Montáž sprchovej vaničky Kaldewei Sanidusch 396

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý večer, potreboval by som poradiť s montážou vaničky Kaldewei Sanidusch 396 v rozmere 90x90cm. Nechcem použiť žiadne nožičky a chcel by som ju nalepiť priamo na podlahu, keďže sifón pôjde smerom do pivnice a nepotrebujem tam zdvihnutie na výšku sifónu. Neviem či na bočné strany stačia kotvy kaldewei, alebo boky obstaviť, ale bočné strany sa mi zdajú úzke na vystavanie. Neviem čo so stredom, aby bol pevný, či stačí nejaké maltové lôžko, alebo betónové, keďže ide o smaltovanú vaničku. Viete mi niekto poradiť, prípadne, ak to niekto robil, nejaké foto. Nikde na nete som nič také nenašiel a moc by mi to pomohlo. ďakujem
Odpovedať
@fasox ak uvazujete nad tym, ze budete kupovat novu, tak odporucam, nie je na co cakat. tiez som sa do toho najskor moc nemal, ale teraz ked vidim rozdiel medzi vanickou, co sme mali predtym a teraz, ked mame novu (pridaval som davnejsie aj foto, ak by si si chcel pozriet), tak si hovorim, ze som zbytocne otalal. kupoval som Kaldewei a daval som aj protismykovu upravu.
Odpovedať
@fasox ano? aj mate uz nieco vybrate, ze co by ste chceli? aj budete tak viacej prerabat kupelku, renovovat trosku, ci cisto len vanu chcete vymenit? akoze podla mna to stoji za to, tie povrchove upravy. ale dolezite je samozrejme vybrat aj dobru vanu.
Odpovedať
ja osobne som skor za take tie protismykove, lebo uz sa nam stal predtym napriklad aj uraz, cize tomuto sme sa chceli nadobro vyvarovat. stat sa moze fakt cokolvek, ak sa nemysli aj na tu bezpecnost pri takychto veciach.
Odpovedať
@suomi101 to je veru neprijemne, tiez som uz mal nehodu v sprche, to sa rychlo zle stane, ale tak len som sa obuchal, nebolo to nic vazne. hadam aj u teba to dopadlo podobne. ale tak pokial sa to da takto riesit, ze sa da ta protismykova uprava, tak je to fajn riesenie. ani to nijak extra nevidno, nezavadzia to ako ta pricuckova podlozka gumena, isto to lepsie posobi.
Odpovedať
ale hej nastastie, no zakazdym to moze podla mna dopadnut aj horsie a no naco, ak sa da tomu aspon trocha vyvarovat. tie gumeme podlozky, ako chapem niekomu to staci, no to cistenie, to je hrozne
Odpovedať
@nigmanka ty si ako svedok jehovov....teda svedok nesikovnych samo-majstrov 😮 Tolko zazitkov, ....kazdy, koho poznas chcel usetrit a kazdy na to doplatil. No....
Odpovedať
@terry25 tak to asi kazdy z nas by chcel usetrit, ked sa da, nie? a hej, niekdy sa na to doplati bohuzial, lebo sa to odflakne, holt smutna pravda. @suomi101 ono to staci, ak ide len o to, aby sa ti nesmyklo. ale uz ak to ma aj nejak vyzerat, tak potom radsej tu povrchovu upravu.
Odpovedať
@packo01 áno, len zaujímavé, že ja som chodil 2 roky po stavbách, učil sa čo a ako, obsmrdal, radil sa a 70% boli ľudia samostavitelia, ktorí niečo vedeli od deda/otca,... ostatné YouTube a Google. Každý z nich mi povedal, že keby to robil znovu, robí to ináč, v podstate ale výsledky boli dobré, t.j. bez chyb, nikto mi nepovedal, že toto a toto som musel nechať opraviť. Naopak, že on opravuje po majstroch. A to je aj môj prípad ....pár majstrov, teda pár prác akože odborných, všetko som musel opravovať, prípadne prispôsobiť ostatné....lebo....lebo majstrom nevydalo 🤷‍♀️
Odpovedať
Profilova fotka
@terry25 tak ale vies, nie je majster ako majster a preto si treba davat velky pozor na to, komu nieco taketo zveris do ruk
Odpovedať
tak mozem ja za to, ze to ti ludia nejakym sposobom odflakli? nemozem. u nas je chvalabohu vsetko dobre spravene. vsak ale vidis, aj ty si pisal, ze si sa ucil co a ako, a ked niekoho nema kto naucit, tak potom to tak dopadne. ale vsak to nie je nejak podstatne.
Odpovedať
Profilova fotka
@nigmanka toto sa u nas vyriesilo v podstate same tak nejak, kedze my prerabali celu kupelku, takze co nam robili aj podlahu, obklady a vsetko, tak ti majstri nam aj vanu osadzali. tym padom sme to my uz mali bez starosti. jedine take, co sme museli riesit, tak vanu sme museli mat doma este pred oblozenim, to si oni tak povedali.
Odpovedať
Tak to je ten najlepsi pripad. Nema s nicim zbytocne starosti a predsa len to robi niekto, kto takych kupelni spravil uz kvantum a nema teda s nicim problem
Odpovedať
Článok sa načítava...
@suomi101 vies co, mne dost pomohlo, ked som si normalne original navody na montaz pozrel. pri kazdej vani alebo vanicke je to o nieco ine, pokial sa bavime o vyrobcoch, ale zase take rozdiely v tom nie su, vsak to by bolo asi divne, podstata je tam ta ista.
