Aký kotol do bytu.

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý deň, vopred sa ospravedlňujem ak tu už táto otázka padla. A vopred ďakujem každému, kto mi bude vedieť poradiť a venuje čas odpovedi. Zisťujem si orientačne čo ma nainštalovanie plynového , radiátorového kúrenia bude stáť a čo mám vlastne chcieť a na čom trvať. Tak o čo ide. Byt 54 m2, potrebujem 5 radiátory, teplu vodu, keď je potrebná bez nejakých prestojov, kotol bude umiestnený v pracovni kde s partnerom trávime skoro všetok čas, tak nie nejaké hlučné delo. Poraďte mi prosím všetko čo vás ohľadom mojích požiadaviek napadne. Ďakujem ešte raz a majte pekný deň. :-)
Odpovedať
1
2
@antoni_sk vidíš ,keby nebol lakomy tak si to mohol namontovať s dodaním...a takisto dopadnes aj ty..a ten kotol na tuhé palivo bol asi klasický "Petrík"
Odpovedať
@antoni_sk z casti mas pravdu. Ono su 3 ceny 1.cena je nakupna montaznikova 2.je doporucena koncovemu zakaznikovi 3.je heureka. Kto trva na 3 tej cene ktora je o 50Eur nizsia nez stred medzi 1 a 2 cenou tak sa s nim ani nebavim a nech si kotol kupi z internetu. Nasledne zisti ze mu ho nikto nechce spustit. A ani neide o tych 50 Eur ale o princip.
Odpovedať
Áno, súhlasím že ide o princíp: Pokiaľ mi montážnik naúčtuje o 50€ viac k jeho nákupnej cene ktorá je max. taká za akú ju viem kúpiť aj ja - nemám s tým problém. Ale ak mi ho chce predať za dopor. konc. cenu ktorá je ale o niekoľko 100€ vyššia ako bežná cena za ktorú ju obchody predávajú, tak to teda nie. Pokiaľ výrobca dodáva kotle predajcom tak asi s tým nemá problém aby ich aj predával. Montážnik kúpi presne taký istý kotol ako ten čo výrobca predáva do obchodov a e-shopov. Je to forma vydierania s ktorou ja v princípe neviem súhlasiť.
Odpovedať
@antoni_sk tu nastava jeden jediny problem a to ten ze zvacsa len montaznik vie alebo teda by mal vediet aky a ktory kotol je pre Vas dom ci byt vhodny!. Potom nastavaju situacie ked si sikovny zakaznik aby usetril objednal z heureky ten najlacnejsi s 10KW spodnym vykonom na 3 male radiatory v byte. Alebo atmosfericky a murovany komin nemal atd atd. Alebo len vykurovaci a TUV nerobil. Alebo kombinovany a staru nadrz na tuv uz nevedel napojit Proste cele zle
Odpovedať
Áno, s týmto súhlasím 🙂
Odpovedať
@antoni_sk nie je to žiadna forma vydierania .Ten montážnik musí mat školenie , na to školenie musí íst , musí mat papiere , tie ho niečo stoja , musí vytrpiet počiatočné problémy ked zákazník vola a niečo mu nejde , niekedy príde aj ked je chyba v obsluhe. Bežná prax je že sa delím s rabatom napoly , ale ak len kotol osadit tak celý chcem pre seba .Keby si aj niekto kupil kotol sám tak mu dám ponuku za montáž navýšenu o moj rabat o ktorý prišiel . , nemusí brat , nech zavolá iného ...
