Cena rekonstrukcie 100 rocneho domu

Ahojte, kupili sme vyhodne od rodiny pozemok so starym domom, ktory bol postaveny okolo roku 1920 z nepalenej tehly na kamenych zakladoch + k tomu pristavba z roku 1965 z palenej tehly. Dom ma celkovo cca 125m2 a ma dobru statiku aj strechu. Je tam vsak problem s vlhkostou ktora je sposobena pramenom ktory preteka pozemkom. Dom preto planujeme podrezat a oddrenazovat. Dalej treba vymenit rozvody vody, elektriny a kanalizacie, nove omietky, novy komin, podlahy, dvere, okna, zburat 2 nenosne priecky a vyburat 1 nove okno, tepelna izolacia stropu a podlahy, postavit pec, nova kupelka a kuchyna a zariadenie, cize v podstate by zostali povodne iba obvodobe mury, strecha a zopar priecok. Vela veci si chceme robit svojpomocne, otec, brat aj svagor su stavbari a chcu nam s tym pomoct. Buranie neprichadza do uvahy, rodina co nam to predala si tam nechala pravo dozitia aj ked tam uz nebyva. Chcem sa s vami poradit, najma ti co uz maju za sebou rozsiahle rekonstrukcie podobneho typu a odbornici, kolko nas moze cca vyjist podobna rekonstrukcia? Uvedomujem si ze sa tam mozu vyskytnut dalsie problemy ako to uz pri rekonstrukciach byva a cena zavisi aj od pouziteho materialu (ktory planujeme pouzit priemerny, skor trochu vyssia kvalita, ale ziadna kuchynska linka za 10tis. a podobne srandy), ale aspon priblizne odhady dalsich ludi nam pomozu. Dakujem :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Mám vo fotogalérii podobný dom len menší 74m2. Som stavbár všetko som si urobil sám okrem elektriny na komplet stála cca 1500€ . Kúrenia kotol 1300 a podlahovka 700. Inak som všetko urobil sám sem tam s pomocou rodiny. Celkom ma to vyšlo okolo 21 000€. Váš dom je väčší o 40% tak aj tak nejak bude vyzerať konečná suma.Na dom som nerobil obytné podkrovie nepotrebujem ho .
Odpovedať
@nausa min 100 000€ ak pojdete cez firmu na kluc. ak sami vsetko spravite teda svojpomoc cca 60000 a vyssie ale ako ste sama napisala zavisi od materialov a tech.postupov co zvolite
Odpovedať
@nausa zaplatis za to ako za novy dom mozno viac. Znamy tak prerabal mal to dadsej zburat. Si uvedom ze ronis vlastne vsetko od zmova s tym ze este musi burat, steny bohvienaky kreive a pod. Nove je nove a dolepena sopa je dolepena sopa
Odpovedať
Právo dožitia....to ako tam budú dozivat keď všetko rozbijete,no neviem či o bola výhodná kúpa...ak budete robiť samí ušetríte.....ale staré ostane staré..ja som tak prerabal ,potom som už nevládal a dal to firme..
Odpovedať
@nausa kúpili výhodne ? dožitie , 100 ročný dom ? To by mne museli za to zaplatiť aby mi také niečo zavesil na krk. Nový dom jednoduchšie postaviť a lacnejšie. Na takom starom neni nič dobré, ani tie múry, žiadna jednotná základná doska. Murivo je hrubé vôbec neizoluje a ak sa dá na to hrubý polystyrén je to už ako bunker široká stena a stále to bude tepelný most spojený so zemou... 8-( Ale sú taký ľudia čo tomu stále veria že opraviť je tá správna cesta ...tak nech si idú po nej ...
Odpovedať
s cislami za prace ti nemozem pomoct,ale mam vo fotoblogu rekonstrukcie aj 100r.domov...tak sa mozes inspirovat,ak su dobre steny ,zaklady..nebude problem
Odpovedať
@sysell dal by si za starý dom viac ako za nový?, starý sa oplatí kúpiť ak je celková cena nižšia i s búraním ako niekde len pozemok, tiež som prerábal starší dom , no poznal som ho vyrastal som v ňom, vedel som čo meniť treba a čo nie, ak máš i nový tiež robíš časom rekonštrukcie, všetko nemá rovnakú životnosť a časom sú iné technologie
Odpovedať
Profilova fotka
@nausa Z ceny stavby predstavuje obvodové murivo cca 6-8 %, ostatné vymeníte plus podrezanie. Cena stavby pri účinnej svojpomoci a priemernej kvalite neklesne pod 500€/m2, takže ak nemá dom historickú hodnotu, unikátne konštrukcie alebo iný dôvod (dožitie nepočítam, to nie je trvalý záväzok) tak je to neúnosná investícia. Ale ak Vás netlačí sťahovanie a chcete sa stým pohrať, možné to je. Začal by som dobrým projektom aj s technickými riešeniami, pretože ak urobíte niektoré úpravy skôr ako sú potrebné, proces je nevratný a keď , za neúmerné náklady.
