Nadstavba RD - predbežný cenový odhad, rady tipy

Ahojte, mám RD, na ktorý mám záujem umiestniť nadstavbu. Dom má plochú strechu, momentálne má 2 poschodia + pivnica. Rozmery domu sú 16x16 metrov. - V pláne je vytvoriť hore 2 bytové jednotky, 2x 2 izbový byt - Prístup je z centrálnej chodby z vnútra, teda sa len dorobia schody + diera do súčasnej strechy. Moje otázky: - Vás cenová odhad? Viem že to bude presne vedieť projektant, ale ak niekto riešil niečo podobné, uvítam nejaké odhady v cenách. Počítajme cenu bez zariadenia, to si už doplním sám. - S jednou susedou nemám dobré vzťahy a predpokladám, že bude robiť naprieky. Nechcem aby ma to zastavilo v rámci výstavby, v danej lokalite sú bežné domy tohto typu. Aké mám možnosti ak bude proti nadstavbe? - Iné rady tipy k takto rozsiahlemu projektu? - Realizácia bude prebiehať na kľúč, všetko nechám zastrešiť firmu, ale rád si dopredu preverujem veci na ktoré si dať pozor. uvítam teda akékoľvek praktické rady/tipy. Ďakujem Marek
Odpovedať
Aké mám možnosti ak bude proti nadstavbe? to ti povie projektant na zaklade infomarcii od uradu to, ze bude proti neznamena, ze to bude opodstatnene naklady ? no tolko co na bezny bungalov ...akurat odratas zaklady a prip. beton dosku inak je to skoro to iste ...robis vsetko ... uz je len otazka aky standart a co pouzijes rataj tak 60t ked svojpomoc - 80-100 ked firma ?
Odpovedať
@marcos33 otazka naco to budes pouzivat...ak na ucely podnikania, teda to budes prenajimat tretim stranam tak urcite sa poobzeraj aj k otazkam BOZP ako napr hydrant,schodisko a podobne keci...
Odpovedať
@marcos33 otázka je aj, či máš dostatočné založenie budovy v teréne na takéto zaťaženie.
Odpovedať
@marcos33 tiež je dôležité zistiť či je takáto zmena v súlade s územným plánom. Hlavne podlažnosť a výška objektu. Rodinný dom môže obsahovať najviac 3 bytové jednotky, ak viac, už je to bytový dom. Potom treba projekt, ktorý bude splňať predpísané technické požiadavky, následne vyriešiť stavebné povolenie. Samotný návrh a zhodnotenie či vôbec je takáto zmena možná je predmetom projektovej prípravy. Hlavne treba premyslieť, kúrenie, vodu, samotnú dispozíciu, či bude možné sa na jestvujúce rozvody napojiť a ako to ovplyvní dispozičné riešenie. Ak máte nejaké konkrétne otázky, môžete mi napísať aj súkromnú správu.
Odpovedať
Ďakujem všetkým za odpovede.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?