Oplatí sa kúpiť tento rodinný dom za 55 000?

Zdravím všetkých. Potreboval by som poradiť či sa oplatí kúpiť tento dom https://reality.bazos.sk/?hledat=&rub... a ci by sa dal prerobiť do cca 30 tisíc? Podotýkam bez strechy ta zatiaľ vydrží. Dom je suchý žiadne podpilovanie. Zateplil by som podlahy voda kotol elektrina sadrokartón. Všetko svojpomoc. Ďakujem. Na nový by nestačilo 90 t aj z pozemkom
Odpovedať
1
2

Odpovedať
@martinsvec treba zadať číslo 106785948 No hej máš docela reálne predstavy si myslím, ak si pripravený na kopec práce, Dom je suchý pri starých oknách , čo tak nemusí byť po výmene za nové....že sa zvýšiť vlkosť... Nie som ja za staré domy ale vyzerá to schopne cena - lokalita... síce neviem ako je veľký m2 pozemok... Síce fotky ako keby sa predával nábytok :-D ....ale mňa zaujíma dom ...:-D strecha ...
Odpovedať
Dom podľa mňa ok,aké za 30000€ prerobiť asi nie ..
Odpovedať
@leilak1 myslím ze by sa aj zateplil ak by začal vlhnut kvôli výmene okien. Ide o to ze pozemok je krásny 13 árov pozemok a posledný dom v slepej uličke to sa nám paci ze z 3 strán je ticho nič. Uvidím sak stredu ho idem pozrieť. Co také by som mal pozerať? @palkovci Ide o to ze pozemok je krásny 13 árov pozemok a posledný dom v slepej uličke to sa nám paci ze z 3 strán je ticho nič. Uvidím sak stredu ho idem pozrieť. Co také by som mal pozerať? Možno by som sa zmestil mam pomoc v rodine už sme tak prerabali svokre a pohode
Odpovedať
@martinsvec A kolko je pozemok,ale ja by som ho kupila a prerobila z neho pekný Lkový bungalov peknu strechu okna zatepliš a super bývanie.Ale ta chceš len vo vnutri asi len podlahu elektriku a omietky,ved počase spraviš aj sterchu ked je teras dobra,ale okna isto daš teras nove a aj vo vnutri si porobiš priečky podla seba.Isto budeš chcieť mať obyvačku s kuchynou otvorenu ,ale to zaleží len na tebe.Kup a prerábaj ked si vieš vela spraviť svojpomocne.
Odpovedať
@petka456 pozemok je spolu 13 árov je to posledný v slepej uličke rovinatý. Jasne časom by sa porobilo všetko strecha fasáda. Dispozičné by som vnútri priečky možno pozmenil ale obývačku s kuchyňou určite nie na tom sme sa aj zo ženou zhodli neuznávam to od kedy to vyšlo do módy 🤦‍♀️ v stredu to pôjdeme o mrknúť tak som zvedavý co to bude
Odpovedať
@petka456 jasne okná nové. Robím vo firme z oknami tak tiež lepšia cena
Odpovedať
@martinsvec Ono je to tak s tými starými domami čím to chceš do novšieho stavu bungalovu tým sa to viac neoplatí. Ak hned niekto potrebuje bývať ...stačí mu ak si tam omaľuje , vyhodí nejaké staré koberce , vyleští parkety , nábytok nejaký použije .....dá nejakú novú lacnú kuchynu z merkury .... investícia 3-5 tis. eur a býva 10-20 rokov...a dom dohodne za 55tis. a je spokojný. Ak to niekto chce niekto po čase neustále prerábať ...bordel a prach každých pár rokov ...a po 15 rokoch prác do akože nového domu to aj tak zhltne aj dalších kopec peňazi ... 50 - 80 tis. Oprava staršieho je omnoho viac práce ako postaviť nový , to už sa tu popísalo.
Odpovedať
@palkovci kde vy chodite na tie palky? Za 30 000€ ak je trosku zručny,tak to urobi ako nič.
Odpovedať
Profilova fotka
Ak sa ti paci miesto a chytilo ta za srdce, tak ano. S tym, ze to bude casom moze stat viac penazi, ako postavenie noveho. Pri rekonstrukcii stareho domu sa ukaze vela problemov, ktore pri kupe nevidis. Stare domy sa prerabaju inymi postupmi ako sa stavaju nove domy. Uz len co sa vlhkosti zo zeme tyka. Nemaju bleskozvody, pri prerabke strechy uz bleskozvod bude potrebny. Ma to veniec pod strechod? Pravdepodobne nie a pri vymene strechy budes musiet riesit so statikom, co s tym. Pri zobytneni podkrovia urcite a este moze byt problem so statikou koli unosnosti materialu. Elektrinu, vodu aj kurenie bude s vysokou pravdepodobnostou potrebne prerobit tiez. Co sa tyka splnania podmienok pre energeticky certifikat, tiez su prerabky narocnejsie ako vystavba noveho domu. Ale da sa to, treba si zvazit, ci si ochotny do toho investovat kopec casu a vlastnej energie. Prechadzame tym a viem, co ta caka. Momentalne cakame na projekt pre stavebne povolenie a statik bol u nas 3x a vraj este niekolkokrat pride pocas prestavby, ked zacneme rozoberat strechu a bude kontrolovat a navrhovat veci podla aktualneho stavu.
