Posunutie kuchynského drezu

Dobrý deň, chcela by som sa poradiť ohľadom prerábky kuchyne a posunutia drezu. Voda a odpad v kuchyni sú už pripravené podľa pôvodného návrhu, ale chcela by som získať väčší priestor medzi drezom a sporákom a presunúť drez o cca 20 - 40 cm oproti pôvodnému plánu. Je to možné bez toho, aby som spôsobila, že sa mi bude upchávať odpad? Ako by to bolo najlepšie zrealizovať? Veľmi pekne ďakujem za všetky rady.
Odpovedať
Profilova fotka
@bielasova 20-40 cm nie je dlzka pre ktoru by sa to nedalo spravit. Da sa.
Odpovedať
takto je pripravená voda a odpad v stene, existujú teda na to nejaké rúry, ktorými sa to bezpečne presunie o 40cm doprava bez sekania?
Odpovedať
Profilova fotka
@bielasova kto vam to bude montovat? treba sa v prvom rade spytat jeho ci to nie je problem a bude si s tym vediet poradit. ono to zase nie je taka dialka takze si myslim, ze to pojde len o tom musi vediet dopredu
Odpovedať
Profilova fotka
@bielasova ak mate sikovneho vodara, tak by to nemal byt problem a malo by sa to dat aj bez sekania.
Odpovedať
@svitokf Pravdepodobne tí istí majstri, čo robili vodu pôvodne, len viem, že hovorili, že ak sa presúva drez oproti odpradu, tak je to vždy problém, že sa to potom upcháva. Oni to vtedy sekali a potrebovala som sa rýchlo rozhodnúť, kde to majú vyviesť a teraz po čase som zistila, že by som drez potrebovala predsa len posunúť o kus ďalej.
Odpovedať
Profilova fotka
@bielasova aha tak to je ine ked uz vtedy spominali, ze by to nebolo idealne. ale za to, ze sa spytas nic nedas. v prvom rade ide o to aby si ty bola v pohode s tym ako mas tu kuchynu spravenu, koniec koncov tam budes travit cas ty a nie oni. treba od nich zistit ci aj pri takejto vzdialenosti by bolo treba sekat a podla toho sa rozhodnut
Odpovedať
@bielasova povodne sme mali drez meter a pol od vstupu do kanalizacie a nikdy sa neupchal. Majstri sa musia pohrat so spadom medzi sifonom a odpadom, ale da sa to. Jasne, je to robota navyse, ale nemoze to byt neriesitelny problem. Voda nie je ziadny problem, kupis dlhsie hadicky k baterii
Odpovedať
@zita19 super, to znie povzbudivo
Odpovedať
Profilova fotka
da sa to isto, 40 cm to vobec nie je tragedia. normalne im to treba povedat, ze vtedy to bolo na rychlo a teraz by si to chcela kusok posunut. zadarmo to isto nespravia, mozno sa budu tvarit, ze to je strasny problem lebo je to robota navyse ale nedaj sa odbit
Odpovedať
Profilova fotka
Smerom doprava zavadzia myckuvy ventil odpadu ale obist sa to da kolienkami. Zvysok spravia hadice.
Odpovedať
@bielasova bez sekania, par cm predlzit od steny aby sa minul prackovy ventil,nasledne vykolienkovat k drezu.40cm je nic, videl som aj zmenu umiestnenia drezu o 2-3metre. Majstri preto spominali to predlzenie odpadu voci jeho smeru , lebo je problem napojit ruru v stene ked odrezete z potrubia tych 20-40cm a pridete o hrdlo odpadovej rury.
Odpovedať
@wolodymyr ďakujem, teraz som si všimla, že fotka je z nejakého dôvodu zrkadlovo, posúvalo by sa v smere od myčkového ventilu.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@bielasova potom nemas problem 😀
Odpovedať
my sme tiez posuvali bolo to okolo 30cm a to bola malina nic hrozne, keby to bolo viac, tak asi by to take easy nebolo, ale takto to urobili a spokojnost, dobry vodar nema problem 😉
Odpovedať
@svetlanik3 ďakujem 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?