Rekonštrukcia rodinného domu....

Zdravím vás. Prerábal niekto takýto domček alebo niečo podobné na štýl bungalov? Chcel by som vidieť nejaké fotky, poprípade ak máte nápady. Ďakujem
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@laci232 kuk môj album, aktuálne prerábame
Odpovedať
@tana134 Ahoj, ďakujem, pekná stavba. 🙂 môžem sa spýtať koľko vám vyšla strecha? Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@laci232 necelých 16tisíc.
Odpovedať
@laci232 my takisto rekonštrujeme, pozri môj album.
Odpovedať
@laci232 takýto domček je fajn na prerábku, dá sa pekne prerobiť. Držím palce 😉 🙂
Odpovedať
Ahojte všetci, tiež sa pripájam a hľadám radu, inšpirácie, vnuknutie, ... 🤔 🙂 V susednej obci je na predaj tento domček s pozemkom 3175 m2, zelený dvor, záhrada pre moje superakčné, hyperaktívne a bláznivé deti by to bol raj na zemi, iba otvoriť dvere a vypustiť ich von a j so psom 🙂 Cena je 72 tis. Tu je opis domčeka Ponúkame na predaj ihneď obytný rodinný dom v obci Dojč (okres Senica), ktorý pozostáva z 3 izieb, kuchyne, kúpelne s WC, komora, predsieň. Dom je v pôvodnom udržiavanom stave, okná pôvodné drevené (dvojité), v izbách je drevená dlážka. V kúpelni, kuchyni a na chodbe dlažba. Strecha je sedlového tvaru, strecha s krytinou z betónovej škridle, zachovalá, nezateká. Dom je napojený na elektrinu ( čiastočné medené rozvody), zemný plyn (vykurovacie telesá sú gamaty), obecný vodovod a dve vlastné studne. Pozemok s výmerou 3175m2 tvorí dvor, záhrada a humno. Parkovanie pred domom aj vo dvore. Na pozemku sú postavené hospodárske budovy ( letná kuchyňa, dielňa a dreváreň). Zajtra ho idem pozrieť s jedným známym, ktorí už roky robí stavebný dozor...Páči sa vám tento domček ?
Odpovedať
@malena už len koli tomu pozemku by som šiel do toho. Dom je pravdepodobne murovany z palenej tehly tak ako je kusok vidieť na fotke. Hlavne aby bol suchy to treba zistiť ale keď doň vojdeš tak budeš citiť. Takto z fotiek ťažko posudiť aby aj dispozične vyhovoval.
Odpovedať
@juristbo Ďakujem za názor, idem sa tam zajtra pozrieť, mám 10 tis k dispozícií, čiže 60 tis by som potrebovala hypo, lebo doteraz bývam s deťmi v nájomnom byte, a už nás to tu nebaví, potrebujeme priestor 🙂 Myslíte, že pre banku by bola táto nehnuteľnosť zaujímavá aby mi schválili úver ? Ja mám totiž ešte jeden pozemok, je to nový pozemok 665 m2 - nová výstavba so sieťami na pozemku, okrem plynu, ale mňa láka tento, oveľa viac ako nový pozemok s novým domom...ten by som predala, sčasti vyplatila hypo a sčasti použila na rekonštrukciu, to by mi zostalo 17 -20 tis eur, podľa toho za čo by som ho predala.
Odpovedať
@malena postavte si nový dom a nekomplikujte si život
Odpovedať
@igor256 práveže to ma moc neláka, mne sa páči ten pozemok, aj ten domček ke´d sa zrekonštruuje, tá zeleň, vegetácia, pozemok je v novej zástavbe a pripadá mi to ako králikárne na ležato,...toto má pre mňa úžasné čaro...zajtra tam idem so známym, ktorý je stavebný dozor, aby posúdil domček a jeho potrebnú opravu.
Odpovedať
@malena ides brat 60 litrov hypoteku a este ho bude SATO rekonstruovat... neodradzam, len aby ste vedeli do coho idete...
