Vymena 1 radiatora za 400 euro

Ahojte, som strasne sklamama s cenami, ktore sa zacinaju na Slovensku objavovat. Za vymenu jedneho radiatora v byte, som dostala 2 ponuky a obe boli za cca 400 euro. V cene je samozrejme aj radiator ... je to normalne?
Odpovedať
@minnehaha2005 no zalezi jaky velky radiator.....cena cca200€ ked mu treba vypustat vodu asi nieco prevarit, konzoli montaz tak aj primerana cena za to ze ti pride kurenar vymenit jeden radiator
Odpovedať
wtf :-(
Odpovedať
Normálna cena ....keď sa zdá cľoveku niečo drahé urobí si to sám...
Odpovedať
Tiež mám pocit že majstri celkovo už nevedia koľko pýtať (nie len kúrenári) 1000SK je ekvivalent 100€. Ceny sa zaokrúhlujú v najlepšom na 50€ :) (ale idealne na celé stovky-asi kvôli ľahším výpočtom)
Odpovedať
ako sorry ale za vymenu radiatora???? nech stoji 200€ a dalsich 200€ robota? ved za 1hodinu co uz prehanam to mam mat zbuchnute.cize 200€/hodinu dobreeeee ]-(
Odpovedať
A to jeden sused čo tu stavia dom si chce dať namiesto podlahovky radiátory , že on tej podlahovke moc neverí :-D mal by toto čítať.....
Odpovedať
Výmena radiátora bola kedysi 1000-1500 Sk + radiátor a drobnosti. Čiže 200 € aj s radiátorom by bolo OK...
Odpovedať
ocuvajte a nemenil on dva radiatore? :-D
Odpovedať
@dedo758 kedysi bol plat kurenara 3500 sk t.j 120 eur dnes pod 1000 eur ti nepôjde nikto .
Odpovedať
vzdy ide o dohodu,urcite to bolo vela,ale to ti nepovedal pri obhliadke? =-)
Odpovedať
@minnehaha2005 kupte si radiator sama, (on si dal urcite prirazku) a zozente len kurenara na vymenu. ja som platila cca 50€
Odpovedať
@minnehaha2005 hľadaj ďalej, alebo si sprav sama, veď to nie je nič ťažke, tu na fóre to zvládne každý druhy a za štvrtinovú cenu. Bohužiaľ služby sú drahé a zlacňovať nebudú.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@minnehaha2005 poviem tak - nechceš? nemusíš. sprav si sama. alebo nech sa naučí tvoj chlap/otec/syn. alebo nech ti to spraví tuto @beckham23 , keď je na to taký odborník. On to spraví za hodinu a vypýta za to hodinovú taxu 10€. pre ostatných - nevieme vôbec nič o tom rádiatore a podmienkach. možno nemá teta ventily na oboch trubkách, a ktovie, čo ešte. zadarmo nik robiť nebude. už tu bola nedávno debata o cenách remeselníkov.
Odpovedať
treba hľadať ďalej, je veľa vodárov, niekto je drahý, niekto lacný, niekto dobrý, niekto fušer. Dnes je doba keď si skúsený odborník môže zapýtať nie hodinovú mzdu ale úkolovú a vtedy je len na jeho šikovnosti za aký čas to zvládne. tým pádom môže za povedzme pár hodín zarobiť nielen 30 e ale kľudne aj 300 e. Je mi jasné že človek, ktorý zarába priemerne cca 450 e za mesiac sa mu to vidí veľa, nemôžte porovnávať plat odborníka s s vlastnou výplatou.Treba si to vyskúšať, vedieť to, mať zodpovednosť, znášať náklady s podnikaním.. každá minca má dve strany 8-)
Odpovedať
nevieme čo všetko obnaša výmena
Odpovedať
@daralbajda Myslel si 100 € - za radiátor? Vymenil som s kolegom 5 radiátorov za hodinu a pol. Rozteč sedela, od steny stred tiež. Keď som zistil, koľko za to firma vypýtala, prišlo mi zle... Sám by som to dal - ako som písal - za polovicu ceny...
