Menu Forum

Hydroizolácia kotovice

23. jún 2016  •  Otázka  • 
fotoportrét
fotoportrét
kvjecinka
Registrovala sa 21. marca 2015 na modrastrecha.sk. Pridala 19 príspevkov. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
kvjecinka
Registrovala sa 21. marca 2015 na modrastrecha.sk. Pridala 19 príspevkov. Okres Bratislava.
 prosím o radu niekoho kto má za sebou rekonštrukciu hlineného domu. ide mi o návrh správnej hydroizolácie starého domu z hliny. Dom je postavený na nepriepustnom podloží na íle takže ak prší stúpne aj hladina spodnej vody. navyše dom je aj v miernom kopci kde je hlina čiastočne prihrnutá k stene domu a miestnosti domu sú pod úrovňou terénu cca 50cm. Môj majster che dom zaizolovať s kvalitným fatrafolom izoláciou tak aby spodná voda nepresakovala dovnútra a jednoducho odtekala pod domom preč. Je takýto spôsob izolácie spolu s vonkajšou izoláciou s nopovou fóliou a odvodnením kopca za domom to správne riešenie ? Ak teda zvonka odizolujem nopovkou , odrazím vodu z kopca za domom preč a dám spomínaný fatrafol vyrieši se tento problém. A ešte dotaz aká by mala byť skladba podlahy nad tou fatrafol fóliou ? Ja som pôvodne chcela iba odvetrávané podlahy s makadomom a inými vrstvami na dne, ale ke´dže je tam spodná voda asi by odvetraná podlaha nezabránila stúpnutiu spodnej vody. Trocha sa navyše bojím že ak sa dajú ďalšie nepriepustné vstvy do podlahy vlhkosť by vzlínala po stenách hoci dom stojí na kamennom základe ktorý by nemal vodu nasiakať. A ešte jeden dotaz treba nejako ošetriť aj ten kamenný základ aby napr. ak je spojený=polepený iba s hlinou neťahal vodu nahor ?
Vďaka za všetky rady a praktické skúsenosti chalupárov.
20. jún 2016 o 19:57  •  Páči sa mi to
 Pridaj svoju odpoveď
fotoportrét
fotoportrét
jan45 (72 r.)
123
Registroval sa 30. júna 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 8753 príspevkov, 2 albumy a 1 článok. Má 29 priateľov. Okres Prievidza.
  • Už bývam v dome
    Bojnice, okres Prievidza
fotoportrét
fotoportrét
jan45 (72 r.)
123
Registroval sa 30. júna 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 8740 príspevkov, 2 albumy a 1 článok. Má 29 priateľov. Okres Prievidza.
  • Už bývam v dome
    Bojnice, okres Prievidza
 dal by som prednosť odkopaniu steny a vytvoreniu odvetracieho kanálu,nopovka nie je izolácia, len prítlačný materiál, fólia ano ale len ak sa odrežú steny. Hlina mezi kamemnnými základmi je ako na hline, tam už nenasiakavosť kameňa nemá vplyv na vzlínanie. A majstri by nemali projektovať, to je komplexná činnosť, majstri by mali kvalitne urobiť svoju prácu.
23. jún 2016 o 14:31  •  už býva v dome  •  Páči sa mi to