Montáž sprchovej vaničky Kaldewei Sanidusch 396

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý večer, potreboval by som poradiť s montážou vaničky Kaldewei Sanidusch 396 v rozmere 90x90cm. Nechcem použiť žiadne nožičky a chcel by som ju nalepiť priamo na podlahu, keďže sifón pôjde smerom do pivnice a nepotrebujem tam zdvihnutie na výšku sifónu. Neviem či na bočné strany stačia kotvy kaldewei, alebo boky obstaviť, ale bočné strany sa mi zdajú úzke na vystavanie. Neviem čo so stredom, aby bol pevný, či stačí nejaké maltové lôžko, alebo betónové, keďže ide o smaltovanú vaničku. Viete mi niekto poradiť, prípadne, ak to niekto robil, nejaké foto. Nikde na nete som nič také nenašiel a moc by mi to pomohlo. ďakujem
Odpovedať
@bulls7 smaltovanu a som tomu rada, neda sa porovant napriklad uz len samotne cistenie, ktore je pri smalte rozhodne jednoduchsie
Odpovedať
@cincila11 to ano, vzhladom na to, ze ten smalt je odolnejsi, su to take pevnejsie a odolnejsie materialy, takze to hra v prospech aj tej udrzby a cistenia. viacej to znesie proste, netreba tak prizerat na to, ze aky cistiaci prostriedok kupis a podobne.
Odpovedať
Profilova fotka
@nigmanka takze je v podstate jedno, ze cim to vycistis? nemas zauzivany nejaky konkretny specialny prostriedok?
Odpovedať
@cincila11 ano toto patri medzi vyhody takychto vani alebo vaniciek. vsak to je asi jedno, material je pri oboch ten isty, uz ide len o to aky je tomu dany tvar. aj vane sa robia tvarovo rozne, aj vanicky. to kadejake hranate, tolkouholnikove, oble, kadejake asymetricke.
Odpovedať
@wendi dovolim si odpisat ti aj ja na tuto otazku. v podstate je to jedno, uz ked si na nejaky cistiaci prostriedok navyknuty, tak to menit zaroven s vanou nemusis. ten smaltovanych povrch je tvrdy, odolny, takze tazko sa tam usadi nejaka spina alebo bakterie, tym padom aj ked to cistis, upratujes, tak to ide lahko.
Odpovedať
Profilova fotka
@bulls7 takze smalt vydrzi vsetko hej? tak napriklad viem, ze akrylatove vane by sa nemali moc drhnut alebo ako by som to povedal. lahsie sa vedia poskodit a lahsie sa vie taka vana aj zafarbit
Odpovedať
@radosal samozrejme, ze nie, ale ak nemozes zohnat nikoho, alebo treba fakt dlho cakat na nejakeho majstra, tak si vies poradit. tak ono to byva tak, ze uz mas vsetko porobene, vsetku tu predpripravu a nakoniec len osadzas sanitu. ked si to poriadne nastudujes, nemal by s tym byt problem si myslim.
Odpovedať
@packo01 hej hej ved to je jasne. da sa to aj tak. pytal som sa preto lebo premyslame na obnove kupelne s tym, ze by som bol rad ak by tam bola aj vana ale aj sprchovy kut
Odpovedať
Profilova fotka
@radosal Aku mate velku kupelnu? Teraz tam mate tiez aj vanu aj sprchovy kut? Lebo tak na oboje treba podla mna mat dost velku kupelnu, aby sa to tam vsetko pomestilo a nebolo to zaroven natisnute moc na seba, nech to aj nejak ukaze.
Odpovedať
@lalipo34 to moze byt pravda, ale tak to by som skor nechal na niekoho, kto pracuje s takymi to navrhmi, kolko krat vedia vymysliet skvele riesenia aj do mensich priestorov
Odpovedať
@lalipo34 mame 4m2, ci chces presne rozmery? akoze co tak pocitam, tak by sa to tam dalo, len musim rozmyslat aj nad tym aka velka by mala byt vana aby bola pohodlna, aby sa v nej dalo ozaj, ze oddychnut.
Odpovedať
@ivan325r inak ked si das normalne stranku kaldewei, tak tam maju tiez online planovac kupelni. sam si tam vies vsetko povyberat, co by si tam chcel mat, ulozis si to na ktore miesto chces, navolis rozmery, vsetko. a hlavne je to normalne spristupnene, je to zdarma, takze vies si vytvorit aky taky navrh aj sam, netreba hned riesit dizajnerov.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@nigmanka nevedel som, ze maju taku moznost, dobre sa v tom robi? nie je to nejako komplikovane? pojdem to teda pozriet, vyskusat ako to funguje, no akoze co je fakt, ze dizajneri si mnohokrat pekne peniaze za to pytaju, kamarat teraz si davali urobit navrh izby a len lamentoval kolke peniaze.