Odpovedať
@dedo758 a za koľko by ste vymenil 1 radiator, keby nič nesedelo a robili by ste to ktovie, ako dlho? na koľko by ste to nacenil, keď by ste mal z predošlých zákaziek skúsenosti, že NIKDY nič nesedí a nikdy nie je nič ideálne? Málokedy sa podarí vymeniť 5 rádiatorov za hodinu a pol. Väčšinou také jednoduché výmeny si vedia spraviť ľudia sami. Niekedy sa nepodarí vymeniť 1 rádiator za dva dni.
Odpovedať
Keď nesedí, tak dopájkujem. 2 radiátory za hodinu. Ak som s kolegom, ohýbame a zvárame. 4 za hodinu... :-) Sadzba je u mňa väčšinou ako som písal, + materiál. Ale vždy najprv obhliadka, sám osobne si všetko pomeriam, aby som bol na 95 % pripravený. Tých 5 % je napr. desatinku hrubšia 1/2" rúra staršieho dáta, na ktorú nejde strojom závit narezať a podobne...
Odpovedať
@minnehaha2005 Ústredné kúrenie 59 Centrálne odvzdušnenie systému ÚK S 11,00 60 Demontáž radiátora (bez blendovania) U / S 6,00 61 Jeden zvar potrubia DN 10 - 50 S 10,00 62 Odvzdušnenie radiátora 1 ks S 1,00 63 Odvzdušnenie radiátora 1 ks na šrúbení U / S 2,00 64 Odvzdušnenie stúpačky S 5,00 65 Oprava spojov utiahnutím U / S 2,50 66 Oprava ventilu, šrúbenia (uzatváracieho) bez vypustenia stúpačky U / S 5,20 67 Oprava, prečistenie termoregulačného ventilu ÚK bez vypustenia systému U / S 11,50 68 Oprava, prečistenie termoregulačného ventilu ÚK s vypustením stúpačky U / S 18,00 69 Prečistenie filtra ÚK 1 ks S 15,50 70 Prepláchnutie stúpačky ÚK a radiátora U / S 24,00 71 Pretesnenie článku radiátora U / S 28,00 72 + každý ďalší článok U / S 6,00 73 Pretesnenie ružice radiátora U / S 14,50 74 Spustenie a napustenie stúpačky U / S 6,00 75 Spustenie a napustenie systému UK (celý dom) S 65,00 76 Upevnenie radiátora - staré konzoly U / S 11,00 77 Výmena článkového, panelového radiátora za nový s pripojením AL- plast potrubím U / S 39,50 78 Výmena článkového, panelového radiátora za nový s úpravou prípojok (kyslík, plyn) U / S 55,00 79 Výmena odvzdušňovacieho ventilu U / S 2,00 80 Výmena potrubia zváraním, vyrezanie, príprava potrubia, 2 zvary S 45,00 81 Výmena radiátora bez úpravy U / S 26,00 82 Výmena radiátora s úpravou (rezanie závitu ) konzol alebo prípojok U / S 34,50 83 Výmena stúpačkového ventilu S 19,50 84 Výmena termostatického ventilu alebo uzatváracieho ventilu, šrúbenia 1 ks S/U 11,00 85 Výmena vypúšťacieho ventilu S 2,50 86 Výroba prípojky k radiátoru AL- plast U / S 12,00 87 Vyspádovanie radiátora U / S 23,00 88 Zablendovanie radiátora 1 ks
Odpovedať
@minnehaha2005 Som našiel na nete cennik jednej firmy a možes si vybrať čo ani budu robiť.
Odpovedať
Cenkros... strašný systém.
Odpovedať
@dedo758 Super, tak sa ponúkni minehahe, že jej to vymeníš za 250, radiátor prinesieš. Plus 30 EUR za cestu na benzín. A budete na tom dobre obaja. No nie je to fajn, že je modrá strecha? Navzájom si pomôžete. 8-) @minnehaha2005 Ak sa dedo758 bude ošívať, že to neurobí, lebo hento a tamto... tak zavolaj na 0904 291 192 meno Granec. Je to partia inštalatérov zo Záhoria, možno prídu aj k tebe (neviem, kde presne bývaš). Len treba presne povedať, čo tá výmena obnáša: - vypustenie stupačky? - montáž / výmenu ventilu? - treba upravovať prívodné trubky? Niečo píliť? Nadpájať? - treba montovať nové konzoly do steny?
