Izolacia drevenice rok výstavbu 1934

Dobrý deň chcela by som sa spýtať máme drevenicu a chceli by sme ju izolovať od spodu no pod nou je kamenna pivnica.... Čiže k mojej otázke môžme to spraviť že betón, izolacia a drevenna podlaha. Nezaťažíme podľa vás tu pivnicu viete aby nespadla. A ešte mám jednu otazocku ako zaizolovat steny tam kde chceme spraviť kúpeľnú aby drevo nevyhnilo. Nech nam to dýcha.
Odpovedať
@lucikaci1993 tu na modrej streche by som odpoveď nehľadal. Taká stará stavba má svoje špecifiká, ktoré sa dnes už v stavebníctve nevyskutujú. Odporúčam si prizvať na stavbu stavebného znalca a radiť sa s ním. Napr. volakedy sa tieto drevenice stavali na pieskovcovom podklade. Samozrejme drevo sa napije vody a keď naň zasvieti slnko, tak vodu odvzdá, no ten pieskovec vodu drží a postupne sa rozpadá. Po správnosti by ste mali dať pod celú stavbu hydroizoláciu a odstrániť pôvodny pieskovec... A dýchanie stavby... No ak chceš aby to "dýchalo" tak tam nedávajú žiadnú izoláciu a nechaj to tak. Ak chceš mať v dome teplo tak na "dýchanie treba zabudnúť". Budete musieť riešiť parozbrzdy alebo parozábrany z interiériu a difúzne otvorenú fasádu domu. Keď zistíš ako boli volakedy osádzané okná (každé okno raz začne tiecť). To sú také pálky do rekonštrukcie že lacnejšie to bude zbúrať a postaviť nové... No a to k tomu či to nespadne na to si zavolaj statika. Nenechaj sa tu presvedčať od ľudí že niečo nespadne pri tak starej stavbe sú skryté vady ktoré vie odhaliť len odborník!
Odpovedať
Profilova fotka
@lucikaci1993 drevenica sa na rohoch dá nadvihnúť, vymieňa sa aj spodné drevo, podloží izolácia. Základy apivicu si nevšímajte, tá ešte vydrží. priťažiť môžete, bude to ako nový strop. Kúpelňa je zložitejšia njjednoduchšie je vymuroť kantom priečky oddelené aj popri drevenej stene. Kúpelňu odvetrať do vonkajšieho priestoru. Je to jednoduchý zásah, ale projekt s detailami by prospel
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?