Odpovedať
@martinsvec Ja som niečo podobné realizoval a náklady boli cca 30tis, možno trochu viac. Niektoré veci svojpomocne, iné firma. Komplet výmena rozvodov, okien, dverí podláh, steny, stropy, kúrenie.......
Odpovedať
@sissik zaujimave je, ze kedysi sa prerabali stare domy nadstavovali sa a ziadneho statika nikto nepotreboval a nikdy nic nespadlo. Volat statika su vyhodene peniaze!!! Zdravi sedliacky rozum treba!!!
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@jojor ak su to pre teba vyhodene peniaze, tvoja vec. Pre mna nie su. Vyjadrenie statika je potrebne aj ku stavebnemu povoleniu, ak si povolenie vybavis bez statika, nech sa paci. Kazdy nech sam uzna, co je vhodne alebo nie
Odpovedať
@sissik Však on ho može aj prerobiť bez stavebka na čierno , ak bude chcieť veľké stavebné zmeny samozrejme , ak si to vybaví, len potom ho už niekdy nepredá. Na prerábku strechy bude určite potrebovať. Ak je to v zapadákove tak sa to vybasví pro forma, v meste je uplne iné byrokracia a postupy. My sme boli postavení pred rovnakou voľbou stavať uplne nový na novom pozemku alebo rekonštruovať starý sedliacky dom z kameňa. /tá rekonštrukcia by myslím bola samé nepekné prekvapenie/
Odpovedať
@jojor mam pocit ze trosku znizujes kvalitu fora svojimi recami Za toto: "Volat statika su vyhodene peniaze!" by si mal mat zakazane prispievat. @sissik nie vsetko co tvrdis je pravdive, iked s hlavnou myslienkou suhlasim. Napriklad EC dostane B-C ale pri prerabke to je jedno. Neplatia podmienky ako pri stavbe noveho.
Odpovedať
@janopopovec Je iné ked máš dom postavený z kamena a ine z tehly.Prv sa stavalo iba s kamením ktore si ľudia vedeli zabezpečiť aj z rieky.Ale ak je z tehly tak by som ho kupila a prerobila.Okna si vieš vybaviť aj lacnejšie robotu máš zadarmo a ten podzemok je parádny u nás by ma taký podzemok stál aj 90000e,ale zaleží od lokality a či su tam siete.A ten domek aj vo vnutry vypadá dobre.
Odpovedať
@sissik Samozrejme že to zaleží iba na nom a aj ty prerabaš starší domček.My už aj byvame a každy by tu najradšej len všetko zbural a staval nove,jasom tieš ,že radšej nove ako prerábať,ale ked každy nemáme tolko penazí a zadlžiť sa na 30rokov v dnešnej dobe je hrozne dlha doba a stále dom ti ma banka vo vlastníctve.Akoj.
Odpovedať
Profilova fotka
@igor256 pri vyznamnej rekonstrukcii musime mat energeticky certifikat. Myslim ze staci B, ale musela by som to overovat. Nove domy musia splnat A-ckove urovne podla toho, kedy poziadali o stavebne povolenie. Zmena tvaru strechy a zobytnenie podkrovia je vyznamna rekonstrukcia a energeticky certifikat nam tam proste nasiju a budeme ho musiet papierovo splnit. Jasne, ze pri zalohovych platbach za plyn 120 eur mesacne, chcem aj zateplit aj menit kotol a pod. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@petka456 my mame ciastocne z nepalenej tehly, vacsinu z palenej a dostavby hospodarske su z kvadrov. Roky stavby su od 1952 - zdokumentovane na katastri a pristavby az do 1970. Neodvazila by som sa bez statika. Hypo sme brali a este budeme brat koli velkej prerabke, lebo to nevyfinancujeme z uspor. Odhad projektanta 80 000, ale to je podla mna prehnane. Mali by sme sa zmestit do 50 000 a aj to je moj strop a dalo by sa to spravit za menej. Tiez pocitame s niektorymi vecami so svojpomocou. Stare domy sa podla mna oplati kupit, ak su na dobrom mieste. Ci sa rozhodne clovek pre rekonstrukciu alebo buranie, je uz na nom a jeho preferenciach a aj financiach. Tazko sa hovori o cenach. Ked sme po kupe robili prvu prerabku aby sa tam dalo byvat, tak stala 18 000 - material, praca a aj kuchynska linka sektrova v akcii, sanita,...Robila sa komplet elektrina s prepatovou ochranou, 2 kupelne, kuchyna. Ukecali ma na strierky, co bola chyba a zbytocne vyhodene peniaze a hlavne cas. Ale to je teraz jedno, uz sa stalo. Ak je clovek sikovny, nauci sa a vela veci naozaj zvladne sam. O to je potom lepsi pocit z byvania, ze nieco dokazal vlastnymi rukami
Odpovedať
Profilova fotka
@martinsvec myslím, že cena za dom je veľmi dobrá, nakoľko si zober, že v tom je už aj pozemok. No čo sa týka tej prerábky, tak nie som si istý, či za 30 000€ to dáš. Ale podľa mňa ho ber, pokiaľ vám vyhovuje aj lokalita. Vcelku dobrá cena na dnešnú dobu.
