Menu Forum

Reálna hodnota domu z roku 1975

15. okt 2013  • 
fotoportrét
fotoportrét
equal
Registroval sa 12. októbra 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 2 príspevky. Okres Prešov.
fotoportrét
fotoportrét
equal
Registroval sa 12. októbra 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 2 príspevky. Okres Prešov.
 Uvazujeme nad kupou starsieho domu. Od susedov viem, že stoji 3 roky a je neobyvany. Dom bol na rychlo kvoli predaju čiastočne rekonštruovany, predpokladam, ze realitkou, typu malovane steny, styri nove plastove okna, nova plavacka (predpokladam, ze ziadna vitalizacia podlahy, len na rychlo dana plavacka). Myslite si, ze ak dom stoji neobyvany 3 roky, klesne jeho hodnota, mozu vzniknut nejake dalsie technicke problemy? Hodnotu pozemku v lokalite pozname. Dom je trojizbovy jednopodlazny, ciastocne podpivniceny, eternitova strecha. Ake mozeme ocakavat investicie? Je vhodne, tlacit na znizenie ceny domu. Kolko by ste odhadovali hodnotu takeho domu bez pozemku. Dakujem za kazdu radu.
14. okt 2013 o 19:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
equal
fotoportrét
fotoportrét
equal
 ide o tento typ domceka http://www.modrastrecha.sk/catalog/vendor/suffo/blog-album/rekonstrukcia-strechy-s-krytinou-mediter-p1qhn6/
14. okt 2013 o 19:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
madein1974
622
Registroval sa 19. marca 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 2625 príspevkov. Má 124 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
madein1974
622
Registroval sa 19. marca 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 2625 príspevkov. Má 124 priateľov.
 Hodnotu domu urcuju rozne faktory, z tvojho popisu sa urcit neda nic. Kazdopadne tlacit cenu domu dole je vhodne, preco nie?
Zeby realitka rekonstruovala dom, to som este nepocul... Jedine zeby ho vlastnila... Aj keby tak bolo, skor myslim ze by to bola kamuflaz a nie rekonstrukcia. Treba byt opatrny.
14. okt 2013 o 19:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
catscan
44
Registroval sa 14. apríla 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 1204 príspevkov. Má 18 priateľov. Okres Nitra.
fotoportrét
fotoportrét
catscan
44
Registroval sa 14. apríla 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 1204 príspevkov. Má 18 priateľov. Okres Nitra.
 @equal Zo skusenosti, ktore nastali po smrti starej mamy mozem povedat, ze hodnota takehoto domu klesa, ta degradacia kvality je dost vypukla. Ono, kym sme tam zili, resp. chodili tam, vzdy sa nejaka ta drobnost opravila, osetrila, ale od doby, co to zostalo opustene to starne akosi rychlejsie. Objekt nie je temperovany = vlhkost/zima/plesne, strecha uz nie je to co byvala, kamenny obklad sa oduva, farba opadava, voda v trubkach sa uz nejaky ten mesiac nepohla...sprav si zaver sam emoticon
14. okt 2013 o 19:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
majki555
5
Registrovala sa 9. augusta 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 2814 príspevkov. Má 4 priateľov. Okres Nitra.
fotoportrét
fotoportrét
majki555
5
Registrovala sa 9. augusta 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 2814 príspevkov. Má 4 priateľov. Okres Nitra.
 @equal Dost rokov neobyvany, vlhky,nevykureny dom straca na cene kazdy den.
Aj ta akoze rekonstrukcia nebola rekonstrukciou, ale iba prekrytim chyb a zavad. Urcite si RK nedala namahu dom riadne zaizolovat,odstranit nedostatky a pod.Len sa naoko okraslilo, nie na ucel. Takze by si musel robit vsetko nanovo. Zostali by hadam len obvodove mury,aj tie asi budes musiet podrezavat, co nie je lacne. Taktiez rozobratie eternitovej strechy a odvoz na specialnu skladku je riadne draha zalezitost, musis si to dat robit firme a zaplatit drahu skladku,takze si prirataj par desiatok tisic len za zbavenie sa odpadu.
