Komín k plynovemu kotlu

Riešime situáciu v byte. Štyri byty nad sebou majú spoločný dymovod. Prvé a druhé poschodie ma nekondenzacne kotle. Na treťom a štvrtom sa idú meniť kotle. Sme úplne hore a chceme sa oddeliť od spoločného dymovodu a spraviť si vlastný. Strop je len SDK a vaznikovy krov. Takže podstate jednoduchá montáž. Potrebujem k odpojeniu a spraveniu si vlastného dymovodu na kondenzačný kotol stavebné povolenie? Môže my nejak v tom zabrániť susedia? Ďakujem
Odpovedať
Nikto nič nemôže zabrániť..
Odpovedať
@daralbajda ako viete? Nechcú dovoliť a nútia nás do kotla ktorý nechceme.
Odpovedať
Nemôžu vás nútiť do kotla aký nechcete. Keď chcú nekondenzačný, nech si nechajú - vy si vymeňte, s patričným dymovodom...
Odpovedať
Profilova fotka
@michal_brezansky strecha nie je tvoj majetok, je spolocny. takze potrebujes suhlas spravcu/vlastnikov + pravdepodobne aj ohlasku/projekt. treba zajst na prislusny SU a prediskutovat co chcu, je to rozne.
Odpovedať
Preco sa chcete oddelit.?no pre komin by som na SU nesiel,aj tak ti povedia tak ,ze ti nic nepovedia......ale ja odobne by somnsa neoddeloval...
Odpovedať
Ale nemôžem napojiť kondenzačný kotol na pôvodny dymovod ktorý je na nekondenzacny kotol.
Odpovedať
@michal_brezansky kondenzacny kotol nemusi mat odtah spalin len cez koaxialnu ruru, kde je nasavanie aj vyfuk. Moze mat aj odtah napr. spolocnym dymovodom a nasavanie inou rurou napr. cez mur/fasadu.
Odpovedať
@sucky1 To je pravda, ale aj keby bol komín nerezový, nemôžu byť kondenzačné a nekondenzačné kotly v jednom komíne...
Odpovedať
Jediná možnosť tým ze sme hore je odpojiť sa a spraviť si vlastný komín len zas neviem ci bude treba projekt a povolenie. Sused dal klímu cez strop SDK a na strechu to nikomu nevadí. Chceme komín a všetci majú problém. Ale dat nekondenzacny kotol od protherm ale immergas len neviem ako je to s nimi. Co sa týka kondenzačných kotlov sú to dobre značky ale neviem co v nekondenzacnych.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Potrebujem odborny nazor....moze sa dymovod z kondenzacneho plynoveho kotla viac krat zlomit? Myslim tym, ze budu viac 90 stupnove kolena...dakujem
Odpovedať
@diablo664 kazdy kotol ma jasne definovanu spalinovu cestu. Udava to vyrobca/kazdy seriozny
Odpovedať
@diablo664 Koľko kolien potrebujaš použiť a koľko metrov je od kotla po koniec dymovodu...?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@dedo758 asi styri 90 stupnove
Odpovedať
@diablo664 Každé 90 stupňové koleno skracuje účinnú výšku dymovodu zhruba o 1 meter. Pri bežných kondenzačných kotloch to je cca 10 metrov, mínus 4 kolená to je zostávajúcich 6 metrov po vyústenie nad strechu...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?