Odpovedať
Profilova fotka
a tak osadenie vane alebo vanicky nie je nejak zlozite. ono ako pise @bulls7 tie navody su teraz kolko krat tak prehladne porobene, ze to clovek zvladne aj sam
Odpovedať
Profilova fotka
@wendi vsak jasne ono sa da aj svojpomocne kadeco si spravit. ale tak v nasom pripade sme mali partiu robotnikov na celu kupelku zajednanych, tak zase naco by sme sa do toho nejak montovali. to sme dobre natrafili chvalabohu, ze sa dalo na nich aj spolahnut aj sikovni boli, takze ziadne starosti sme navyse ani nemali ohladne kupelne, obkladu, vane, cohokolvek 🙂
Odpovedať
osadenie som riesil az potom potom, ked uz sme mali konecne vybrate, ked sme sa konecne rozhodli pre nejaku vanicku do sprchoveho. to by som nebol povedal, ze co vsetko je dobre brat do uvahy. hlavne teda aj moju vahu napriklad, lebo nie som akoze ziaden atlet, tak nech aj z tohto hladiska ta vanicka vydrzi.
Odpovedať
Tak ale to je niečo iné ako vaňa. Teda dúfam ste aj tú sprchovú vaničku vybrali smaltovanú a nie plastovú
Odpovedať
@dedkos tak ine ako ine, podla pri jednom aj pri druhom su cca rovnake tie parametre alebo ako to mam nazvat, podla coho sa rozhodujes a vyberas. aj pri vanicke aj pri vani je dolezite aby bola pevna a odolna. este ako aj pise, ze pri vacsej vahe.
Odpovedať
Hej hej z toho hľadiska áno. V oboch prípadoch je najlepšie ísť do klasického smaltu, hlavne kvôli nosnosti a pevnosti... @packo01 a akú ste nakoniec vybrali?
Odpovedať
Profilova fotka
@nigmanka to je asi ten zaklad by som povedala, ale tak co si budeme hovorit, dolezite je aj to, ako vyzera na pohlad, no nie? 🙂 u nas teda rozhodne aj toto bolo dolezite. proste aj po tej technickej stranke, aby bolo vsetko okej a aby to aj nejak vyzeralo, ked pride niekto do tej kupelne. tym nemyslim len navstevy, ale aj nas, kazdy chce mat doma pekne.
Odpovedať
Profilova fotka
tak jasne mnoho ludi dava teraz doraz aj na dizajn, predsa len ked sa uz zariaduje, nech to je aj pekne, ale aj funkcne a kvalitne, aby to co to aj vydrzalo. aky model sme si kupovali?
Odpovedať
@dedkos pridaval som aj fotku, ako to vyzera v kupelni, taku trosku okresanu, ale je. ked pozries dozadu diskusiu, tak najdes, alebo ti poslem, ale zase pridavat sem dvakrat to iste nema podla mna vyznam 😉 ale teda hej, smaltovana sa kupovala, ako si spomenul.
Odpovedať
@packo01 prepáč to som nejako si prehliadol, že si pridával aj fotku. A teda po nejakom čase, ako hodnotíš spätne svoj výber?
Odpovedať
tak vseobecne, ked si porovnas smalt a akrylat, to je asi najcastejsie porovnavanie pri vanickach alebo aj vaniach, tak lepsie vychadza smalt. ked sa bavime o takych vlastnostiach, ako je pevnost, odolnost ci uz voci poskriabaniu, teplotam alebo keby ide o chemicku odolnost, cize voci cistiamicm prostriedkom alebo napriklad aj kozmetike.
Odpovedať
@bulls7 vies co, mne sa aj to paci, ze dlhsie vydrzi tepla voda v takejto vani. ono je pravda, ze mozno trva dlhsie, kym sa vyhreje, ale tak povedzme si, ze kto si rovno liha do vane, kym v nej nema vodu. nemusim si potom aspon dopustat vodu pocas kupania, ze mi nevychladne.
Odpovedať
@bulls7 tak to ani nehovor, raz sme mali akrylatovu vanu a to cistenie, tak to bol doslova des. ako ja si zvyknem farbit hlavu doma a uz len pri zmyvani som sa bala, co na nej zas ostane zafarbene
Odpovedať
@nigmanka hej hej s tymto som sa stretol, ze vsak ale je to studene. ale vsak okej, to sa nejdem hadat ze nie je. ale tak ani ta plastova nie je na dotyk vyslovene, ze tepla. a toto je presne to. ja mam taky zvyk, ze kym vojdem do sprchy, tak si pustim vodu a vsetko oplachnem. @cincila11 no hej, aj taketo rizika prinasa so sebou to, ked sa chce clovek pacit 🙂 teraz mate aku, ked pises, ze raz ste mali akrylatovu.
Odpovedať
@dedkos velmi dobre, v skratke by som to povedal asi tak, ze to bolo dobre a spravne rozhodnutie. dost som si o tom pozeral aj pred samotnou kupou, lebo tak chcel som kupit nieco poriadne hned na prvy raz plus ked sa to spravne osadilo, tak mame na roky pokoj s tymto.
Odpovedať
Profilova fotka
@packo01 chcem sa opytat, ty si si to sam osadzal? Sa mi mari, ze si sem pridaval davnejsie, dost davnejsie nejake video, ze ako sa ma postupovat, alebo take nieco. Hadam si to nemylim teraz s niekym inym.
Odpovedať
@lalipo34 a nie je lepsie zabezpecit montaz cez niekoho, kto sa tomu rozumie?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?