Odpovedať
@wendi zas nehovorim, ze smaltovane vane vydrzia viacej, ale isto vydrzia viacej ako tie akrylatove, co spominas. aj s udrzbou, cistenim je to jednoduchsie a aj su odolnejsie tak celkovo. aj voci tomu zafarbeniu, ktore spominas.
Odpovedať
Profilova fotka
nooo niekde som to tak pocul, ze sa im zafarbila vana, kedi si v nej zena farbila vlasy a proste to nevedeli nasledne vydrhnut. smaltova vana sa asi neda zafarbit ci?
Odpovedať
moze sa stat, ze sa takto zafarbi. a nie len farbou na vlasy, stetce od malovania som umyval minule v umyvadle a to tiez vyzeralo kadejako 😄 ale je pravda, ze smaltovana je voci tomu odolnejsia, a nie len teda voci zafarbeniu.
Odpovedať
Profilova fotka
ona sa asi neda ani len tak preliacit ze? ako ja nie som nejake tintitko, by som sa preto napriklad akrylatovej v celku bal
Odpovedať
Profilova fotka
@wendi to by sa ti nemala ani akrylatova, ale tak chapem, ze pri tej su tie obavy asi opodstatnene. ono to lubi vydavat take kadejake zvuky, ked v takej clovek stoji alebo pri kupani sa obracia alebo podobne, ze nevies, ci sa nieco neudeje. pri smaltovanej by si mal vacsiu istotu.
Odpovedať
preliacit? myslis teraz vanu ci vanicku? ale tak to je v podstate jedno. preliacit sa to nemoze, musi to nieco zniest. treba si sledovat aj nosnost, ak mas z toho obavy.
Odpovedať
Profilova fotka
@bulls7 su pri vaniach vobec udavane take udaje ako nosnost?
Odpovedať
@wendi myslim si ze hej. ked tak nie je problem si to priamo u vyrobcu alebo predajcu zistit
Odpovedať
Ako pri ktorych vaniach, niekde to uvadzaju a niekde nie. Ale myslim si, ze ak to potrebujes vediet, aby si sa vedel pre nejaku vanu rozhodnut, tak sa staci dotazovat na predajcu alebo kludne priamo na vyrobcu nejakym mailom trebars a mali by ti vediet poskytnut tuto informaciu.
Odpovedať
Profilova fotka
to ma ako len tak napadlo, ze ci su vobec rozdelene tie vane podla nejakych nosnosti. no napriklad smaltovana by mala zniest asi aj velku vahu nie?
Odpovedať
Profilova fotka
Pri smaltovanej si myslím, že niečo také nemusíš riešiť. Tá by mala ľudskú váhu zniesť z prehľadom
Odpovedať
logicky ano, kedze je to pevnejsi material, tak by mal byt aj v tomto smere odolnejsi. stotoznujem sa s nazorom, ze pri tomto type vane by som sa asi nejak nezapodieval prave tymto. aj ked podla fotky mozno badat, ze si asi vyssia vahova kategoria, ale podla mna s aj s tymto vyrobcovia pocitaju, ze aj pre takychto ludi robia tie vane.
Odpovedať
@bulls7 jedna vec je to, ci s tym vyrobcovia pocitaju a ci to material aj skutocne vydrzi a nieco znesie. to mozu byt dve odlisne veci.
Odpovedať
Profilova fotka
@bulls7 toto, co si napisal ma od komplimentu daleko 😄 😄 ale ano, mas pravdu, zato sa na to pytam, ci aj toto je nutne brat do uvahy. davali ste si aj nejaku protismykovu ochranu alebo nieco take na vanu? zaujimalo by ma ci to ma zmysel, ci je to ucinne
Odpovedať
Profilova fotka
@wendi ale no, vsak sa neurazaj 😄 to tak povedal len preto, aby bolo zjavne, ze ta vana aj nieco vydrzi 😉 my sme davali povrchovu upravu na vanu, ale nie protismykovu, ale taku aby sa lepsie umyvala. spociva vlastne v tom, ze kvapocky vody neuschnu na vani hocikde, ale pekne stecu dolu.
Odpovedať
@lalipo34 ta uprava je aj vidno volnym okolom alebo je to proste nejaky doplnkovy nastrek, ktory nie je vidno?
Odpovedať
@lalipo34 vedela by si mi prosim ta napisat ako sa vola ta uprava, kde ta voda na vani nezasycha? fakt to teda funguje? daju sa pri takejto uprave pouzivat bezne cistiace prostriedky?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?