Odpovedať
Profilova fotka
@antoni_sk #Montážnik kúpi presne taký istý kotol ako ten čo výrobca predáva do obchodov a e-shopov. Toto byva prvy problem. Eshopy dneska predaju hocico, takze bezne sa stava ze predavaju tovar urceny inym krajinam s inymi parametrami. Kotol urceny pre SK trh musi byt z oficialnej SK distribucie, ci uz kupeny od autorizovaneho predajcu alebo montaznika. #Je to forma vydierania s ktorou ja v princípe neviem súhlasiť. Nesuhlas, nikto ta nenuti. Je demokracia. Montaznik ma okrem ceny za pracu aj pravo na zisk z rozdielu ceny velkoobchod/maloobchod (rozumej doporucena cena pre maloodberatela od vyrobcu). Vyrobca v tom v podstate rozpusta bezne naklady, ktore montaznik ma (skolenia, pristroje atd) ale eshop nie, pretoze ten sa certifikovat ani skolit nemusi a eshopu staci jedine-> zabalit a predat. Naklady na zarucne opravy atd. nech nesie niekto druhy. Preto je tam cenovy rozdiel, ktory pokryva tzv. prenesene riziko. Ako dodavatel konecneho riesenia (ci uz je to regulacia, kotol, silove veci) nesuhlasim s tym, aby si zakaznik dodaval vlastne veci zo "sedivej" distribucie, lebo mam s tym len zle skusenosti. Po prve ich kvalita je diskutabilna, rokmi overene skusenosti su ze 99% poruchovych stavov pochadzalo z komponentov z tychto bocnych kanalov a zakaznik bol samozrejme nespokojny. Preto ak prisla ziadost o taketo habadury vzdy som s vdakou odmietol. Poviem rovno, zlatou banou je riesenie problemov z takychto instalacii, ale len ak ich robil niekto iny. Ak ich robis ty, chodis tam zadarmo. Preto sa necudujem, ze ti nikto kotol namontovat nechce. Skratka maju tolko roboty, ze cas venovany na tvoju instalaciu radsej vyuziju tam, kde zarobia este na rozdiele MOC-VOC a maju usetrene starosti s povodom dielov/zarukou. Ale myslim si, ze ak cenu za montaz navysis o rozdiel MOC-VOC, tak sa nejaka obetava dusa najde.
Odpovedať
@mgx absolutne suhlasim:)
Odpovedať
Bavíme sa o kotloch určených aj pre SK, žiadny šedivý dovoz. Píšem to už asi 5x krát - rozdiel MOC-VOC je OK. V obchode ani e-shope nepredávajú konc. zákazníkovi za VOC. Montážnik si aj tak naúčtuje čo len chce. Nikde som nepísal že mi ho nik nechce namontovať, treba len nájsť normálneho montážnika ktorý zarobí na tom na čom zarobiť má. Svoj názor som vysvetlil už v príspevkoch vyššie, k tejto téme sa už ďalej vyjadrovať nejdem, za pochopenie ďakujem. 🙂
Odpovedať
@antoni_sk zjavne si sa urazil, lebo si nenasiel pochopenie. Aj to sa stava. Tak napis konecne cenu z toho eshopu (bazaru? ani boh nevie kde si vlastne kupil) a za kolko ti ho ponuka ten technik. Lebo tvaris sa akoby mal z toho tvojho kotlika zisk, ze si po zvysok zivota bude medzinozie vyvalovat na Maledivach...
Odpovedať
ja mam praveze rad, ked si zakaznik kupi veci sam, na svoje triko. za montaz a nastavenie si zaplati kolko chcem, a ja sa vytesujem, ako nemusim riesit zarucne reklamacie :-D
Odpovedať
Zita19, neurazil, len zjavne si tu každý hudie to svoje dookola... a už dosť... Ja som kúpil VU 246/5-3 ecoTEC pro za 850€ - kde a ako som už písal, treba si len prečítať celú históriu diskusie a nie len posledné príspevky. Vidíš, Rapidek má úplne iný postoj a má pravdu.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
No tak sa pripojím. Bývam tiež v tehlovom byte-poschodovom . Dole 60m² hore tak isto. Dole 4 radiátory +rebrík hore 3 radiátory +rebrík. Mám panter 24ktv 15rocny. Chcem kotol aj s prietokovym ohrevom vyhovuje nám to aký model by ste poradili?
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?