Rekonštrukcia domu po rodičoch

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte. Tak idem sa pustiť do rekonštrukcie domčeku po starých rodičoch. Domček bol postavený v 1959. Základy sú kamenné bez betónu. Dom je podpivničený. Je tam malá kúpeľňa a dve miestnosti kde jednu chcem využiť na kotol, pračku atď... ako kotolňu. Druhú miestnosť ako kvázi kuchyňu na príležitostné zabíjačky aby som si v kuchyni v dome nešpinil. Poschodie má tri miestnosti a špajzu z ktorej chcem spraviť kúpeľňu asi zo sprchovým kútom. Vrchné poschodie je odrezané chvála bohu to majstri odizolovali už vtedy je tam prijemne suchučko. Podlahy sú drevené bez izolácie určite (bude tam len škvára) chcel by som podlahové kúrenie, ale nie je tam plyn. Budem postupne pridávať foto prác, a rád prijmem rady všetkého druhu, sám si nepomôžem a som rád že existuje toto fórum kde je kopa dobrých a nápomocných ľudí. Z jedným členom som si už písal, dúfam že sa dohodneme a poradí mi ako vyriešiť izoláciu buď základov alebo podlahy, preto chcem aby tam prišiel pozrieť. Dnes som spravil výkop okolo steny ktorá je najvyššie nad úrovňou terénu. Zatiaľ ďakujem za ochotu a rady. Maťo K Tuje domček no búrajte taký fajn domček :-N zabudol som strecha je nová Mediteran.
Odpovedať
klobuk dolu pred tebou, len tak dalej. ps najlepsie toffife, ake som videl 😄
Odpovedať
@matko291 jasné, že dal. Ozaj sa mi to páči, že to chceš takto zachovať. Viem si predstaviť, že máš odtiaľ kopec spomienok. Aspoň takto to zachovať je super nápad.
Odpovedať
Len pridavaj pravidelne novinky, radost pozerat premenu.
Odpovedať
Profilova fotka
@marcod tak idem na to 🙂 Plot hotový, dal som aj dlažbu v kúpeľni. Idem ďalej z dlažbou len my vychádzajú skoky cca. 1cm medzi dlažbou a dlážkovicou v obývačke a v kúpeľni ale ne zoberiem si preto život 🙂 hlavne ze sme zdravý a chuti nám 😄
Odpovedať
Profilova fotka
Konečne po 5 rokoch som sa dopracoval k vegetu a môžeme tu tráviť víkendy
Odpovedať
Profilova fotka
Ale nezaháľam a idem ďalej podlaha v spálni
Odpovedať
Dnes som si pozrela celú túto tému od začiatku. No fakt klobúk dole pred tebou. Je vidno, že keď má človek odhodlanie a práca mu prináša radosť, tak zvládne každú prekážku. Tiež prerábame starý dom po rodičoch, starší ako je tvoj. Začali sme svojpomocne, ale môjho muža to rýchlo prestalo baviť, tak museli nastúpiť odborníci. A keďže financie nepustili, ide to pomaly. Chvíľami som už strácala nádej, že sa to niekedy dokončí, ale tvoj príbeh ma znova nakopol. Je to fajn, že si priebežne dával aj fotky. Vidno z nich, že si musel riešiť neraz aj celkom zložité situácie, ale zvládol si to. Nadarmo sa nehovorí, že pevná vôľa všetko zdolá. Správny chlap zvládne všetko.
Odpovedať
Profilova fotka
@egresova Jeeee ďakujem krásne, veľmi ma to zahrialo na srdiečku, strašne dobre sa to číta, a máte úplnu pravdu lepšie by som to nevedel ani ja opýsať.
Odpovedať
Profilova fotka
Kúpeľňa pomaličky ale niečo vidno 😉😇
Odpovedať
Profilova fotka
Sezónna začala, ďalšie kusy čakajú v chladničke.
Odpovedať
@matko291 to aj predávaš či polovicu rozdáš deckám
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu čo by s tým decká robili? chcel by si? vieš čo to je?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@matko291 podľa foto to vypadá ako udenina, no môže to byť všetko možné
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu bude sušené mäsko
Odpovedať
@matko291 videl som tak konzervované v Chorvátsku mali to povešané v pivniciach v lete, sesternica vo švajčiarsku suší syr i pol roka, tak vydrží viac ako udené
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Profilova fotka
Sezónna 2022 začala. Pokračujem, už ma doma mrle žerú 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@matko291 To je super, ze si zakazdym nieco najdes. 🙂
Odpovedať
@matko291 teraska?
Odpovedať
Profilova fotka
@dent nie podlaha do spálne
Odpovedať
@matko291 vieš o tomto napísať viac prosím ťa?😅
Odpovedať
Profilova fotka
@adam_sangala o čom presne? 🙂
Odpovedať
Ako si to robil, nejaký postup. Keď som ešte dávno obchodoval so Španielmi vždy mi doniesli takéto celé sušené stehno a bolo to TOP.
Odpovedať
Profilova fotka
@adam_sangala Jaj ty myslíš sušené mäso z fotky vysie, lebo z otázky čo si sa pýtal včera mi nebolo jasne na čo narážaš. Je to tak trochu alchimija. Základ je himalajska soľ, aspoň ja ju dávam a trstinový cukor. Koreniny podľa chuti a fantázie. Mäso ide potom na 14dni do vakua. Po 14dnoch mäso dávam do bedni ktorú som si spravil a tam to schne až kým nestratí 40% svojej hmotnosti.
Odpovedať
@matko291 tu bednu si si urobil, ze je to kvazi susicka? uplne ma to fascinuje a teda ked to vidim, by som si hned kusok aj dala 😛
Odpovedať
Profilova fotka
@matko291 hhhhm lahoda sa len pozrat. tomusia byt smakotinky
Odpovedať
Profilova fotka
@emiliee áno kvázi to tam vyschne vďaka ventilátoru ktorý zabezpečuje výmenu a cirkuláciu vzduchu.
Odpovedať
Profilova fotka
Uz to začína chytať kontúri.
Odpovedať
Profilova fotka
Akoze klobuk dole, ale verim ze taketo nieco chce hlavne vela nervov a trpezlivosti.
Odpovedať
Profilova fotka
@jan84 je to o veľa veľa čase a peňazí.
Odpovedať
Profilova fotka
Dlažba hotová, môže sa špárovat.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?