Biela pleseň

Profilova fotka
Kupil som dom ktorý bol dlho neobyvany a na stenach biela plesen alebo niečo podobne .Je šanca ze ak sa všetko prestierkuje vapenou stierkou q bude sa tam bývať tak sa to neurobí?na niektorých stenach je to na obvode,niektoré sú nad pivnicou q niektoré sú v stredu domu kde nie je ani pivnica dole ani obvod.Dakujem za každý radu
Odpovedať
@stefan_cmar to nieje plesen. je len x krat zvlhnuta a vyschnuta omietka a je zvetrana. Ibaze ak sa mylim.
Odpovedať
Profilova fotka
Su to miesta kde kapilarami vzlina vlhkost
Odpovedať
Profilova fotka
@lukas1115i čiže ako to riešiť podľa teba??.stačí prestierkovat a keď sa bude bývať bude OK ?
Odpovedať
To chce obnoviť hydroizolacie, ináč sa ti to bude robiť stale
Odpovedať
@stefan_cmar presne tento úkaz máme na stene, kde od susedovho balkóna zatekalo. Plieseň to nie je, Ale ak máš obavy, tak pre istotu môžeš ošetriť Savom proti pliesňam a následne, po zamedzení vlhnutia to znovu omietneš.
Odpovedať
Mal som rovnaký problém. Dal som to podpíliť a mám pokoj . Jednalo sa o vzlinajucu vlhkosť. Treba riešiť zdroj, nie opravovať príznak.
Odpovedať
Presne, tie steny tahaju odniekial vodu. To nie je kondenz, ktory by siel vyriesit inym rezimom kurenia, vetrania a pod. Chce to vyriesit pricinu, niekde bud zateka, alebo je zla hydroizolacia.
Odpovedať
Profilova fotka
@alabastrova ale na dotyk je tak stena sucha nie je vlhká tak preto neviem co to je
Odpovedať
Profilova fotka
@stefan_cmar ono to bude vo vnutri steny. Ako podla mna pokial sa budes venovat len povrchu, tak sa to bude objavovat opakovane
Odpovedať
Profilova fotka
aj ste sa teda rozhodli, co s tym spravite
Odpovedať
no ved co s tym bud poriadne preschnut alebo neviem, a hlavne prist na to odkial tahaju vodu, lebo takto to casom budes mat v neskutocnom stave.
Odpovedať
@stefan_cmar presne, ako píšu všetci, žiadna pleseň, ale vlhkosť. To, že je to teraz suché, nič neznamená. Toto sa deje väčšinou pri istej teplote. Máme starý dom a tiež to máme/mali sme na jednej stene, robilo sa nám to najprv do výšky cca pol metra, omietku sme obili, dalu sanačnu, z druhej strany sme oddelili betónovu podlahu vedľajšej miestnosti -nevykurovanej, vykopali časť aj do hĺbky a zateplili styrodurom. Vodorovná izolácia tam síce je, ale túto časť domu máme akoby vykopanu do zeme, čiže bohužiaľ ta vlhkosť ma kade ísť. No a po tomto procese sa tie mapy robia už len na dvoch miestach a do výšky asi 10 cm. Pre nás úspech, mapy každého pol roka oskrabem a natriem.
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?