Pomoc s kuchynou

Zobraz úvodný príspevok
Zdravim vsetkych 🙂 , Caka nas prerabka kuchyne, ktoru nam bude robit stolar podla nasich poziadaviek. Prikladam poslednu (asi 15tu) verziu mojho nakresu (nie som velmi zdatny kreslic 😂) a len ma zaujima vas nazor, ci myslite ze je to rozlozenie ok, alebo je nieco uplne zle. Dakujem za kazdu radu 😊
Odpovedať
Profilova fotka
Co si tie dvere neposunula hned... Je v kuchyni niekde okno? Oproti stolickam je lavica? Digestor ma vyvod von? Kde su tie nadherne sufliky? 😭 To len zltej lienke stacia 4... 🤗 Aspon spoj malu so sporakom a daj jednu 90 skrinku do suflikmi. Rura je vo vyske? Pracka sa bude dat otvorit?
Odpovedať
Profilova fotka
Co si tie dvere neposunula hned... Je v kuchyni niekde okno? Oproti stolickam je lavica? Digestor ma vyvod von? Kde su tie nadherne sufliky? 😭 To len zltej lienke stacia 4... 🤗 Aspon spoj malu so sporakom a daj jednu 90 skrinku do suflikmi. Rura je vo vyske? Pracka sa bude dat otvorit?
Odpovedať
@lenkito10 dvere neviem posuvat, su v nosnej priecke. Viem sa len trochu hrat s prieckou medzi kuchynou a kupelnou. Vzdala som aa 2umyvadla v kupelni a tym padom mozem posunut priecku o 20cm, co znamena ze hned od dveri mozem zacat so 60cm hlbokou skrinkou. Okno je na strane ako je stol a rura.. teda oproti priecke medzi kuch. A kup. Pracka tam nie je, to je umyvacka. Sufliky 80cm budu pod sporakom a este zvazujem ako usporiadam roh ktory mi vznikol novy pod oknom. Bude tam dost miesta, tak moze byt velka rohova skrinka, alebo zasuvky ved umyvacky a mensia vysuvacia skrinka...
Odpovedať
@lenkito10 digestor pojde do stupacky, von ho dat nemozme. A ano, z jednej strany stola som dala lavicu, ale to bude este na diskusiu. Mne sa lavica paci..
Odpovedať
@adushka_dr nedávala by som ďalší roh, ťažkopádne sa využívajú. Ja by som možno takto. Medzi drezom a varnou doskou by vznikla dostatočná pracovná plocha (60+roh+60), zároveň je od drezu k varnej doske "na dva kroky". Kúsok miesta je aj naľavo od drezu a napravo od varnej dosky. Spolu 220+220 pracovnej plochy. Rohová skrinka mohla by vyjsť 105cm a od toho rozmeru sa mi zdá že vyrábajú vnútorné rohové otočné systémy, ak by si chcela. Teraz pozerám, že som zabudla na rúru 🤦, tú by som dala pod varnú dosku a tým pádom tie šuflíky by tam neboli. Ale je voľná skrinka naľavo od nej, takže o 2 šuflíkové skrinky by si neprišla 😉. Naľavo od dverí by som dala iba 40cm hlbokú vysokú skrinku, pre mikrovlnku to stačí a pre uloženie zásob tiež.
Odpovedať
@zltalienka to vobec nevyzera zle 😊🙏, asi detom miniem vsetky ceruzky 😂
Odpovedať
Profilova fotka
Ci sa bude dat otvorit pracka co je vo wc... Tiez by som tam nedavala dalsi roh. Kde je vyvod na digestor? Lebo tahat ruru dolava/doprava mozno tiez zaberie miesto v hornych skrinkach. Ujasni si ci ju zvacsis o tych 20 cm, v kuchyni sa travi viac casu ako v kupelni. Dvere sa ako otvaraju? Aby sa naozaj za ne zmestila 60 skrinka. V tom poslednom navrhu teda vymenit 60ku skrinku s 80kou a ruru dat pod varnu dosku (60) Alebo nemenit skrinky a dat ruru do tej vedla rohu. Alebo ked ju chces mat vo vyske, tak do skrine pri dverach vpravo.
