Zmeny v projekte od Prodomu - Bungalov 208

Ahojte, páči sa nám tento projekt od Prodomu, vstup je z juhu, dve izby na juh budú slúžiť ako detské izby, severná obývačka , kuchyňa a spálňa. Projekt chceme ešte upraviť, napr. pridať okno do kúta s jedálenským stolom, nevieme, či zlúčiť kúpeľňu s WC, prípadne aké iné zmeny by ste navrhovali, obávam sa aj toho, či chodba nebude príliš úzka, má 110 cm, viac hláv viac rozumu, ďakujem za každú pripomienku. https://www.prodom.sk/projekty-domov/...
Odpovedať
Dva samoststné záchody v tak malom domčeku.Prečo?
Odpovedať
Mne sa nepaci to, ze je to taky mix, ze nie je evidentne oddelena denna a nocna cast domu :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Môžem sa opýtať, koľko stoja takéto katalógové projekty? Resp. koľko stoja zmeny navyše ? Je tam až tak veľký rozdiel, lebo inak nerozumiem tomu, že ak niekto ide stavať dom, či mu to stojí za to kupovať katalógový projekt aby usporil ASI pár sto eur. Prečo neoslovíte šikovného projektanta, ktorý Vám dom prispôsobí a osadí na pozemok presne s prípadnými obmedzeniami, poradí, naprojektuje podrobnejšie detaily a najmä vy si dom s jeho pomocou navrhnete sama. Môj názor. Dávnejšie som počul od známeho, že katalógový stoji okolo 800€ ale potom každá aj minimálna zmena je v stovkách. Btw. takýto pôdorys sa mne osobne nepozdáva, prepáčte.
Odpovedať
izby orientované na sever,ja by som si taký dom nevybrala.
Odpovedať
@mikazibanejad 2 zachody sme velmi chceli, len rozmyslame, ci nespojit ten druhy aj s kupelnou @deciont toto nam nevadi, mne sa praveze toto rozlozenie izieb pozdava, celkovo sa mi tento podorys pozdava najviac zo vsetkych predtým sme mali rok a pol vybraty tento dom https://www.djsarchitecture.sk/projek... v zrkadlenom podoryse, boli sem aj za architektom, len zmeny by nas vysli na nejakých 3000 eur @tzbprojekt usudili sme, ze toto je velky projekt, nechce sa nam tolko investovat, radsej nieco mensie, ale kvalitne a pekne, navyse nam sa dom nezda taky malý, ma 113 stvorcov, co je pre nasu rodinu dostacujuce @marta2610 sever mne nevadi, roky som zila v byte, kde sme mali 3 izby na sever a kuchynu a obyvacku na vychod, inak sa dom ani neda na pozemok usadit, kedze vstup na pozemok je z juhu a terasu nechceme mat pred domom, ani cely dom nechceme mat zasunuty dozadu a sedenie a cely zivot vonku orientovat pred nim dakujem zatial za postrehy, toto vsetko su zatial veci co nam nevadia a doteraz sme tak zili, mylsim izby na sever , napr
Odpovedať
ja som skor rozmyslala dom zvacsit na tych 12 metrov, aby to bol zase stvorec a tie centimetre pridat do chodby, aby sa zvacsila, tiez asi nechcem dat dvere do zadveria, nech tam vznikne vacsia hala, nedat dvere do obyvacko kuchyne
Odpovedať
@tzbprojekt inak samozrejme sa za architektom chystame, aby nam urobil zmeny, len sme chceli este predtým nejake napady a vnuknutia k tomuto projektu
Odpovedať
@zuzana76 uvažovala by som či nedať okno v spálni na východ, nie na sever a áno, pridala by som okno do jedálne.
Odpovedať
@gurags tam budeme mat len 2 metre k susedom, takze okna na vychod len male, napr od kupelne, nechceme im tam davat velke plnohodnotne okno, inak , keby bolo mozne, by som to tak samozrejme riesila
Odpovedať
@tzbprojekt ja som clovek sporovnlivy, kazdy peniaz 3x otocim, ale toto tiez nepochopim. Individualny projekt vyjde v drvivej vacsine lacnejsie. ludia chcu mat vsetko "hned a rychlo" lebo treba vybavit stavebne a za 3 mesiace kopnut inak sa zruti svet ]-(
Odpovedať
@zuzana76 ale individualnu studiu na podobny dom ti spravi dobry architekt za cca 1500e
Odpovedať
@rapidek ved pisem, ze pojdeme za architektom, ale chcem podobny dom, chcem napr stvorec, uz nechcem ani poschodovy dom, ako sme mali vybrany, ale clovek sa chce niecim inspirovat a tento dom sa mi velmi zapacil, pri tych vsetkych poziadavkach, ktore mame, mi aj tak stale vychadza nieco podobne, napr vela ludi ma poziadavku, ze chce mat oddelenu dennu a nocnu cast, my sme s muzom zase zatazení, ze deti musia mat rovnocenne velke izby, mne sa paci podorys stvorec, alebo aspon obdlznik, chcela by som sa vyhnut domu do L , a my praveze nie sme z tych co hned a rychlo, toto rozhodnutie zreje uz 3 roky
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@zuzana76 inak ak mozem poradit - kup si orig. projekt od Prodomu a daj si ho upravit projektantmi kt. "zastupuju" Prodom - najdes na ich stranke. Vyjde ta to lacnejsie - nas to vyslo nakomplet s upravami, osadenim na pozemok, projektami pripojok a samostatnym projektom 2garaze na 1635 €. Ak "okopirujes" ich projekt a nechas prekreslit niekym inym, za prve zaplatis ako za komplet novy projekt - takze daleko viac a za druhe sa moze jednat o kradez.
Odpovedať
@rebecca363 presne z Prodomu mame vybraneho, aj ho pozname
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzana76 tak potom nie je co riesit :-) drzim palce!
Odpovedať
@rebecca363 dakujeme
Odpovedať
@zuzana76 pokial toto vam sedi, tak pohode, mne ten co si pridala, ze ste mali najskor vybraty, tak mne sa skor ten pozdava, ale to je len moj nazor. Ty tam budes byvat a na zaklade tvojho presvedcenia sa rozhoduj :)
Odpovedať
@deciont ano, samozrejme, ten je takmer dokonaly, ale rozhodli sme sa, ze nechceme taky velky a zadlzit sa velmi a splacat do dochodku, lebo urcite by tam bol rozdiel mozno aj 30 -40 000 eur medzi realizáciou prvého a druhého projektu, navyse deti pomaly odrastu a odidu prec a potom by sme zostali v tom velkom dome sami dvaja, ale uz tento tyzden by sme mali mat stretnutie s arch. takze mozno to bude nakoniec individualny projekt, ale urcite prizemny a 4-izbovy.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?