Zmena stavby

zdravím, mám schvaleny projekt so stavebným povolenim na montovany dom? môžem si na miesto montovaneho domu postaviť murovaný.?
Odpovedať
Určite to nepôjde bez prepracovania projektovej dokumentácie. Najlepšie spravíte keď sa informujete na svojom SÚ a následne s projektantom.
Odpovedať
@loren1108 treba na stavebný úrad, ktorý stavbu povolil, podať žiadosť o zmenu stavby pred dokončením, uviesť podrobnosti a priložiť prílohy k žiadosti.
Odpovedať
@halnas ďakujem, to znamená ze môžem začať stavať dom a.pred dokončením podať žiadosti o zmenu stavby? hlava mi to neberie
Odpovedať
@loren1108 stavať ako tak môžete, ale len tie veci ktoré sú v súlade s vydaným právoplatným stavebným povolením. Znenie časti vety ,,...zmenu stavby pred dokončením,..." z môjho predchádzajúceho príspevku treba chápať ako pojem. Nie ako fakt, že stavbu postavíte murovanú a pred jej dokončením požiadate stavebný úrad o zmenu. Tým že denne sa venujem práci v tejto oblasti som si ani neuvedomil, že to nezainteresovaný človek môže vnímať aj tak, že postavíte stavbu inak (zmenenú podľa seba) a pred dokončením zmenenej stavby požiadate o zmenu, tak to nefunguje. Ak chcete zmenu uskutočniť, tak najskôr treba o tú zmenu požiadať stavebný úrad a až keď v danej veci stavebný úrad rozhodne, tak môžete požadované zmeny vykonať. O drobné zmeny počas výstavby (napríklad posun nenosnej priečky) nie je potrebné žiadať, tie stačí prerokovať počas kolaudačného konania. Toto je postup v zmysle zákona. Dúfam, že teraz je to jasnejšie.
Odpovedať
@halnas ďakujem vám veľmi pekne!
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Dobrý deň,viete my niekto poradiť?chcem začať podnikať vo vedľajšom domčeku pri našom rodinnom dome,musím žiadať o zmenu účelu stavby? Alebo tam stačí len nejaké ohlásenie ďakujem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?