Odpovedať
ja by som si vypytal 600 kedze je to 4metrovy liatinovy radiator s digitermostatom s vypustenim celej stupacky v starom 7 poschodovom dome bez vytahu a bez moznosti parkovania
Odpovedať
@worker_falcon nehnevaj sa, je jasne, ze zadarmo nik robit nebude, ale malo by sa trochu selektovat aj podla odbornosti. Moja hodinova mzda lekara s takmer 10 rocnou praxou sa ani nepriblizuje sumam, ake si pytaju napr. obkladaci, ci ini remeselnici. Kazda praca si vyzaduje odbornost a skusenosti, ale treba snad aj pozerat na to, kolko dany clovek musel vynalozit usilia na to, aby ziskal kvalifikaciu na svoju pracu. A poznamka, ze ked sa ti nepaci, sprav si sam - skusim to vylepit na dvere svojej ambulancie aj s cennikom....
Odpovedať
WAW že 400... pozri bazoš niekedy predávajú aj nové radiátory (zostali z prerábok, zrušenej predajne a pod.) a za 100e máš nový. odpoj stupačku vo vetve nad a pod tebou, priprav si vedro, kde odtečie tvoj radiátor a ostatné nechaj na chlapovi 8-) ak nie je úplne lemravý, tak to zvládne... ak je lemra, tak dúfam, že je to nejaký lekár/advokát/bankár a takí si dokážu človeka na výmenu zaplatiť (takže nebuďte lakomí, vy tiež nerobíte zadarmo) ;-)
Odpovedať
400 Eur je v kazdom pripade vela.
Odpovedať
Profilova fotka
@alicka850 nuz, ja si myslim, ze takmer nikoho nezaujima, kolko namahy kto vynalozil pri studiu ;) Kto na to ma, zarobi dost, kto na to nema, ten place nad systemom. Vo svojom blizkom kruhu poznam 3 vystudovanych a atestovanych lekarov, z toho dvaja robia v krute sukromnej sfere a na plat sa rozhodne stazovat nemozu.. a 3tia sa na to po skusenostiach vo verejnej sfere vyklasla a podnika v IT biznise. Podobne to bude aj s majstrom, co si vypyta viac, ako lekar s 10rocnou praxou. Holt ked ma dost zakaznikov, ktori su ochotni mu to zaplatit, preco by si mal pytat menej... No offense. Kludne si ten oznam na dvere zaveste a uvidite, co sa stane. Len ta kvalita sluzieb musi byt taka, aby mal clovek za to dovod extra platit.
Odpovedať
Ja som daval menit radiator v lete.Radiator slovensky Attack VK22 600x1200mm,stal 110eur.Volal som na bytovy podnik a cena montaze bola 45eur.Cena by bola len 40,ale prisli na 2x,kedze najprv vypustili stupacku,vymontovali radiator a ja som mal este tyzden casu nato dat vystierkovat aj za radiatorom,malovanie atd.Takze 400 je brutalna cena.
Odpovedať
@maslenka47 nie je zmyslom tohoto fora riesit situaciu v zdravotnictve, takze nejako to nebudem rozvadzat, hoci by som vam k tomu mohla napisat vela. Len vam zelam, ked budete potrebovat zdravotnu starostliost, aby v tych nemocniciach a statnych ambulanciach nesedeli len ti, ktori nemali dost schopnosti presadit sa v kruto sukromnej sfere.
Odpovedať
@daralbajda to je pravda čo hovoris...lenze,ako si povedal "volakedy" Zmenili sa casy. Je predsa demokracia, Ak zákazník jazdi na bavoraku chce to aj remeselnik....áno? To je jeho právo. Živnost je nie lacna zalezitost. Mozno je cena naozaj prehnana,neviem. Vsetko je dnes uz drahé.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?