Rekonštrukcia 100 ročného domčeku

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, kupila som si stary asi 100 rocny domcek okres MA, ktory planujem rekonštruovať a vyuzivat ako chalupu,je z povodnych palenych aj nepalenych tehal, potrebujem najmä opravu drevenych trámov, zhodenie povodneho komina a vystavba noveho, planujem nove okna samozrejme v povodnom vyzore a nekonecnu upravu prostredia. Ak by ste mali nejake rady a info na dobre firmy ktore mi mozu pomoct, vopred dakujem za akukolvek radu. :-p
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@budova1 no tej vlhkosti sa aj ja obávam... nevyznám sa v stavbe, neviem posúdiť že prečo niektoré staršie domy majú tento problém iné nie... my teraz bývame v dvojgeneračnom 30-ročnom dome a máme tiež veľké problémy s vlhkosťou. Horné rohy stien veľmi mokré a plesnivé. Celú zimu máme okná zahmlené a vyzrážaná voda nám tečie dovnútra. Keď sa nám narodila dcérka bol to problém... Preto sa bojím, že aj keď sa pustíme do rekonštrukcie že to dopadne rovnako, nech robíme hocičo...
Odpovedať
Je moznost u tehlovych domov podpilit mury a vlozit izolaciu. U kamennych sa da pod podlahu vlozit drenaz popri mure a vyviest von. Upozornujem na riesenie vcas, pretoze my sme to prave neurobili.
Odpovedať
@fabo123 eej bizťu, sem si dal aj dva majlandy nie len jeden.. veľmi pekné ale dá sa to aj z menej a nemusí to stáť toľko peňazí. Otázkou je čo pre koho znamená štandard ;)
Odpovedať
Starý dom má dušu: nám poradili aby sme si v každom prípade najali domácich majstrov na všetko, žiadna Bratislava, lebo domáci poznajú ako sa v tom regióne domy stavali, aký materiál použili. Dom typu nerez-dlažba-sklo je typizovaná strojová výroba, chladná, studená, neosobná. K starému domu patrí aj záhrada so starými stromami a klasickými kvetinami.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Profilova fotka
dali by ste na 100rocny dom betonovu deku?
Odpovedať
Profilova fotka
@stevka25 na to treba projekt a posúdenie statika, sú aj odlahcené potery.
Odpovedať
Profilova fotka
@jarun projektantka ktora robi aj statiku povedala ze mozme ze su tam hrube mury takze by to nemalo praskat ale neviem no
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Profilova fotka
@oknar zdravím, aký je to rozmer okna? robili sa niekedy štandardy? Mohli by ste mi, prosím napísať cenu do pošty? Vopred vďaka. S pozdravom moniik
Odpovedať
@kisupmap
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?