Odpovedať
@malena kto bude dom prerabať alebo ako? banka peniaze uvolni ,nejake-spravi sa znalecky posudok a podla toho vam daju peniaze.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@malena som sama s detmi, mam hypoteku v cca rovnakej vyske ako si ty. Financne si myslim ze na tom som nadstandardne, klop klop klop. Ale toto by som si na seba nedala - jedna vec je mat chalupu, ano, kupila som pred rokom, je to super. A tento dom JE na chalupu - na trvale byvanie to proste nesplna standardy a kym to do tohto standardu das, pohlti to s prehladom dalsich 40 tisic... Ja by som toto financne brala ako obrovsky balvan na nohe, stat sa fakt moze cokolvek.... Ano, mas pozemok, ale pozemky a domy nie su zrovna okamzite likvidne, takze ak budes potrebovat peniaze z nich, bud budes cakat dlho alebo predas pod cenu
Odpovedať
@kaktusik007 ten nový pozemok by som predala a buď použila pri kúpe, alebo pri rekonštrukcie a navyše mesačne platím 200 eur môj nájomný byť nájomné + energie, tak radšej budem splácať hypo navyše ja som vždy vedela zariskovať v mojom živote, vždy som bola taká, že čo som chcela išla som si za tým, strach som nikdy nemala...Ako mladá baba som mala dobrú prácu, priateľa, všetko čo iným stačilo ku šťastiu, ale mne nie, behom týždňa som sa zbalila a odišla do zahraničia, strávila som pár rokov vo švajčiarsku, UK, aj Belgicku, keby som vám popisovala, čo ja som všetko vo svojom živote podnikla, bez toho aby som mala nejaké istoty...lebo ono tú istotu nemáme nikdy, vlastne len tú jednu jedinú...
Odpovedať
Profilova fotka
@malena aj dom platis energie 😉 ale ok, zariskuj... kazdy sme iny, mne 80 tisicova dlzoba pride proste moc....
Odpovedať
@kaktusik007 @kaktusik007 nebola by taká, len 60 tis, lebo ten nový pozemok by som predala a zostalo by mi 20 tis po vyplatení hypoteky na pozemok, to najhlavnejšie zrekonštruovala a to ostatné postupne...
Odpovedať
Profilova fotka
@malena ten dom je v stave ze 20 tisic je malo. Len za strechu padne 13 a to ked nebudes menit krov.
Odpovedať
@kaktusik007 13 tis ak nemením krov ? to sa mi zdá prehnané, išla by som do plechu, nie do ťažkých škridiel...
Odpovedať
@kaktusik007 alebo dom necháme tak a postavíme si tam taký drevený domček ako máte v albume 🙂 koľko vás vyšiel ak sa môžem spýtať ?
Odpovedať
Profilova fotka
@malena Domcek som kupovala hotovy, nestavala som ho 😉
Odpovedať
@kaktusik007 vlastne ano, sú také domčeky, len to zmontujú, už som pozerala, je ich veľa na trhu už, len čo ste dávali po domček platňu alebo betónové kocky ?
Odpovedať
Profilova fotka
@malena ako pisem, Domcek som kupovala hotovy - teda uz davno postaveny spolu s pozemkom.
Odpovedať
@malena z toho, čo hovoríte si stále myslím, že si tým domom skomplikujete život. Radšej si dajte postaviť nový dom, kde budú nízke náklady a aj zo 650m2 sa dá urobiť pekné miesto. Tiež nie som 100% fanúšik tých dnešných projektov kde je na 1000 metroch domov a všetky sú rovnaké ale to asi nebude tak úplne váš prípad. Ja mám skúsenosti také, že dosiahnuť v takom dome komfort ako v novom je takmer nemožné, drahé a náklady na energie budú vysoké. Chápem, že sa riadite "srdcom"ale treba aj ten rozum počúvať.
