Dá sa urobiť nadstavba na štvorcový dom do 20 000€?

Ahojte, je možné urobiť nadstavbu nad štvorcový dom do 20 000 EUR? Podarilo sa to niekomu? V Ba?
Odpovedať
Maruska to musíš bližšie špecifikovať o akú nadstavbu ide a podobne. Takto sa Ti dá len napísať ANO aj NIE :D
Odpovedať
Profilova fotka
Maruska, predpokladám že na štvrocovom dome je valbová strecha (drahšia ako sedlová), ak budete dávať novú (krov, zatepletnie, krytina) tak by som nebola optimista. Do tej sumy sa nevojdete ani pri svojpomoci a v Ba už vôbec.
Odpovedať
no tak to ste ma nepotešili 8-( dokonca som sa dozvedela že najprv treba statika na odobrenie stavby. Ide o tzv. nadstavbu nad rodičovský dom (dom je štvorec, vo vnútri s troma izbami). Moja predstava je troška modernejšia, ale zachovať 3 izby by som chcela. uvažujeme, že hore vysunieme múry tzv, vyvýšenie a urobíme strechu, bývanie v niečom ako podkrovie, len troška viac múru. To by mala byť tá lacnejšia varianta, lebo pôvodný plán bol zmestiť sa do 50 000 E, ale nakoľko sú ťahanice s podpísaním zo strany rodičov pre hypo, tak to asi možné nebude. :-p
Odpovedať
ani ja by som sa s 20 000-cmi eur moc pozitívne na to nepozerala...vzhľadom na to, že viem o čom píšeš - my budeme bývať tiež ,,na streche" :-D ale ani svojpomocne by sme sa rozhodne do tejto hranice nemestili. Síce dom nie je klasika štvorec - čiže máme to asi o trochu väčšie od vás ale len napr. strecha vyšla cca 11620e a to sme si škridlu ukladali sami- majstrom sa zaplatilo iba za prácu za krov( a cena bola fakt nízka). Takže tak len pre predstavu... :-|
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
20tisic je podla mna iba sen :-. My budeme radi ,keď sa vtesnáme do cca 55tisíc pri nadstavovaní
Odpovedať
@ivinopd nebodaj ste už začali??? =-) :-)
Odpovedať
Dá sa povedať že aj áno, aj keď sme len na začiatku, tj. riešime projekt :-) Takže snáď za 2-3 týždne pôjdeme požiadať o SP
Odpovedať
tak potom hoď nejaké foto ako ste to nakoniec vyriešili :-) stačí načrtnutý pôdorys len tak pre predstavu @ivinopd
Odpovedať
Profilova fotka
@maruska24 nepotrebujes len statika ale aj projektanta... lebo budes musiet mat stavebne povolenie ak chces takto nadstavovat... samozrejme najprv statik povie ci je mozne nadstavovat a odporuci aj skladbu strechy a tak.. nuz podla mna sa do toho nezmestite... treba ratat aj s nakladmi na projekt a stav. povolenie.. plus naklady na strechu, a rovnako potiahnete predsa vsetky siete... omietky a tak...
Odpovedať
@ajka0077 Tak pôdorys môžem zavesiť, ten je takmer finálny, okrem pár drobností :) budú aj vizualizácie, a pofotíme aj dom v pôvodnom stave.
Odpovedať
@maruska24 za tie prachy spravis novu strechu so zateplenim a sadracmi. my sme spravili rekonstruckiu strechy, izolacia, sadrace, stesne okna, vnutro komplet aj s kupelkou komplet apodlahami a elektirkou novou, kurenim, schodmi za 40000€ a to sme si robili vela veci samy. tych 20 je len na strechu dobru
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?