Odpovedať
@lenkito10 digestor potrebujeme mat oproti stupacke, nech je najjednoduchsie to tahat, cize cca tam kde je nacrtnutna varna doska... uz to mam prekreslene, ruru dam pod varnu dosku. Radsej zmensim kupelnu, kuchyna ma pre mna vacsiu priorotu. Chcela som velmi 2-umyvadlo v kupelni ale mensie umyvadlo mi vyriesi kuchynu, takze sa ho vzdam. A dvere sa budu otvarat do obyvacky, take kuchyna je vpodstate volna z oboch stran.
Odpovedať
@adushka_dr prilep sem ak máš prekreslené 🙏
Odpovedať
@zltalienka takto..
Odpovedať
@adushka_dr trochu off topic ale mohla by byť kúpeľňa a wc takto? Bolo by o 20cm viac miesta na nohy pri wc + wc by sa nemuselo obchádzať + wc by bolo aspoň trochu skryté. Práčka by sa otvárala smerom k dverám. V kúpeľni by vošla aj mini vaňa (140cm) alebo priestranný sprchový kút.
Odpovedať
@zltalienka s wc mi manzel nedovoli manipulovat koli odpadu. Uz som aj ja spekulovala dat ho inam ale nie je to unho priechodne 🤷‍♀️
Odpovedať
Článok sa načítava...
@adushka_dr - ešte mi napadlo - a obývačka je kde? Nebude "trčať" chladnička smerom do nej?
Odpovedať
@katrinka8 obyvacka je na papieri dole, akoby oproti drezu.
Odpovedať
Profilova fotka
Tuto kuchynu mi to pripomenulo.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Opat sa vraciam k tejto teme... konecne mame natiahnute priecky a finalne rozmery kuchyne. Museli sme o 20cm skratit jednu stenu koli kupelni, tak som definitivne vylucila jedalensky stol z kuchyne a rozhodla sa pre Ucko... vidite tam prosim nejaku "hrozbu" co je uplne zle a treba zmenit? Hlavne ti co mate Uckovu kuchynu tak sa potesim radam a vychytavkam 😊
Odpovedať
Profilova fotka
Pre mňa je dôležitý v kuchyni aj dostatok priestoru na kuchynskej linke. Aby bolo dosť priestoru pri varení a chystaní. Ešte ak chceš mať vyložené nejaké spotrebiče, kanvicu, mixér alebo neviem čo.
Odpovedať
@pajkus ano, od drezu sa uz taha len samostatna pracovna doska. Mixer planujem mat v lavom rohu. Najradsej by som vymenila drez a varnu dosku, ale manzel to vyhodnotil ako zly napad koli digestoru...
Odpovedať
ruru by som vymenil s chladnickou, pride mi to praktickejsie a ked aj niekto bude sediet pri barovom pulte, tak bude to proste bezpecnejsie keby si aj z rury nieco vyberala
Odpovedať
Profilova fotka
@borisss hmmm to je asi jediné, čo mi tiež padlo do oka, ale inak to vyzerá celkom dobre
Odpovedať
@adushka_dr mne pride ze medzi drezom a varnou doskou mas malo miesta. A na druhej strane mas toho miesta akurat. Budes krajat, cistit a stale sa budes musiet otacat ked len zamiesat potrebujes. Ked uz su niektore zmeny nepriechodne tak by som aspon drez otocila nech odkvapkavac je nad myckou. Asi by som tu potravinovu skrinku uplne zrusila, chladnicku posunula do rohu a pridala by som suflikovu skrinku vedla varnej dosky. Varnu dosku by som potom posunula do stredu. Rohove systemy by som neriesila mozno aj uplne vypustila. Potom by ti z oboch stran varnej dosky vysli plnohodnotne a pohodlne sufliky.
Odpovedať
@borisss ano je tam sipka ze to pojde opacne, len som musela zistit ci chladnicke v tom rohu nebude vadit radiator, ale vraj nebude takze to vymenime.
