Podlaha - je to takto dobre?

rekonštrukcia starej podlahy...vyhodili sme drevené podlahy, štrk pod tým a ideme robiť skladbu podľa obr. nemôžem ísť s betónom vyššie kvôli existujúcim dverám... stačí ak ten priestor medzi Ipou v múroch a podlahe prepojím do vaničky? alebo gumoasfaltom? aký podklad mám dať namiesto štrku? Ďakujem za pomoc 🙂
Odpovedať
otočené
Odpovedať
robite takuto prerabku a neprerobite rovno aj dvere ? 🙂 10cm je tam asi zbytocne ale tem na podlahu je tu dost ...
Odpovedať
@shadowmilan dvere budem meniť ale nechcem sekať zárubne vyššie... 10 cm čoho je dosť? nerozumiem poslednej vete 🙂
Odpovedať
Ja som to robil podobne a inak😄. Na spodok tenká vrstva piesku na vyrovnanie.Ďalej som použil hrubú fóliu /sivý igelit z OBI/,ale žiaľ nebolo moc na čo nadpájať pretože terpapier v stene bol mizerný,tak som to vyhol na steny, Dal som vrstvu polystyrénbetónu-cca 15cm,po riadnom vyschnutí 2vrstvy OSB priečne kladené a lepené PUR penou,podložka a pláv.podlaha... Fóliu som odrezal až nakoniec pred lištami.
Odpovedať
@dodok foliu som zabudla nakresliť😄 takže ju môžem ešte vyhnúť na múry popri styrodure? a potom ďalšia folia, styrodur a poter... aké podložie mám dať úplne naspodok? každý mi radí inak...kamienky, piesok, makadam, štrk... Ďakujem🙂
Odpovedať
Ešte mi napadlo-polystyrénbetón sa horšie spracúva,lepí sa v miešačke a horšie hladí tak som to robil tak,že som si v izbe spravil z 3 UD profilov /2m od seba izba má 4x4m/ rovinu. Spravil som 60cm od seba kopčeky betónu,vložil profily,vyrovnal pozdľžne aj priečne dlhou vodováhou/a po nasypaní betónu som to nahrubo vyrovnal lopatou a potom valcoval vyše 2m odpadovou rúrou. No hrali sme sa s tým dvaja 6 hodín. Profily som chcel vybrať,nakoniec som ich obetoval a zostali tam,lebo by som musel po čerstvom stúpať a po zaschnutí nešli von...
Odpovedať
betonu, ono nieje uplne nutne davat beton ... rovnako dobre ti posluzi vrstva makadamu a piesku, uzabujes a nato das foliu a polystyren zalezi aky mas rozpocet 🙂 ak chces beton, vyhovarat ti ho nebudem
Odpovedať
@decembrovka77 koľko CM bude ten styrodur tiež to ideme robiť a budete dávať aj podlahovku?
Odpovedať
Profilova fotka
Robil som ako pises. Vsetko som vybral nalial beton po vyschnuti celoplosne napalil ipu aj k ipe pod murmi dal polustyren kable kurenie a na to poter.
Odpovedať
@wolodymyr koľko CM polystyrén si dával nám vychadza 8 CM a obávam sa či je to dosť hovoria že aspoň 10 CM dokonca niekto dáva 15-20 cm
Odpovedať
Profilova fotka
@pirhina zial moda vtedy vravela ze 5cm staci 😉
Odpovedať
@wolodymyr tak aj mám bude stačiť 8cm nemusíme ísť s módou nedude to až taká tragedia
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@pirhina nemam pocit diskomfortu 😉
Odpovedať
Dávate aj stavebnú fóliu medzi styrodur a ipu?
Odpovedať
Profilova fotka
Ak v miestnosti nemáte komín, ktorý chcete betónom stabilizovať nemá moc význam tam dávať betón. Betón sám o sebe nerieši ani tepelnú izoláciu ani izoláciu proti vode. Dokonca ani radónovú izoláciu.
Odpovedať
@rolandik ak ste čítali úvodný príspevok a pozreli obrázok, tak môžete vidieť, že podlahu riešime komplexne... teda aj hydro aj termo izoláciu... nejdeme len prasknúť betón na hlinu... nerozumiem vášmu príspevku
Odpovedať
@dodok Ked ted terpapier bol mizerny, nieje tam ziadna ina alternativa ako to napojit? Jedine asi len podrezat a vlozit novu izolaciu pravda?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?