Najlacnejšie vyrovnanie podlahy

Zdravím. Potreboval by som poradiť. Musím vyrovnať podlahu na ktorú pôjdu systémové dosky na podlahové kúrenie. Čím by to bolo najlacnejšie? Jedná sa o poschodie. Odhadom vyzerá že sú niekde rozdiely aj 5cm.
Odpovedať
Takto dáko to vyzerá.
Odpovedať
Profilova fotka
najlacnejsie pieskom. vynivelujes 2-4 laty do vodovahy a piesok stiahnes dalsou latou (hlinik), na piesok priamo sys.dosky. po piesku chodit nemozes.
Odpovedať
@mgx Ďakujem za radu. V prvom rade som uvažoval presne nad tým len som myslel že človek čo mi bude robiť podlahové kúreniess tým nebude súhlasiť. Ako sa zvykne pri tom postupovať keďže sa po tom nedá chodiť? Ako sa na ten piesok ukladajú tie systémové dosky keď je už podlaha vyrovnaná pieskom? Či zároveň ako budem sťahovať piesok tak budem zároveň ukladať systémové dosky a na tie už môžem stúpať?
Odpovedať
@dominik_bartos62 presne a nejaku foliu medzi by som dal.
Odpovedať
@tom329 asi myslíš medzi piesok a podlahové kúrenie alebo medzi betón a piesok ?
Odpovedať
Medzi piesok a sys dosku
Odpovedať
@mgx Napadlo ma ešte miesto lát použiť omietniky že by som ich dal do vodováhy a napevno pripevnil o beton a potom podľa nich zarovnal piesok do roviny.
Odpovedať
Profilova fotka
@Dominik Bartoš bezny omietnik ma vysku 1cm, takze jedine ze by si ho polozil na betonovy vagris alebo latu. dalsia vec ze je ohybny, ale ak mas vynesenu 0-lu na viacerych miestach, nemusi to byt problem. S dobrym laserom kludne aj omietnikom na latkach alebo na betonovych patkach. Tie si treba nachystat dopredu. ALe je to komplikovane, latu podsypes, nastavis na 0ku, nasypes piesok, prejdes latou, polozis syst.dosku. a pokracujes dalej.
Odpovedať
@mgx nerobil som s nimi ešte tak ma nenapadlo a ani neviem že aké sú ohybné. Ale myš som tak že by som naň dal z vrchu vodováhy podľa toho popodkaldal dakymi ulomkami kamienkami a tak aby bol v rovine a potom by som ho o podlahu chytil napr lepidlom. Rozmýšľal som nad tým kôli tomu aby som nepodsypaval zbytočne veľa ale len nutné minimum.
Odpovedať
@dominik_bartos ako pomocka na vysku ti pomoze aj sadrokartonovy UD profil
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
@dominik_bartos62 Ako to nakoniec dopadlo s vyrovanim podlahy, podarilo sa? Nieco podobne ma teraz tiez caka a rozmyslam ako to urobit.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?