi cast dole a vymurovat nanovo... No a toto vsetko su naklady navyse, ktore proste zaplatit musis - krov mat pevny potrebujes, kurit detto.... Takze zvazuj a rozhodni sa dobre 🙂
Odpovedať
@mikinko1707 70 000€ prerábka... Aká bola kúpna cena starého domu? Neoplatilo sa stavať radšej nový?
Odpovedať
@insed 67000€, u nás na dedine momentálne nie sú stavebné pozemky a hlavne som chcel ostať doma, čo sa týka či by sa oplatilo stavať nový, ...neviem a ani ma to nejak netrápi, záleží od lokality kde kupuješ pozemok a momentálne ceny pozemkov, stavebný materiál, práca, strašné. Našťastie som všetko stihol pred združením.
Odpovedať
@mikinko1707 tak toto je poriadny a krásny dom,dokonca by som povedala že ste aj za super cenu prerobili ,ale menili ste aj elektriku ,vodu všetko na novo? Máte aj iné fotky prerábky? Nech mám predstavu ,dkaujem
Odpovedať
@efinka666 menili sme všetko elektrika, voda , búrala sa priečka, okná sa zväčšovali, nový preklad, zadné dvere na budúcu terasu pribudli, atď, fotky môžem poslať
Odpovedať
@efinka666 vytvoril som album, tam sú fotky
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?