Odpovedať
@petka456 nezavrhujem aj starý dom sa dá pekne prerobiť , dispozíciu ani prístavby by som nerišil, skor niečo v povodnej architektonika so sanáciou :))
Odpovedať
.
Odpovedať
do 30k sa zmestíš... teda ja som sa zmestil aj so strechou ale menilo sa len latovanie a nová škridla, elektrika, voda, kurenie, stierky, okná... smelo do toho, ale niekto kto sa trošku vyzná nech ti ho pozrie.. a potom vyhrnúť rukávy a ísť nato..
Odpovedať
Profilova fotka
Myslism si, ze takto nevyzera zle, no je ine ho vidiet nazivo. Podla mna rozpocet na prestavbu celkom fajn, no bud pripraveny na neocakavane vydavky, ktore na 100% pridu
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, za mňa ano, už len kvôli tomu pozemku. Ak je dom suchý, brala by som to. Vyzerá naozaj zachovalo. Nemôžeš rátať že z neho urobíš pasívny dom atď.. ale ak ti nevadí "trochu" roboty, páči sa ti lokalita.. choď na obhliadku a tam sa rozhodneš. Aspoň u nás to tak bolo, proste sme vedeli, že "toto je ten dom". 30 tis na prerábku je fajn, aj keď po čase investujes ďalšie a ďalšie peniaze a možno si za 10-15 rokov povieš že za to si mohol mať nový. Ale teda ako píšeš za 90 nový dom s pozemkom len ťažko. Ak chces,pozri môj album. Dom má síce len cca 80m2, čiže menší, na prerábku máme 20-25 tisíc. Chceme sa zmestiť do 20, ale šak neočakávané výdavky.. tiež budeme robiť okná, elektriku, vodu, kúpeľňu, kuchyňu, podlahy, v dvoch izbách komplet nové omietky lebo sme museli vysekat až do tehly. Držím palce nech sa dobre rozhodnete🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Pozemok vyzera fajn a aani dom nevyzeral, ze y bol na tom zle. Povedal by som, ze takto vyzera celkom zdravo. Ja osobne by som do toho mozno aj siel
Odpovedať
@katat2 zajtra to idem pozrieť tak budem múdrejší 😀
Odpovedať
Tak som to bol dnes pozrieť a vyzerá to fakt celkom dobre zmenila by sa dispozia domu pridám foto aktuálnej aj ako by som si to predstavoval pozemocek pekný ide do svahu ale viem si predstaviť krásnu kaskadu. Dom je rok neobyvany, bola v ňom zima tak som myslel ze vyskočí vlhkosť no žiadne mokré steny neboli aj pán tvrdil ze není ani nebol mokri dom je zo 70rokov. Podlahy sú betón žiadna skvara a niečo podobné. Strecha by sa nerobila zatiaľ ta je dobra. Takže voda plyn kúrenie elektrina obuchat steny nejaká zmena dispozície. Sito kleber. Všetko si urobím okrem vody. Otázka dám to do 30? Bez vonkajších úprav. Voda sa musí dotiahnuť je tam len studňa.
Odpovedať
@martinsvec škoda tých priechodných izieb ale keď trochu pohútaš možno to nejak poriešiš. Ako som ti písal ja som osobne prešiel podobnou rekonštrukciou kocka 3izby 100m2, roky 2015-2016. A bolo to niečo cez 30tis, a to som tam rátal aj nejaký nábytok. Ked si budeš robiť veci svojpomocne ušetríš, to bol aj môj prípad. Zrejme budeš popri tom aj pracovať, takže tvoj príjem neklesne úplne na nulu. Ja si osobne myslím, že 30tis je v pohode rozpočet, ale teda je to hrubý odhad. Pozerám, že niektoré okná to má plastové, niektoré nie. Napríklad mňa vyšli plastové vchodové dvere (jedno-dverové) Galean cca 800eur. Šesť okien, troj-sklá cca 2500eur. Iné by bolo keby si chcel meniť strechu, nadstavovať, meniť ploty atd. Jedna otázka tie podlahy sú odizolované? Ja som mal škváru. Tú sme vyviezli, dali izoláciu a na to beton.
Odpovedať
Ja by som osobne do toho nešiel ani za nič. Ak to chceš poriadne od podlahy tam 50tka len tak fukne a kopoc driny k tomu a o par rokov môže niečo.... Ja som radšej v byte než v starom dome, ale každého vec.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?