Odpovedať
@igor256 ste zlatý, že mi chcete dobre poradiť, lenže ten domček je malý, len 3 izbový, je tam plyn, dal by sa nový kotol, v rámci možností zateplil a možno kachlová pec keď budú nejaké mrazy, hoci ja bývam na záhorí, my tu už také mrazy nemáme, ako napríklad severné Slovensko...Veď zajtra ideme ten domček pozrieť a ide so mnou odborník, a určite mi dobre poradí, v podstate ešte nie je nič rozhodnuté...a veru to je môj celoživotný postoj, že som sa vždy riadila srdcom 🙂 ale samozrejme zajtra si nechám poradiť...
Odpovedať
@malena my máme dom (105m2) a záhradný domček (25m2) a majú podobnú spotrebu energie na kúrenie. (to len k veľkosti domu a nákladom) Tými problémami som nemyslel nutne to, že by bola zima ale že to prerobite, zatepite. Prežijete jednu (naozaj) krásnu zimu, budete mať teplo,možno zaplatíte trošku viac za energie ale budete sa cítiť dobre. Až kým na jar nezistíte, že Vám plesneju rohy a vzadu v skrini vám stuchlo letné oblečenie. (opäť vlastná skúsenosť). Netvrdím, že sa to nedá urobiť dobre, len, že je to riziko. Každopádne držím Vám palce aby ste našli bývanie také, v ktorom sa budete cítiť dobre 😊
Odpovedať
@igor256 veď koľko ľudí rekonštruuje domy, aj staršie chalupy, ...veď uvidím zajtra 🙂
Odpovedať
@malena dal by sa kotol.... zateplil... sam sa tam neda a zadarmo to nebude... nakreslite si podorys domu, pofotte a dajte si nacenit aspon od oka cenu kurenia, zateplenia strechy.... aby z toho nebola romantika len do konca druheho leta. A odporucam sa ist pozriet na takuto nehnutelnost aj ked je chladno a sychravo, vtedy romantika trochu opadne ucitis pripadny puch a mas moznostu uvidiet, kde je zatecene, ako steka voda po konstrukciach
Odpovedať
@malena áno rekonštruovať sa dá, dokonca by to mohol byť po citlivej rekonštrukcii krásny domček, ale 20 tisíc bude fakt málo. Potrebuješ absolútne minimálne nový kotol (zrejme so zásobníkom) nové rozvody, radiátory (resp. podlahové kúrenie), nové okná, dvere, nové rozvody vody a odpadov, novú elektrinu. Len na strechu potrebuješ odhadom 15 tisíc, určite nebude krov v 100% stave a niektoré časti bude treba vymeniť... A to ti píšem ako človek čo sa rekonštrukcií starých domov nebojí, sami rekonštruujeme dom zo 60. rokov, do rekonštrukcie obdĺžnika 95 m2 sme naliali 30 tisíc (v akom rozsahu to bolo môžeš vidieť v albume) a to bez strechy a zateplenia, no 80% prác bolo robených svojpomocne 🙂
Odpovedať
@igor256 riziko že po zime splesniveju rohy je všade tam kde vzniknú tepelné mosty. Stalo by sa to všade kde sa bude intenzivne kúriť len v jednej miestnosti a zvyšok priestoru ostane studený, je to jedno ci to bude byt, starý dom alebo novostavba.
Odpovedať
@teta_z_lesa Takže ľudkovia dnes som bola pozrieť tú nehnuteľnosť .... a som sklamaná, v skutočnosti ma veľmi neočaril, pozemok je uzučký a dlhý, ako tu už jeden pán písal, a dom v dosť zlom stave, pukliny v stenách, strechu by bolo treba vymeniť celú, dom bol stavaná v 40 rokoch minulého storočia..Mala som so sebou známeho, ktorý robí stavebný dozor a povedal mi, že nie, prerábka by bola veľmi finančne náročná a redšej nový domček na novom pozemku...takže som sklamaná, lebo som sa tam už videla nasťahovaná a deti so psom behať po záhrade. Neviete niekto náhodou ktorá fima by mi vedela postaviť malý šikovný domček, úplne jednoduchý a neošidila by ma ? Ten môj známy mi poradil real dom a VHF montované drevostavby, ale ja som si povedala, že sa ešte opýtam strecháčov, či by nemali dobrý tip 🙂
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?