Interierove Ocelove "U" schodisko cca 200cm x 200cm x (200+260cm)

Profilova fotka
chcel by som sa poradit , viete odporucit , alebo niekto z registrovanych PRO robi ocelove vnutorne schodisko (kedze statik nechce o betonovom ani pocut, a o celodrevenom zas ja :) profesia co to robi je zamocnik, ze ? ... teda clovek co robi vnutorne ocelove schodiska ... z pivnice na prizemie a nasledne na 1.posch. Predpokladam 13+17 stupienkov. - musi to byt tocene U schodisko, najlepsie s plnymi hranami, (nasledne po case oblozim drevom). nerobil niekto nieco podobne ? kolko na to mam +/- ratat penazi ? (zatial na tu ocelovu cast ... drevo pocka :)
Odpovedať
Profilova fotka
aby sme sa chapali .. vo finale taketo nieco .. ale zatial iba ocelovu konstrukciu potrebujem ... http://www.modrastrecha.sk/catalog/ve...
Odpovedať
Profilova fotka
@portianko to je divný statik, zavolajte si tesára, ten to urobí. Takéto schodisko je samonosné, v čom má problém? Obkladanie drevom včítane podhľadu bude určite drahšie ako debnenie a omietky. Kubík betónu máte za 100€ aj s prácou, za to máte 100kg železa, na tie schody treba viac.
Odpovedať
Profilova fotka
@jan45 medzi prizemim a pivnocou je stara betonova platna o hrubke 8-10cm o ktorej nevie ci a ake zelezo je tam, preto mechce betonove opierat o tu platnu, a tiez v pivnici je len 7cm poter ... aspon tak som pochopil ze to je hlavny dovod .. chce lahke ocelove samonosne ..
Odpovedať
Profilova fotka
@jan45 sam som dlho dufal ze bude betonove, a uz ked som sa zmieril s ocelovym mi nastrbite moj pokoj ? :) to sa nerobi ! (aj tak vdaka) :) ... zas mi to zacalo vrtat hlavou ...
Odpovedať
Profilova fotka
momentalny stav ..
Odpovedať
Profilova fotka
posledné dva tri stupne sa spravia ako základ, hore sa to bude opierať o bet. dosku, tá bude namáhaná vodorovnými silami, teda na tlak, s tým betón nemá problém. Do steny sa zaseká 15cm drážka, alebo prevŕtajú otvory a vsunú sa tyče.Keď sa schodisko vystuží ako lomenica zaťaženie podlahy je rzložené na pätku spodných schodov. je úplne jedno, či tá pätka je zakopaná alebo na povrchu, tlak je rovnaký. dska schodov stačí 5-6 cm a na tom stupne.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Profilova fotka
takto nejako nieee :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ešte foto
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?