Rekonštrukcia domu po rodičoch

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte. Tak idem sa pustiť do rekonštrukcie domčeku po starých rodičoch. Domček bol postavený v 1959. Základy sú kamenné bez betónu. Dom je podpivničený. Je tam malá kúpeľňa a dve miestnosti kde jednu chcem využiť na kotol, pračku atď... ako kotolňu. Druhú miestnosť ako kvázi kuchyňu na príležitostné zabíjačky aby som si v kuchyni v dome nešpinil. Poschodie má tri miestnosti a špajzu z ktorej chcem spraviť kúpeľňu asi zo sprchovým kútom. Vrchné poschodie je odrezané chvála bohu to majstri odizolovali už vtedy je tam prijemne suchučko. Podlahy sú drevené bez izolácie určite (bude tam len škvára) chcel by som podlahové kúrenie, ale nie je tam plyn. Budem postupne pridávať foto prác, a rád prijmem rady všetkého druhu, sám si nepomôžem a som rád že existuje toto fórum kde je kopa dobrých a nápomocných ľudí. Z jedným členom som si už písal, dúfam že sa dohodneme a poradí mi ako vyriešiť izoláciu buď základov alebo podlahy, preto chcem aby tam prišiel pozrieť. Dnes som spravil výkop okolo steny ktorá je najvyššie nad úrovňou terénu. Zatiaľ ďakujem za ochotu a rady. Maťo K Tuje domček no búrajte taký fajn domček :-N zabudol som strecha je nová Mediteran.
Odpovedať
Profilova fotka
Pokračujeme, komplet očista celého domčeku, všetko náradie odnosené, zvyšný nábytok vyhodený, ostali len holé izby. Dnes komplet parozábrany už v celom dome. Zajtra konštrukcie sdk.
Odpovedať
@matko291 taketo brusenie je radost, ide to ovela rychlejsie 😉 super napredujes 😉
Odpovedať
Profilova fotka
Sobota a nedeľa pracovné, žiadne ryby 😄 . Kamarát mi požičal laser Bosch super pomôcka na sdk konštrukcie.
Odpovedať
To sa už 5 rokov trápiš s tým domom? :-(
Odpovedať
Profilova fotka
@peter977 to nie je trápenie to je radosť 😁 a 80% svojpomocne ako financie vychádzajú, bol som doteraz sám pred 2 rokmi ma opustila priateľka na vždy 😢 a nemám sa ani kam ponáhľať a súčasne som si aj byt rekonštruoval.
Odpovedať
@matko291 nie je nad to, ked si niektore veci porobis sam, to hned sa potom inak aj na to pozeras 🙂 vela sil a energie 😉 nech to dotiahnes do uspesneho konca, nech je to podla predstav 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Profilova fotka
Pokračujeme ďalej, sdk už v celom dome, vytmeliť a vybrúsiť a šup omietočky. 🙂 V kuchyni už aj hrubý náčrt linky 😎
Odpovedať
Profilova fotka
Rysuje sa pomaly aj kúpeľňa
Odpovedať
Ahojte...plánujem kompetnú rekonštrukciu domu v NZ.. prosím poraďte nejakú dobrú firmu v okolí....najlepšie odskúšanú...Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@stribric svojpomocne najlepšia firma 😄
Odpovedať
Profilova fotka
Tak pomaly napredujeme, omietky hotove, chyba uz len jedna izba a chodba. Včera som skusil položiť rošt a platňa má krivosť musím hoblíkovať z hranolov aby som vytratil nerovnosti. Dlazkovica je z Oravy, je do..... na, ale čo narobím keď je už doma. Do spálne na odporúčanie Akvi pójde už z BB firma BPP. Túto dlážkovicu budem musieť určite prebrúsiť samostatne každý kus. Finálny náter je v riešení. 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
0mietky
Odpovedať
Článok sa načítava...
@matko291 si makač, paráda. 👍
Odpovedať
@matko291 žiadna ochrana proti vlhkosti na tých podlahách ,kde sa stretáva drevená konštrukcia s betónom?
Odpovedať
Profilova fotka
@peter977 pod betónom je 10cm polystyrénu a pod ním fólia 2x
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte. Pomaly postupujem ale už mi teploty nedovoľujú ísť ďalej, ale mám eso v rukáve a komín otestovaný tak môžem to zachrániť keď sa budem veľmi nudiť. Momentálne makám na dobrôtkach. Vyrobil som si čarovnú bednicku kde sa vyrába sušené mäsko 😉.
Odpovedať
Profilova fotka
Detvianskô toffife 😄
Odpovedať
Profilova fotka
Niečo som si usušil, 10dni vo vákuu a 3 týždne schlo v prievane, nedá sa to opysat ale je to strašny gurmánsky zážitok, viac mi to chuti ako údené
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
Zdravíčko. Zima bola dlhá musel som začať už má mrle žrali 😁. Máme kúrenie, dokončil som zateplenie podláhy, mal som v plane vatu ale na koniec šiel polystyrén kvoli technickej jednoduchosti. Nalepím pásky a ide dlazkovica.
Odpovedať
Profilova fotka
Pomalinky sa rozbiehame, prvý krát v živote som kládol dlažbu a výsledok je super. Tie pomôcky na vyrovnanie dlažby z ALI sú mega záležitosť.
Odpovedať
Profilova fotka
Dlážkovica v obyvačke na mieste. Drevo bolo objednané z Oravy. Podlaha nie je 100%, ale čo už keď som ju mal. Každú jednu dosku som musel prebrúsiť. Najväčšie prekvapenie na záver keď som zistil, že je podlahy málo a to som si objednal z rezervou. Kontaktoval som firmu na Orave od ktorej som bral ja terasové dosky. Pani mi odpísala, že oni sa už obkladom 2 roky nevenujú 😢 a teraz čo má robiť? Odpoveď musíte zháňať inde. Na šťastie som natrafil na človeka z firmy v BB ktorý mi prispôsobil pero aj drážku na novú a iný typ dlážkovice. Konečne je hotovo.
Odpovedať
Profilova fotka
Tak jedna izba hotová na komplet, konečne môžem na víkend ostať spať a neponáhľat sa hneď domov, užívať si pokoj, ticho a vôňu grilu 😉
Odpovedať
Profilova fotka
Poter v poslednej izbe hotový, nie je to žiadna profesionálna práca, pre mňa najpodstatnejšia je rovina, a tú máme dokonalú. Pod dlážkovicu to bohaté stačí. Roviny som si nastavil omietnikmi.
Odpovedať
@matko291 ta kombinácia imitácie dreva na dlažbe a čiernej špárovky vyzerá super 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@sousedekovci89 hej aj my sme dlho pátrali a na fb nám posli pár inšpirácií a bolo rozhodnuté. 😉
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
Ahojte po čase zase niečo budujeme. Plot, úroda sa ukazuje. A hlavné a z čoho mám najväčšiu radosť je izba v ktorej už môžeme prespávať 🙂
Odpovedať
Máš môj obdiv, že si sa vôbec do toho dal a makáš na tom toľko.
Odpovedať
Profilova fotka
@fillo_kiko keby si mal možnosť nedal by si sa na to? Je tam cele moje detstvo.
Odpovedať
Profilova fotka
@fillo_kiko a ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@matko291 Perfektne, vidiet ten posun a vidiet, ze to robis s radostou 😉 Vela stastia 🙂
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?