Prístavba k bungalovu

Dobrý večer. Chcela by som vás poprosiť o radu. Päť rokov žijeme v novopostavenom bungalove. Trocha sme nedomysleli veľkosť domu a teraz nám chýba jedna izba (ja by som sa nebránila aj dvom). Myslíte si, že by sa niekde dala dostavať ešte? Nechceli by sme ísť do podkrovia.
Odpovedať
Prikladám foto projektu
Odpovedať
@1sasi1 to či môžeš urobiť pristavbu alebo nie záleží od veľkosti pozemku a zastavanej plochy existujúceho domu z čoho vyplýva koeficient zastavanosti. Ak sa vojdes do koeficientu tak môžeš o tom uvažovať
Odpovedať
Nepíšeš, ako ho máš situovaný na pozemku, kde sú hranice pozemku, ktorým smerom je záhrada... Pošli obrázok, situáciu.
Odpovedať
j
Odpovedať
@a247 Pozemok má 1 ha. Takže vieme sa hýbať ktorýmkoľvek smerom.
Odpovedať
no len z obyvacky - miestnost 1.05, napr. smerom hore? z ostatnych smerov by si musela ist do novej izby cez inu izbu, ked na to dobre pozeram.
Odpovedať
Izba 1,02 by kludne mohla byt prechodna aj so satnikom napriklad do dalsich 2 izieb, ak to pozemok dovoluje. Nasi susedia riesia podobnu situaciu a urobili z 1 izby prechodnu. Tam budu mat deti hernu a z nej sa pojde do 2 samostatnych detskych izieb. Ked budu deti v puberte, planuju im tam urobit zas taku zasivaren s vlastnou telkou
Odpovedať
@1sasi1 1.13 Dvere zamurovať a presunúť ich na inú stranu 1.03 Presunúť doprava a vznikne chodba + úložný priestor napr. šatník v 1.14 teda bude kúpeľňa + nová izba. Táto varianta pravdepodobne nevyžaduje zmenu strechy Ďalej do prava môžeš mať druhú izbu + prístrešok
Odpovedať
@luki211 1.13 je kotolňa so samostatným vstupom. vstup do domu je 1.0. My sme uvazovali nad variantou pristavať dozadu k 1.05, kde by sa zamurovalo okno, dvere na zadnú terasu by boli ako vstupné dvere do novej izby. My sme zatial vymysleli len jednu túto alternatívu, preto som vďačná za každučnký nový pohľad.
Odpovedať
@atak77 Toto napadlo, aj mňa 🙂 už som videla hore obytné podkrovie s krásnym balkónom, ale muž nijak raz nechce ísť do podkrovia, že s ohľadom do budúcna. Ale aj tak neviem, či by to nebol najlepší nápad. Lebo si myslím, že z obývacej izby by mohli ísť kľudne schode nahor. Aspoň ja ako laik a žena si to predstavujem veľmi jednoducho, že nadvihnúť 4 radmi tehál a položiť tú istú strechu len s oknami, no nie??? 😄
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?