Elektroinstalacia v byte

Zdravim, byvam v byte na najvyssom poschodi a chcela by som vymenit elektroinstaLaciu bez pouzitia sdk na strop. Je to prosim realne? Mame plochu strechu a bojim sa ak by zatieklo , co bude s SDk.dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@mirasima realne to je. treba spravit drazky pre ulozenie kablov...
Odpovedať
@mirasima Aký je v tom rozdiel ak Ti zatečie strecha??? Aj ja som prerábal byt a tiež mám nad sebou "plochú strechu" a nebál som sa dať SDK, pretože som potreboval znížiť strop kvôli osvetleniu a tiež som nesekal-nefrézoval drážky na káble, pretože som potreboval aj zakryť pôvodný strop ktorý je zakrivený ako naša zemeguľa.. ;-) Chvalabohu pred mesiacom skončili výmenu izolácie strechy na troch vchodoch a tak sa mi už spí "lepšie" ;-)
Odpovedať
@technik007 nie som odborník na SDK ale ak by dali vode odolný SDK možno obava pred neviditeľnými plesňami. Avšak sadrokartón je už dnes všade, nám na novostavbu domu dávali protipožiarny aj montáž svetiel do SDK stropu je podstatne jednoduchšia 🙂
Odpovedať
@mirasima keď vám bude strecha zatekat, zatečie aj s aj bez SDK. Použiješ kúpeľňový SDK, ktorý je odolnejší voči vlhkosti. Keď zatecie tak vymalujes a škody si uplatnis z poistky domu alebo bytu. Do stropného panelu drážky robiť nemas, do odlahcovacich dutín sa ťažko ttafis aby si tadiaľ ťahala káble. Keď máte strechu zaizolovanu plesní sa báť nemusíš.
Odpovedať
@neutrino Ja tiež nie som nejaký veľký zástanca SDK ale na strop som ho dal, a neľutujem. ;-) Inde som ho odmietol SDK priečky-keď som menil jadro...Ako som spomínal SDK strop všade..Okrem WC...Tam som dal na znížený strop drevo-rozoberatený... ;-)
Odpovedať
@zita19 ved prave zaizolovana nie je, sme 4 bytovka, so susedmi tazko. Preto rozmyslam co by bolo lepsie.
Odpovedať
@mirasima tak to potom mozno nemate ani stropne panely s dutinami ale monolit, tam by som uz ozaj drazky nerezala. Ked vyrezes drazky, bude treba robit nove omietky aj na strop, ked to nema vyzerat ako vygrcane. Daj sadros, bude to jednoduchsie. Dokonca uz jednym vrzom mozes dat aj nejaku izolaciu a zlepsi sa vam tepelna pohoda. Sice nic prevratne to nebude, ale aspon daco. V lete sa nebude byt az tak prehrievat, v zime usetrite na vykurovani. Len to treba spravit poriadne aj s parozabranou
Odpovedať
@zita19 ano nie je to panel, len sa bojim, strecha bola opravovana komplexne, len co ked zacne zatekat, pride mi ze stierka by bola lepsia volba ako sdk. Necham si poradit
Odpovedať
Profilova fotka
@mirasima Ak by sa tam dali ploche kable tak by sa to dalo spravit bez drazkovania do monolitu/panela iba by sa to muselo zapucovat aby to pekne alebo potom prestierkovat cely strop aby nebolo vidno kde boli drazky a kadial sa viedli kable
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?