Menu Forum

Rekonstrukcia 3-izboveho bytu 92m2. Da sa to do 18000€?

28. jan 2016  • 
fotoportrét
fotoportrét
xmansk
Registroval sa 17. októbra 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 10 príspevkov. Okres Banská Bystrica.
fotoportrét
fotoportrét
xmansk
Registroval sa 17. októbra 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 10 príspevkov. Okres Banská Bystrica.
 Zdravim Vas,

kupa bytu je na spadnutie a potrebujem si vytvorit provyzorny rozpocet na rekonstrukciu. Kedze pocet bytov, ktore som rekonstruoval sa blizi k nule a tym padom nemam s tym takmer ziadne skusenosti obraciam sa na Vas s otazkou, ci mi viete poradit kolko cca stoji rekonstrukcia takehoto bytu, pripadne jednotlive polozky. Pozeral som viacere prispevky tu na fore a mal som pocit ze ludia maju dost nizke rozpocty, az som bol prekvapeny, ze sa do toho da vtesnat. Priebezne pocitam rozpocet okolo 18000€.

Rekonstrukciu nechceme robit cez firmu. Co budeme vediet si spravime sami aj s pomocou znamych, a co nie, na to vieme zohnat majstrov. Jedna sa o stary tehlovy bytovy dom, v podstate bez jadra ale s odvetravaciou sachtou, ktora je uz murovana. V plane mame:
-zosrabanie omietok, zrejme aj stropov
-vyrthanie starych podlah, dlazieb a obkladov.
-kompletna vymena elektrickych rozvodov aj rozvodovej skrine, zasuvok, vypinacov, ...
-vymena radiatorov(6ks)
-vymena okien v jednej izbe + vymena 2x male okno cca 30x60cm
-uprava, mozno vymena vodoinstalacie za novu
-posunutie jednej nenosnej priecky
-vysekanie zarubni u vsetkych dveri (9ks)
-posunutie jednych dveri v nenosnej priecke
-zamurovanie jednych dveri a dvoch malych okien cca 40x40cm, kde namiesto okien pojde otvor pre odsavanie
-vysietkovanie a stierkovanie celeho bytu vratane stropov (tu ale uvazujem ako alternativu spravit sadrokartonove podhlady v celom byte s LED osvetlenim, kedze su tam vysoke stropy)
-osvetlenie
-nove laminatove podlahy cca 70m2, zvysok dlazba
-obklad kupelne a wc
-vana, umyvadlo, geberit wc, sprchovy kut
-drevene interierove dvere aj s drevenou zarubnou (7ks), z toho jedny dvere (do komory) by mohli mat dodatocnu izolaciu
-vymalovanie

Druha vec ktoru sa chcem opytat sa tyka plynu. V byte je privod plynu a plynovy prietokovy ohrievac vody. Zrejme nejaky stary, bude ho treba vymenit. Tak isto je privod plynu do kuchyne. Ja som vyrastal bez plynu a tak mam prirodezne voci tomu nejake zvlastne predsudky emoticon Teplo je dodavane z mestskej kotolne. Aky je Vas nazor? Zbavit sa plynu a prejst na elektrinu? V pripade zachovania plynu, kupit ohrievac vody aj so zasobnikom, alebo staci len prietokovy? Kedze je tam plyn, napadla ma aj varianta odpojenia sa od mestskeho vykurovania a nahradit to plynovym kotlom na kurenie aj vodu - co si o tom myslite? Musi byt okolo toho strasne vela papierovaciek...

