Podlaha - naklonena rovina /vyrovnanie

ahojte lamem si hlavu ako vyrovnat podlahu.starsi Rd - stvorec /total rekonstrukcia. Podlaha je sice rovna ale naklonena rovina. na dlzke 10 metrov to stupa 1cm na meter. cize na zaciatku miestnosti je 0 a na konci +10cm. Co stym? . Nad pivnicou bude dreveny rost s drevenou dlazkovicou. tam sa to vyrovnat da tymto sposobom, ale neviem ako riesit podkrovie, kde je situacia taka ista moznosti: 1. poter - nedame kvoli vahe, uz teraz je to len tak tak. betonova doska ma iba 12cm a je odspodu podopreta 120 ickom na dlzke 4m kazdy 1,1m. proste je to uz cez hranu. 2. ecostyren ??? neviem ci je to stym mozne vyrovnat 3. suchy podsyp (liapor napr. + sadrovlaknite dosky alebo OSB) 4. vyrovnanie s EPS ? kazdy meter podkaldat napr o 1cm hrubsiu eps dosku? neviem ci by to slo napada vas aj ina moznost? je to 80m2 takze aj na ekonomicke hladisko musim prihliadat dakujem za tip a rady
Odpovedať
@korenko Drevenú konštrukciu vyrovnať podložkami (drevené, plastové), na to buď dosky 2 cm alebo OSB dosku 25 mm a na to podlahovú krytinu, napr. plávajúcu podlahu. Ale asi by to bolo lepšie zbúrať a nanovo postaviť. Lebo dvíhať podlahu na jednej strane o 10 cm sa mi zdá nie normálne.
Odpovedať
bohuzial tak sa to robilo. Dom je inak postaveny celkom kvalitne, ale s vodovahou im to uslo. na 10 metroch im to leti tak cca 9-10cm. Ten dreveny rost je inak podla mna velmi pracna robota a nevyrovnam to tak ako tym podsypom. navyse ten rost bude prenasat velmi krocajovu hlucnost do konstrukcie, co by som chcel obmedzit
Odpovedať
@korenko a steny sú ako, sú vo vodováhe?
Odpovedať
@viktor811 ano, steny su vo vodovahe. Nie je to stracia nozka, obe deky su jeden velky monolit , akurat naklonena rovina. inak su rovne bez jam a kopcov.
Odpovedať
@korenko ak budes mat dobre spraveny rost, na nom dobre polozenu "plavajucu" vrstvu, to znamena dilatacie okolo stien, cez rost sa krocajovy hluk bude prenasat ovela menej ako by sa prenasal z plavacky na potere (tu potrebujes kvalitnu podlozku pod plavacku, inac je to na dve veci).. Mozno sa ti zda rost pracny, ale vyrovnavat eps je este horsi zahul. Mozno este ten liapor by bol relativne nenarocny na pracnost
Odpovedať
@zita19 problem je ten, ze neviem co by som dal na ten rost. pretoze pouzit osb dosku v interieri moc nechcem (mozno sa mylim a zbytocne obavam, neviem) jednoducho nejaka roznasacia vrstva tam ist musi pokial tam budu parkety a palubovka tam nebude v podkrovi. Sadrovlaknita doska napr. fermacell pravdepodobne na rost priamo nemoze ist. Preto s rostom nepocitam velmi
Odpovedať
@korenko TAk tam daj obyčajnú palubovku, alebo ešte lacnejšie obyčajné stavebné dosky 2 cm hrubé. Neviem prečo by nemohla ísť OSB doska ako roznášacia vrstva podlahy. Ja mám na povali tak urobené, na ŽB doske je fólia, na tom drevený rošt, medzi to EPS izolácia, potom OSB dosky a na to laminátová plávajúca podlaha s 1,5 mm podložkou. V tejto téme sú aj fotky z realizácie, nechce sa mi to znovu uploadovať: http://www.modrastrecha.sk/forum/zate...
Odpovedať
@chrobak7 pekna praca vtom podkorvi, klobuk dole. Ja mam problem v tom , ze moja priatelka je strasne za zdrave byvanie, a nechce o nejakych lepidlach v osb doske pocut.... je pravda ze som o tomcital aj ja nieco, ale netrval by som na tom ako moja polovicka
Odpovedať
@korenko A nábytok z drevotriesky jej nevadí? :-. Alebo aj ten máte iba z masívu bez povrchovej úpravy? Tak jej navrhni tú podlahu z drevených dosiek. To by ti mohlo prejsť z ekologického hľadiska... ;-) :-D
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@korenko ahoj ako si to nakoniec poriesil prosím ťa? Riešime niečo podobné. Nedával si ten ekostyren? Vďaka
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@luckapav Kedze autor povodneho prispevku sa neozval ako ste to vyriesili vy? 🙂 Riesim podobne len u nas je to prizemie - v hodne starej stavbe predchadzajuci majitelia vybetonovali v jednej velkej miestnosti podlahu tak ze pada na 8m ca 12cm. Rad by som to zrovnal suchymi procesmi a vymyslam ci existuje nieco ine a rozumnejsie nez podkladanie rostu. Pojde tam dlazkovica.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?