Odpovedať
Profilova fotka
Aky je teraz rozmer kuchyne, ked kupelna je hotova? Kdesi som tu videla aj obyvacku so stolom, mozes to tu prihodit? Rozmery obyvacky... Ci uz je rozhodnute?
Odpovedať
@lenkito10 kuchyna je aktulne 2.88x3.45, obyvacka je 5.8x3.4. Mam 2 verzie kuchyne, so stolom a bez. A pripajam aj navrh obyvacky, s tym ze ak ostane stol v kuchyni, sedacka sa posunie viac na stred a v casti kde je stol bude kreslo a taky kutik na citanie.
Odpovedať
Profilova fotka
Dala som si to do mojej predstavivosti, s tym stolom, ako ste zvyknuti. Mat stol po ruke v kuchyni je super. Jedna nasa tetuska to ma takto do L a stol, vylozis, polozis, ziadne kroky naviac. Vacsi priestor v obývačke. My veceriame spolu. Ak vsak mate casto navstevu na obed, stol sa moze zvacsit na max +2 osoby a davat dalsi stol do obyvacky, to nie. Na druhej strane to moze byt zamienka nepozyvat na obed. Ked bude v obývačke, fotelku by som tam nedavala. K pisacemu stolu by som hladala pohodlnu sedacku, ktora by mohla sluzit aj ako fotelka.
Odpovedať
@lenkito10 okno v kuchyni je prave na tej stene ako je stol. Ale inak... stale sa vraciam k verzii stola v kuchyni.. jedine ma mrzi ze sa pripravim o ten roh ktory by sa mi ho hodil na mixer a kavovar co mame stale na linke.. ale mozno si zvyknem proste mixer davat do skrinky. Tak sa mi pri tom Lku len zdalo malo pracovaneho miesta ale ked som dnes pomerala aktualnu kuchynu, budem to mat rovnako. A nejak mi ten stol v kuchyni pride praktickejsi. Navstevy na obed nemame casto, 2-3× do roka... ale stale to vidim tak, ze stol proste prenesieme pod okno do obyvacky, roztiahneme a zmestime tam 6 ludi. Na ten cas stiahnem kreslo do niektorej izby... Laka ma aj velka linka ale zas to ze zapracem obyvacku by mi asi vadilo. A musela by som riesit puzdrove dvere, cize dalsie naklady navyse. A myslim ze Lko postaci, s tymi bocnymi skrinkami bude ulozneho priestoru habadej a stol 120x80 co tam zmestim by mohol stacit pre nas 4... Myslis ze dobre rozmyslam?
Odpovedať
Profilova fotka
Kavovar k chladnicke, mixer vpravo ku skrini - Ta prva, menej hlboka skrinka bude vysoka skrina? Vedla nej vlavo sufliky, rura, sufliky. Do rohovej skrinky cez drez, sice cez sifon, na ulozenie menej pouzivanych veci. Vsade budu horne skrinky ? Po plafon? Stol 120x80 postaci.
Odpovedať
Profilova fotka
.
Odpovedať
@lenkito10 ano ta menej hlboka skrinka bude az po strop, zvazujem ze prave tu dam do diagonaly aby licovala so 60kou a netvoril sa roh. A tie 2 skrinky co som si planovala nalavo od dveri su blbost? Tam som chcela dat do 1 mikrovlnku a do druhej kavovar. Myslim ze miesto na ne bude, len 40ky hlbky by boli. Uz mam aj nakres od stolara co mi robil predbezne ale tam sme este ratali ze ta prva vysoka skrinka bude 60 hlbka a cela ta jedna strana bola v prvom navrhu o 20cm dlshia. Su tam aj planovane aj tie 2 bocne skrinky.
Odpovedať
@adushka_dr ja by som tiež nechala stôl v kuchyni, je to praktickejšie a v obývačke aspoň nebudú každý deň omrvinky a bude pôsobiť priestrannejšie. A stôl sa dá používať aj ako pracovná plocha.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?