Predpokladam ze na taketo upravy je uz potrebne stavebne povolenie. Snad som nic ine nezabudol... Samozrejme ide o moj hruby odhad a ocakavam od Vas tak isto len velmi hruby odhad. Ziadny nabytok, kychynsku linku a spotrebice do toho nepocitam.
Vopred dakujem.
21. jan o 12:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
zuzka60
2
Registrovala sa 26. januára 2013 na modrastrecha.sk. Pridala 857 príspevkov a 1 inzerát. Má 2 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
zuzka60
2
Registrovala sa 26. januára 2013 na modrastrecha.sk. Pridala 857 príspevkov a 1 inzerát. Má 2 priateľov.
 toto je uz na vypracovanie ponuky.emoticon
daj si to xls, ku kazdnemu daj ceny bars len tak a sumuj. 20-30tis by malo staci
21. jan o 12:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
zunastudio
ZUNA STUDIO - Luxurious Design in Perfection
Zuzana Havašiová PRO

Stavebné a montážne firmy - Okres Bratislava
84

“"Keď práca nie je pretkaná láskou, tak je zbytočná." - Matka Tereza ~~~Happy V Day~~~”
(Pred 9 mesiacmi)

fotoportrét
fotoportrét
zunastudio
ZUNA STUDIO - Luxurious Design in Perfection
Zuzana Havašiová PRO

Stavebné a montážne firmy - Okres Bratislava
84

“"Keď práca nie je pretkaná láskou, tak je zbytočná." - Matka Tereza ~~~Happy V Day~~~”
(Pred 9 mesiacmi)

Ja odporucam si urobit tabulku so 1.) zoznamom prac, ktore si viem urobit zadarmo 2.) ktore nie. K obom dalsi zoznam so supisom potrebneho materialu. A budete mat hruby rozpocet, ktory mozete operativne modifikovat a prispobit mu rozpocet na variabilne polozky (vyber sanity, svietidiel, podlah, obkladov, a pod.). Kazdy projekt je jedinecny a tazko ho porovnavat s druhymi. emoticon
21. jan o 21:43  •  už býva v dome  •  www.zunastudio.com  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
chrobak7 (48 r.)
1
Registroval sa 2. septembra 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 939 príspevkov. Má 1 priateľa. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
chrobak7 (48 r.)
1
Registroval sa 2. septembra 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 939 príspevkov. Má 1 priateľa. Okres Bratislava.
 Podľa mňa 18000 je málo na takú rekonštrukciu, akú chceš. My máme 4 i. byt, 79 m2 a v roku 2002 sme ho rekonštruovali. Rozsah prác bol menší, ako plánuješ ty a vtedy nás to stálo aj s oknami takmer 600.000 SKK. A to boli ceny spred 15 rokov. TAkže rátaj minimálne s 25.000 eurami, radšej maj pripravených 30.000. PRedpokladám, že aj kuchyňu budeš chcieť tiež novú...
21. jan o 22:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sysell
19
Registroval sa 22. júna 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 2918 príspevkov. Má 5 priateľov. Okres Martin.
fotoportrét
fotoportrét
sysell
19
Registroval sa 22. júna 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 2917 príspevkov. Má 5 priateľov. Okres Martin.
 Ak nebudes mat velke naroky na material a porobis si sam urcite sa da. Sak si spis ceny materialu to vies odhadnut a co ti ostane na pracu.
Ked tu niekto odhaduje 20-30 litrov pani za to plus cena bytu postavim novy dom.
21. jan o 22:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
manilla
55
Registrovala sa 19. februára 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 2052 príspevkov. Má 65 priateľov. Nemecko.
fotoportrét
fotoportrét
manilla
55
Registrovala sa 19. februára 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 2050 príspevkov. Má 65 priateľov. Nemecko.
 do 20 sa podla mna zmestis. ja som prerabala komplet, 78m2. mensia zmena dispozicie s rezanim panelu a murovanim, nove rozvody el, vody, plynu, stierky, podlahy, nove interierove a vchodove dvere, okna, kuchyna vr. spotrebicov, kupelka + wc. do 20 som sa zmestila. je pravda, ze vacsinu sme robili sami.
22. jan o 10:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
davidf
Registroval sa 9. januára 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 35 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
davidf
Registroval sa 9. januára 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 35 príspevkov.
 Podla mna 18000 je velmi optimisticke cislo. Minimálne 25000 pri tom ze vsetko budete robit sami a budete použivat najlacnejsie materialy
28. jan o 17:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to