Ak chces vediet cenu za ktoru sa predavaju podobne domy,pozri si realitne web stranky. A vsimni si aj datumy,lebo taketo domy sa predavaju dlho...alebo nikdy.
14. okt 2013 o 23:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
vrajmantak
1
Registroval sa 8. marca 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 1114 príspevkov. 100 000 ľudze, okres Dunajská Streda.
fotoportrét
fotoportrét
vrajmantak
1
Registroval sa 8. marca 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 1114 príspevkov. 100 000 ľudze, okres Dunajská Streda.
 taplavackamozeniecozakryvat
15. okt 2013 o 16:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
eeffka (39 r.)
2
Registrovala sa 6. júna 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 578 príspevkov. Má 5 priateľov. Košice, okres Košice.
  • Snívam o dome
    okres Košice
fotoportrét
fotoportrét
eeffka (39 r.)
2
Registrovala sa 6. júna 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 578 príspevkov. Má 5 priateľov. Košice, okres Košice.
  • Snívam o dome
    okres Košice
 @equal takto ti poviem , mame dom po babke, doteraz tam zila len v lete na zimu chodila k mojeje mame a ostatne deti tam chodili aspon 2x tyzdenne vykurit, pohnut vodou... aj tak kazdu jar sa malovalo, obijala plesen... tento tvoj dom by som kupila jedine na pozemok.
15. okt 2013 o 16:39  •  sníva o dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
vrajmantak
1
fotoportrét
fotoportrét
vrajmantak
1
 podlahy mozu byt zhnite ,pozor na zakladdy v tych rokoch sastavalo aj tak hlavne vsetko popozerat /stav to je vzdy o dohode jav dome nekurim cez zimu a vodu vypustim anicsa nedeje ,ale dom je na cokli
15. okt 2013 o 16:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
wrzteq
2
Registrovala sa 20. novembra 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 334 príspevkov. Má 5 priateľov.
  • Prestavujem dom
fotoportrét
fotoportrét
wrzteq
2
Registrovala sa 20. novembra 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 334 príspevkov. Má 5 priateľov.
  • Prestavujem dom
 ako napisal @majki555 pozor na eternit a jeho likvidaciu, minimalne o cenu likvidacie odpadu zo strechy oficialnou cestou stlac cenu domu. Su to riadne palky, zalezi od toho kde dom je a ako sa s tym da nalozit emoticon
15. okt 2013 o 17:05  •  prestavuje dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
maznacik007
3
Registrovala sa 27. júla 2009 na modrastrecha.sk. Pridala 1893 príspevkov. Má 46 priateľov. Senec, okres Senec.
fotoportrét
fotoportrét
maznacik007
3
Registrovala sa 27. júla 2009 na modrastrecha.sk. Pridala 1893 príspevkov. Má 46 priateľov. Senec, okres Senec.
 @equal cenu ti bez lokality nikto nepovie lebo ta je najpodstatnejsia na tom celom a urci vsetko ... v podstate naklady na zobytnenie mozes odhadovat na cca 30 000 EUR ... kedze budes davat novu strechu tieto typy nezvyknu mavat veniec, eternit na skladku, pravdepodobne nova elektrika, odpady ... ako je riesena zumpou ci kanalizacia ... nove omietky ...atd, zatepenie fasada... mozno podrezanie ... kurenie je ako gamatky? strasne malo info ...

tu podlahu pravdepodobne rozobrat ... osobne by som trvala na zmerani vlhkosti kvoli tomu ze vsetko asi robili kvoli prekrytiu plesni ... malovka a laminat...

ako vsetko je len o cene a lokalite
15. okt 2013 o 17:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to