Statik

Zdravim Vas, prosim o radu, pri rekonstrukcii chcem menit jedny dpuere- nejedna sa o nosnu stenu-potrebujem statika? Ak potrebujem statika,co to asi stoji a neviete poradit nejakeho v Bratislave? Dalej chcem zasklit lodziu-mame tu uz aj finske zasklenie aj plastovymi oknami. Prosim o radu co robit a ako zasklit. Dakujem pekne
Odpovedať
Profilova fotka
statika potrebujes na ziskanie povolenia na prerabku...teda ak ide o rekonstrukciu typu nove jadro..al. zmena dispozicie bytu ak ides robit otvot do panelu potrebujes stavebne povolenie a k tomu sa priklsda posudok statika aj napriek tomu ze to nie je nosna priecka...
Odpovedať
@73daniela dakujem,ale my mame este stare steny,nie je to panelak,steny su murovane a hrubka steny je asi 10cm,nie viac. Jadro mame murovane takze tam nic nebudeme robit,len vymena rozvodov a to som citala,ze to je len udrziavacia praca takze tam netreba povolenie ani ohlasenie. Ohlasenie budem robaj tak,lebo susedia su susedia.
Odpovedať
Profilova fotka
@sylvia78 na bytom by vam teda pri ohlaseni mali potvrdit ze nebudete potrebovat povolenie a v tom pripade nic z vyssie napisaneho nepotrebujete..:-) prajem nech sa vsetko vydari
Odpovedať
@73daniela dakujem moc pekne, veru dufam,ze pojde vsetko v pohode. este sme nezacali,ale uz mam hlavu v smutku.
Odpovedať
Profilova fotka
@sylvia78 tes sa na nove byvanie:-)
Odpovedať
@73daniel . Tak to ano, len tie tyzdne vydrzat u svokrovcov. :-( su fajn,vazim si ich, mam ich rada, len ...
Odpovedať
Profilova fotka
@sylvia78 no to poznam ja som byvala u rodicov...ja som uz utekala ked som mala urobrnu kupelku a postel kuchunu som nemala...neboj rychlo sa to suchne..:-)
Odpovedať
Profilova fotka
Neviem poradit ci treba, ale ak by bolo treba, moj otec je statik v BA a patri k tym lacnejsim, tak pripadne napis IP o kontakt ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sylvia78 Meniť dvere ? to isto môžeš aj bez posudku, asi si myslela, že chceš robiť nový otvor. 10 cm stena v tehlovom dome je len deliacia priečka a určite nevyžaduje statický posudok, max. len vyjadrenie statika, že nijak neohrozí stabilitu konštrukcie. Na zasklenie loggie treba ohlásiť na príslušnom úrade. Samozrejme, že spôsobí priťaženie loggie, ale to zaťaženie je tak nízke, že už teraz viem, že loggiova doska vyhovuje na takéto zaťaž.
Odpovedať
@xmarekx dakujem Ti velmi pekne
Odpovedať
Zdravím Vás, som projektant-statik, a pokiaľ sa jedná len o výmenu dverí, nie je potrebný statický posudok. Ak by ste rozširovali otvor, alebo vytvárali nový otvor, statický posudok by bol vhodný.
Odpovedať
Zdravím,poznáte niekto prosím šikovného statika v Bratislave?Dakujem ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@martin0811 Posielam do IP kontakt.
Odpovedať
Dobrý večer, prosím Vás hľadam statika v Blave, ktorý však nie je taký drahý. Som zúfalá z kuchyne :-(
Odpovedať
http://www.sksi.sk/buxus/generate_pag... Co zanmena drahy? Urcite sa to bude lisit v zavislosti ci sa jedna o nosnu stenu alebo nie. Ja som za zburanie 2 nenosnych priecok zaplatil 80€.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Profilova fotka
Ahojte, máte prosím kontakt na nejakého statika? Najlepšie overeného s primeranou cenou. Hľadám niekoho okolie Trenčín až Žilina. Ďakujem za pomoc :-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@janezz uz ste asi zhonali kedze je to z jula. Ale ak nie mam jednoho super z TN. A mozem sa spytat prerabali ste byt ci dom? Ak byt ziadal od vas domovnik potom stavebne povolenie? Lebo akosi nechapem k comu kedze on daval suhlas na ziadost ze mozeme ist vyrezat panel
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
@nat88 Dobrý deň. Viete mi do správy poslať nejaký kontakt? Práve zháňam skúseného statika z okolia NM-TN-IL na rekonštrukciu RD.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
dobry vecer viete mi piradit dobreho statika za rozumnu cenu v okoli Trnavy.Ide mi o posudenie dvoch stien v dome, ci su nenosne. dakujem za rady
Odpovedať
Profilova fotka
Ja by som potrebovala statika - v Žiline. Ide o rekonštrukciu 3,5i bytu v bytovke so zmenou dispozície, časť stien najmä v blízkosti bytového jadra by sa búrala, časť by sa stavala nanovo + výmena pozície kúpeľne a kuchyne. Byt má vraj nosný iba obvodový plášť, vnútorné priečky sú vraj nenosné. Je však na vyvýšenom prízemí, nad ním sú ešte 3 ďalšie byty. Odporučíte mi niekoho?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?