Odpovedať
@mesarosanton parada, na taku rozsiahlu rekonstrukciu je to podla mna velmi dobra cena :) s vlhkostou tam asi neboli problemy? @stokibb dakujem za odhad @sysell @daralbajda @leilak1 ano je to vyhodne, za ten pozemok co k tomu je by sme platili v trhovych cenach tak o 50-60tis. viac ako sme zaplatili, nikto tam uz nebyva ani nechce byvat, pravo dozitia je len pre ich dobry pocit aby sa tam mohli ist niekedy este pozriet, navstivit, stari ludia rozmyslaju v tomto inak... nepalena tehla vyborne akumuluje teplo, nepotrebuje ziadny polystyren a je to najzdravsi material v akom moze clovek byvat, videla som uz zrekonstruovany aj 300 rocny dom z nepalenej tehly v ktorom sa byva a vydrzi este dlhsie ako dnesne chemiou zlepene drevodomy, nechcem sa tu hadat, chcem iba pocut nazory na odhad ceny tejto rekonstrukcie, dakujem za pochopenie :)
Odpovedať
@maria123 skoda, ze tam nie su fotky aj predtym ako to vyzeralo, ale inak krasne prestavby, posluzia minimalne na inspiraciu :) @jan45 Cize podla Vas by to mohlo stat cca 58tis. (500x125-7%)? Podrezanie mame nacenene na 3000€ so vsetkym a este aj strecha zostava. Urcite nechceme zacat bezhlavo rekonstruovat, radime sa kde sa da. S Vami by sme sa neskor chceli poradit este aj o moznosti korenovej cisticky ak budete chciet, mame na Vas dobre recenzie :)
Odpovedať
Profilova fotka
@nausa Múry som podrezal.
Odpovedať
Ako som rekonštruoval ja? Vždy som spevňoval základy, podkopaval pol domu kde boli nízke pivnice a prehlboval o cca 69 cm, druhý o 1, 2m.vzdy mi to trvalo od apríla do novembra -to podkopaval a podbetonovat , robili to 3chlapi. Strechy som nechával, všade urobil podkrovie, omietky osekat dal nové. Okná nové, kúrenie nové. El tiež. Vždy som alé bol nútený niečím tak robiť . Raz 5ročne vecne bremeno 2 -hy krát nevysporiadany prístup k pozemku , ale vždy to boli cca 3 roky driny.akurat tým že som bol stále pod strechou má nič netrápilo..
Odpovedať
Článok sa načítava...
@daralbajda ved ťa do toho nikto nenútil , chcel si si to skúsiť , mne tak prerábal švagor 7 rokov nestavbár nikdy s tým nerobil, no chcel si to skúsiť, nakoniec mu to známi s krčmy všetko zmákli za pol roka
Odpovedať
@nausa pri niektorych boli ale mne sa to sem nechcelo davat...pozerala som skoro 90perc tych rekonstrukcii a veru,casto hotova katastrofa tie domy,mury,a vsetky tie neprijemne prekvapenia...des...nemecke domy...
Odpovedať
@duzu akurát že som stavbár , a vždy som si myslel že to je dobrá kúpa ,aj bola, teraz mi núkajú 8 násobok za koľko som kúpil, ale bez môjho vkladu a nákladov na rekonštrukciu ..ináč som to kúpil za 1/3 toho čo pýtali lebo sa každý toho bál..?
Odpovedať
Profilova fotka
A máte financie na rekonštrukcou.?Ked tam pôvodný majiteľ má právo dožitia neberie to banka ako ťarchu?ak by ste vybavovali hypo?
Odpovedať
skus sa spytat tychto troch @zienka_z_lesa @trademan @bendy252 Vsetci rekonstruuju stare domy
Odpovedať
@daralbajda tak môžeš zarobiť, u nás je takých pár, kúpia za babku akože zrekonštruujú zvonku je to vidieť a zarobia, pre seba si si to mohol kvalitne aj čo nevidieť
Odpovedať
@kuratko22222 cast financii mame,cast bude hypoteka na ktoru sa zalozi sa iny dom @zita19 dakujem za tipy @maria123 a napriek tomu tie rekonstrukcie dopadli tak pekne ako v albumoch?
Odpovedať
@nausa ano,ale samozrejme ze toto je vysledok profi prace od remeselnikov po profesion.architektov interierovych dizajnerov,a to vsetko za 8dni,ale tu ide o relaciu :-)
Odpovedať
@duzu vždy musíš robiť kvalitné ,ako keby si to robil pre seba...
Odpovedať
Ak máte veľa času, síl, nadšenia a trpezlivosti, podľa mňa to zvládnete aj za niečo okolo 30 000€. Ak budete platiť kamošom čo pomôžu Vatikánskou menou, vlastnoručne vytrhávať podlahy, špekulovať čo kedy a ako urobiť, aby to bolo čo najlacnejšie, kukať sa na iných ako čo robia a potom to skúšať na svojom...samozrejme, že sa to dá zvládnuť aj za 100 000 ak budete pohodlní a volať si robošov, ktorých necháte na dome samých a podobne. Robiť si všetko sám je extrémne vyčerpávajúce, takmer časovo nemožné a výsledok je väčšinou nedokonalý. Ale ten pocit, keď niečo opravíte sami, je na nezaplatenie. :) My ešte stále nemáme teplú vodu, ale to je iný príbeh...stojí to za to, verte mi a zvládnete to za toľko peňazí, koľko komfortu a času budete ochotní investovať :) veľa šťastia!!!!
Odpovedať
pri triezvom uvažovaní a realizácii okolo 30tis.€ by mohlo stačiť... ja som riešil ako prvé poruchy múru z nepálenej hliny, podrezanie domu, potom sa urobila strecha, krov bol dobrý tak len latovanie nová škridla... urobená nová elektrika, kúrenie, okná, dvere, omietky, podlahy .. robené svojpomocne a niečo cez živnostníkov cca 2 roky... čiže ak sú v rodine stavebníci ešte by šlo niečo dole za prácu na streche určite.. a ide aj o ten pocit, že toto som spravil sám, áno nie je to dokonalé, ale s tým treba rátať je to 100ročný dom a ten má byť predsa krivý :D ale výsledok bude super uvidíš
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?